Riga Aeronautical Institute

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Riga Aeronautical Institute Televizyon programı "Uçuş Planı" (24.05.2013)

CAO konferansı " Havacılık uzmanlarının eğitimi - modern teknolojiler ve gelişme eğilimleri " (19.07.2012)
RAI Jubilee - 70 yaşında (21.07.2012)

Riga Aeronautical Institute gezi

Riga Aeronautical Institute (RAI), zengin deneyim ve havacılık ve taşımacılık alanındaki uzmanlık eğitimi geleneği ile Letonya'nın en eski eğitim kurumlarından biridir.

1942'de havacılık uzmanlarının eğitim okulu olarak 1989'dan beri kurulan RAI, eğitim hizmeti uluslararası pazarı üzerinde uzun yıllar başarılı bir tecrübeye sahip yüksek öğrenim kurumudur.

RAI bugün:

  • Uzun zamandır akredite edilmiş bir yüksek öğretim kurumu Umut verici ve demanslı taşımacılık ve ekonomik meslekler.
  • Modern öğretim yöntemleri.
  • Kalifiye akademik personel.
  • Alana özgü eğitim kurumları ve eğitim merkezleri ile işbirliği.
  • Nacionāla Aizsardzības Akadesija öğrencilerinin toplu eğitimi.
  • Latgale şubeleri: Daugavpils, Rezekne.
  • Bölgesel danışma birimleri ağı.
  • Rusya Federasyonu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan Letonya Cumhuriyetinin bir eyalet diplomasına sahip olma imkanı.
  • Son derece gelişmiş öğretim ve metodik ve malzeme ve teknik taban.
  • Çeşitli kampüs yaşamıyla dolu.

Eminim - bir yoldan gidiyoruz

Riga Aeronautical Institute (RAI) hava, deniz ve karayolu taşımacılığı gibi ulaşım alanlarında uzman hazırlama konusunda zengin deneyim ve geleneklere sahip yüksek öğrenim kurumudur. Öğrenciler, ilgili alanlarda işletme ekonomisi araştırmaları, işletmenin yönetimi ve aynı zamanda hava taşımacılığının araştırılması ve pilot becerilerin edinilmesi konularında büyük olanaklara sahiptir. Yaklaşık 1500 öğrenci Rezekne ve Daugavpils'deki enstitü şubeleri de dahil olmak üzere RAI'de eğitim görüyor. Letonya öğrencileri haricinde, Litvanya, Gürcistan, Kazakistan, Moldova, Rusya Federasyonu ve Ermenistan'lı öğrenciler RAI'de eğitim görüyor. Var olduğu dönemde RAI, 35000'den fazla farklı nitelikte uzman hazırlamıştır.


Bağımsızlığım ve bağımsızlığının istikrarı, kurumumuzun perspektifle çalışmasına izin verir. Yüksek öğrenim programları ve mesleki eğitim kursları lisanslıdır ve akredite edilmiştir./>


Dünya ekonomisinin taleplerini karşılamak ve toplum görüşüne yazışmak için, bir yüksek öğretim kurumunun personeli, halihazırda mevcut eğitim programlarının geliştirilmesi ve yenilerinin geliştirilmesi üzerinde çalışır. Enstitü arazisinde bulunan mevcut eğitim merkezi, laboratuarlar, kütüphane ve resmi pansiyonlu yeni bir bina ile doldurulmuştur. Eski binalarda lections, pratik dersler ve seminerler, kafeterya, tıp merkezi, fitness merkezi ve yüzme havuzu için iyi donanımlı yerler bulunmaktadır./>


RAI başarılı bir uluslararası işbirliği örneğini temsil etmektedir. Farklı bilim ve eğitim alanlarında enstitü, sadece latviya'daki yüksek öğretim kurumlarıyla değil, aynı zamanda Kuzey Dakota Enstitüsü (ABD), Uluslararası Havacılık Akademisi PANAM, havacılık uzmanlarının eğitim merkezi olan Lufthansa, St. Petersburg Eyalet Üniversitesi sivil havacılık ve diğerleri./>


Bizim tarafımızdan eğitilmiş uzmanların faaliyetlerinin bir kısmı, kuşların kanatlarıyla kuşatılmış bir Dünya RAI - logosu ile sembolik olarak tanımlanmaktadır; bu, öğrencilerin kuş kuşlarını sevmesi, enstitüye uçması, bilgi ve deneyim kazanması ve çalışma için ayrılmalarını göstermektedir Letonya ve diğer Avrupa, Asya ve Amerika ülkelerinde yer almaktadır. RAI logosu, uluslararası kabul görmüş bir ticari markadır./>

RAI Tesisleri

Avrupa standartlarının gereklerine uygun sınıflar, kütüphane, sağlık geliştirme ve tıbbi merkezlerin modern ekipmanları ve modern tasarımı ve ekipmanları, Akreditasyon Kurulu tarafından özellikle işaretlenen, yeni bir iş ortamı, rahatlık ve konfor atmosferi yaratmaktadır.

AT Denetleyicileri Eğitim Simülatörleri

Öğrencilerin ve ATC ve MSP uzmanlarının pratik eğitimi sağlar.

Kütüphane

Burada, gerekli literatürü alabilir, bilgisayarda çalışabilir, faks gönderebilir, e-posta ile gönderebilir, İnternet'i kullanabilir, fotokopi çekebilirsiniz. Çalışma saatleri: İş günüleri 8: 45-17: 30.

Dışişleri Bakanlığı için: Pazartesi ve Cumartesi - 8: 45-19: 30

Salı - Cuma - 8: 45-17: 30

Pazar - 8: 45-16: 00


Bilgisayar Merkezi/>

Özel Commputer Training Cources Çalışma saatleri vardır: Çarşamba günü saat 17.00.


İngilizce Çalışma Salonu/>

Haftada 2 gün İngilizce dil kurslarına davet ediyoruz.


Toplantı odası/>

Bu, Senato toplantılarının, öğrencilerin özyönetimi toplantılarının, yabancı misafirlerle yapılan görüşmelerin yapıldığı bir yerdir.

Konferans odası

RAI tarihi müze fuarına yansıdı.

Bu odada yıllık pay sahipleri toplantıları, mezuniyet törenleri, ciddi toplantılar düzenlenmektedir.


Fizik Laboratuvarı, Elektronik/>

Modern TV setleri ve video teyplerini onaran derslere davet ediyoruz.

Konumlar

Riga

Address
9 Mezkalna Street
LV-1048 Riga, Letonya