Cracow School of Art and Fashion Design

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Dil becerilerini geliştirmek isteyen Polonyalı öğrenciler için Cracow School of Art and Fashion Design da açıldı.

Cracow School of Art and Fashion Design (SAPU), Cracow Moda Haftası'nın ana organizatörüdür .

98015_97748_cracow1.png

Cracow School of Art and Fashion Design (Polonya, Avrupa) uluslararası öğrenciler için iki buçuk yıllık bir tam zamanlı program sunmaktadır. Çalışanlarımız, farklı sanat ve tasarım alanlarındaki tüm uzmanlar, öğrencinin tam potansiyelini serbest bırakmasını sağlayan bir çalışma programı sunar. 20 yılı aşkın deneyimden sonra, okul yüksek bir standart ve mükemmel bir üne kavuşmuştur. Polonya moda şirketlerine, son teknolojiye sahip butiklerden Polonya Menkul Kıymetler Borsası'nda listelenen en büyük sanayi kuruluşlarına kadar birçok öğrenci yerleştirebildik. Bazı öğrenciler de çeşitli ülkelerde faaliyet gösteren uluslararası şirketlerle iş bulmuştur.

 • Okul Polonya Kültür Bakanlığı tarafından onaylanmıştır ve Bakanlığın Sanat Okulu Dizini'nde listelenmiştir. Okul uluslararası öğrenciler için açılmıştır ve eğitim İngilizce olarak yapılmaktadır. Modadaki yoğun ve kapsamlı akademik eğitimimiz, öğrencilerin mükemmel bir portföy hazırlamasını sağlar.
 • Mezunlar diploma alırlar - Moda Tasarımcısı.
 • Yıllar geçtikçe, okul mezunları Avrupa'daki moda okulları için Polonya ve uluslararası yarışmalara katılıyor ve onların taşıyıcıları için çok önemli bir çok ödül kazandılar:
 • Cracow School of Art and Fashion Design (Polonya, Avrupa), Fahri Uluslararası Fuarı (MTL) tarafından verilen Polonya modasında seçkin bireyler ve kurumlar için çok prestijli bir ödül olan Onursal Altın İpliği'ni alan tek özel moda okulu.
 • Mezunlarımız, Polonya'da ve uluslararası yarışmalarda çok sayıda ödül kazandı - son olarak Anka Letycja Walicka, Londra'daki uluslararası yarışma Moda Kültürü'nü kazandı ve ikinci ve üçüncü sırayı Central Saint Martins Sanat ve Tasarım Koleji'nden aldı.
 • Okul, uluslararası yarışmaların bir ortağı: Moda Kültürü (Londra), Habitus Baltija (Riga), Rus Silhouette (Moskova), Mielnica Modası (Minsk), Donetsk Moda Günleri (Donetsk), Jeansation (Monte Carlo).
 • SAPU'nun mezunları, yurtdışında prestijli stajyerlik yapıyor ve Alexander McQueen, Balenciaga, John Galliano, Claude Bonucci gibi dünyanın en iyi moda evlerinde çalışıyor.
 • 1999 yılında Cracow School of Art and Fashion Design Poznań Uluslararası Fuarı tarafından verilen Polonya moda endüstrisinin gelişimine yaptığı katkılardan ötürü “Gümüş Döngü” ödülüne layık görüldü.
 • 1994'den beri Cracow School of Art and Fashion Design Polonya, Avrupa ve dünyanın geri kalanında moda şirketlerinde çalışan 1.500'den fazla tasarımcıyı eğitmiştir. Kendi markasıyla birçok tasarım ve şu anda moda endüstrisinde tanınmaktadır.
 • Cracow School of Art and Fashion Design diploma şovu ve SAPU mezunlarının yoğun tanıtımı sayesinde, Krakow Şehri, 2013 sollama, Frankfurt, Viyana ve San Francisco'daki dünyanın moda başkentleri sıralamasında 23. oldu.
 • SAPU ve mezunlarıyla ilgili makaleleri hem Polonyalı hem de uluslararası alanda önemli dergilerde bulabilirsiniz: Vogue, Collezioni, WGSN, Dexigner ve daha fazlası.
 • Cracow School of Art and Fashion Design Cracow Moda Haftası'nı açan ve Polonya ve Avrupa'dan büyük medya temsilcilerini ve moda ünlülerini cezp eden Cracow Fashion Awards'u prestijli bir diploma gösterisi düzenliyor.

SAPU'da öğrenciler yaratıcı enerji ile canlı, canlı bir topluluğun kalbinde yer almaktadır. Yaptıklarını, fikirleri ve yetenekleri, planları ve tutkuları olan insanları sevenler tarafından kuşatılırlar. Sınıfta neler yaşandığını endüstrinin atölye, showroom ve stüdyolarında her gün neler olduğunu yansıtır. Moda, çok çeşitli bir endüstridir ve başarılı olmak için kararlılık, sıkı çalışma, esneklik ve tutku gerektirir. Okulumuz, hem kendi derinliklerinde hem de derinlemesine talep eden bir dersi taahhüt edecek kadar bilinçli ve olgunlaşmış, kendini motive eden moda meraklıları içindir. Öğrenciler bireysel ilgi ile yoğun bir eğitim alırlar. Okul, tek bir yerde, öğrencilerin fikir alışverişini ve tartışmayı teşvik ederek özgürce ve sıklıkla etkileşimde bulunmalarını sağlar. Resmi olmayan, hareketli atmosfer, çalışan sanatçı topluluğu oluşturur.

Mezunların taşıyıcı beklentileri

Mezunlarımız, modanın her alanında ve hem üreticide hem de perakendecide çok çeşitli moda şirketlerinde çalışmaktadır. Görev tanımları arasında tasarım girişimcileri, serbest tasarımcı ve danışmanlar, kalıp kesiciler, moda gazetecileri, stilistler, fotoğrafçılar, illüstratörler, satıcılar ve halkla ilişkiler temsilcileri bulunmaktadır. Bazı mezunlar kendi atölyelerini kurdular ve kendilerine özgü yeteneklerini ve çalışmalarını satarak bağımsızlık ve saygı duyuyorlar. SAPU'da öğrenim gören beş dönem boyunca, Londra'daki Central Saint Martins Sanat ve Tasarım Koleji ve Antwerp Kraliyet Akademisi dahil olmak üzere Avrupa'nın en iyi moda okullarına kapılarını açacak olağanüstü bir sanat, resim, tasarım ve fotoğraf portföyü hazırlayabilirsiniz. Güzel Sanatlar

Konumlar

Krakov

Address
ul. Zamoyskiego 52
30-523 Krakov, Küçük Polonya Voyvodalığı, Polonya