Riphah International University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

ÜNİVERSİTE

Riphah International University , İslamabad 2002 yılında Pakistan Federal Hükümeti tarafından kiralanan özel bir üniversitedir. Üniversite, İslam ahlaklı ve etik değerlere sahip profesyonellerin üretilmesi amacıyla kurulmuştur. Kar amacı gütmeyen bir kurum tarafından desteklenmektedir; İslami Uluslararası Tıp Koleji Vakfı (IIMCT), 1995 yılında kurulmuştur. IIMCT'nin ilk projesi, Kurucu Yönetim Mütevelli tarafından 1996 yılında kurulan İslam Uluslararası Tıp Koleji, Rawalpindi; Maj. Gen. (Ret.) Muhammed Zülfikar Ali Han, TI (M), TBt (Geç).

Şu anda, Üniversite 7 fakülte ve çeşitli akademik bölümleri ve bir dişhekimliği projesi, yani, UAE Diş Bilimleri, RAK Koleji vardır. Üniversite ayrıca Mauritius'taki kampüsünün kurulması için çalışıyor.

Misyon

İslami Uluslararası Medikal Koleji Vakfı (IIMCT), 1995 yılında Yönetim Kurulu Mütevelli Heyeti Başkanı Muhammed Zülfikar Ali Han TI (M), TBt tarafından kurulmuştur. IIMC-T , Pakistan Hükümeti'ne kayıtlı kar amacı gütmeyen, siyasi olmayan, mezhep dışı bir sosyal kuruluştur. Güvenin misyonu:

“İslami Etik Değerlerin Tespiti Üzerine Devlet Sanatındaki Eğitim Kurumlarının Kurulması”.

IIMC-T, Müslüman Ümmeti'nin, Pakistan'daki Sanat Enstitüsü'nü kurarak, seçkin bilim adamları ve bilim insanlarıyla ilişki kurarak, bozulan akademik standardın bastırma sorununu çözmede yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Görev beyanına uygun olarak, iyi Müslüman doktorlar, mühendisler ve sosyal bilimciler yetiştirmek için öğrenciler arasında İslami etik değerlerin aşılanmasına güçlü bir vurgu yapılır.

Kurucu Kampüsler:

Üniversitenin İslamabad, Rawalpindi, Lahore, Faisalabad ve UAE Ras Al-Khaimah'daki kampüsleri vardır.

  • Ana Kampüs, Sektör I-14, İslamabad.
  • Şehir Kampüsü - I, G-7/4, 7. Cadde, İslamabad.
  • Şehir Kampüsü - II, Evacuee Trust Kompleksi, İslamabad.
  • Al-Mizan Kampüsü, Rawalpindi.
  • WISH Kadın Sadece Kampüsü, H-8/2, İslamabad.
  • Lahore Şehir Kampüsü, Kasaba, Lahore.
  • Raiwind Yolu Kampüsü, Lahore.
  • Lahore Sanayi Sitesi Kampüsü.
  • Faisalabad Kampüsü, Satiana Yolu, Faisalabad.
  • RAK Diş Bilimleri Fakültesi, Ras Al-Khaimah, BAE.

Riphah, altı yüz yataklı bir Eğitim Hastanesi ile birlikte Zone V, Islamabad'daki yeni kampüsünde çalışmaya başladı.

Yönetim

Pakistan İslam Cumhuriyeti'nin Sayın Cumhurbaşkanı, Üniversitenin Patronudur. Majesteleri (Ret) Muhammed Zülfikar Ali Hanı (Geç) Kurucu Şansölyesiydi. Şu anda, Sayın Hassan Muhammed Khan, Üniversite'nin Şansölyesi ve ayrıcalıklı bir uluslar arası itibar ve eğitim uzmanı olan Prof. Dr. Anis Ahmad, üniversitenin kurucu Rektör Yardımcısıdır. Yönetim Kurulu ve Akademik Konsey, Üniversitenin en yüksek politika yapıcı organlarıdır. Rektör Yardımcısı, Üniversite Genel Müdürü ve Akademik Görevlisi'dir.

Üniversite Sıralaması ve Kalite Belgesi

Riphah International University , İslamabad 2005 yılında Pakistan Yükseköğretim Komisyonu (HEC) tarafından "W" Kategori Üniversitelerine dahil edildi ve kısa süre içinde Pakistan Hükümeti'nden araştırma hibe almaya hak kazanan özel sektördeki ilk beş üniversiteye dahil oldu. YÖK. Son zamanlarda, Riphah genel kategorideki tüm özel ulusal üniversiteler arasında ikinci sırada yer almaktadır. Dahası, Üniversitenin Kalite Geliştirme Hücresi, HEC tarafından formüle edilen puan kartına göre, özel sektör “W” Kategori Üniversitelerinde ilk pozisyonu almıştır. Riphah, dünyanın en iyi beş küresel bağımsız risk yönetimi ve güvenlik güvence kuruluşlarından biri olan İngiltere merkezli Lloyd's Register tarafından açıklanan ISO 9001: 2008 Standardı kapsamında sertifikalandırılan ilk Ülke Üniversitesi'dir.

Konumlar

Lahor

Address
Lahor, Pencap, Pakistan