Resmi açıklamayı okuyun

Tarih: Atlântica

Atlântica , 1996 yılında, araştırma, öğretim, araştırma ve deneysel gelişimin dile getirilmesi yoluyla bilgi, bilim ve teknolojinin yaratılmasına, aktarılmasına ve yayılmasına yönelik bir referans olmayı amaçlayan bir kamu yararı kurumu olarak doğmuştur.

EIA tarafından yönetilen - Öğretim, Araştırma ve Yönetim SA, 1993 yılında bir yüksek öğretim kurumu geliştirmek amacı ile kurulmuş, işgücü piyasasında mükemmellik profesyonelleri yetiştirme yeteneği ile tanınan bir enstitü, üniversite profesörleri, Araştırmacılar, finans kurumları, kurumsal gruplar, hizmet ve etütler şirketleri ile Oeiras Belediyesi, 2014 yılına kadar ana hissedar olmaya devam etti. 1996 yılında Sağlıkta Yönetimi, Çevre, Territory, ICT ve Yönetimi alanında ilk derece başlamış ve 2001 yılında Sağlık Okulu kuruldu Atlântica . O zamandan beri, Atlântica bilimsel çıkarlarını genişletti ve öğretim ve araştırma zincirlerini pekiştirdi.

2014 yılında, Carbures, Portekiz'deki yükseköğretimde bir değişikliğe katkıda bulunma niyetini ifade ederek, yükseköğretim üniversitesi - araştırma arasındaki bağlantıyı teşvik ederek, ortaya çıkmasıyla hayata geçirilen, EIA'nın sermaye stokunun% 87'sini satın aldı. Malzeme mühendisliği ve havacılık mühendisliği bilimleri alanında temel bir gelişme olan teknolojik bir gelişim direği.

Bu işbirliği Şirket'in iki yılda bir ilişki içinde üniversiteye aktarılmasını, mezunların, ustaların ve doktorların, geleceğin profesyonellerinin, şirket için gerçekten yararlı olan yetkinliklerin eğitilmesine izin verecek, aynı zamanda üniversitenin araştırma ve teknolojik geliştirme projelerinde şirketi desteklemesine olanak tanıyacak. Atlântica , üniversite / şirket entegrasyonunu, transversal ve tamamlayıcı bilgi alanlarını (sağlık, işletme bilimleri, bilişim teknolojileri, mühendislik) ve uygulamalı inovasyonu oluşturan araştırmalara güçlü bir yatırım olanağı sunan bu yeni öğretim modeli aracılığıyla Portekiz, özel ve kamu yüksek öğrenim farkı.

Atlântica , öğrencilere yüksek kaliteli, şirketlerin gerçekliği ile entegre özel eğitim ile ve bu şekilde, daha fazla istihdam edilebilirlik öğrenmek ve araştırma sağlar.

Bugün, Atlântica kendisini ayırt etmeyi ve Portekiz'de üniversite ilerlemesinin değerli bir aracı olmayı amaçlamaktadır.

Tarih: ESSATLA

Atlântica Sağlığı Okulu (ESSATLA) 2001 yılında politeknik düzeyli bir sağlık okulu olarak entegre edildiği Atlântica Üniversitesi'nin organik bir birimi olarak kuruldu.

Atlântica Üniversitesinin organik bir birimi olduğu düşünüldüğünde, yönetim 1993 yılında bir grup üniversite profesörü, araştırmacı, finans kurumu, grubu tarafından oluşturulan EIA.- Öğretim, Araştırma ve Yönetim SA'sına aittir. 2014 yılına kadar ana hissedar olan kurumsal, hizmet ve çalışma şirketleri ve Oeiras Belediyesi.

2002 yılında, Radyoloji ve Klinik Analiz ve Halk Sağlığı konularında iki kademeli, teknik ve mesleki yönelimli kurslar başladı. Hemşirelik kursları (2001), Fizik Tedavi (2001), Konuşma Terapisi (2003) ve Hemşirelik Eğitimi Tamamlayıcı Kursu (2002) da oluşturuldu.

Okulun dersleri, teknik-baskısal oluşumun taleplerine cevap vermeye ve aynı zamanda sosyal bilimler ve davranışlarla bütüncül bir perspektif içinde öğrencilere insancıl bir oluşum kazandırmayı amaçlamıştır.

Başlangıçtan beri, profesyonel bir bağlamda güçlü bir uygulama bileşeni vardı, bu da okulun Lizbon bölgesinde hastaneler ve sağlık merkezleri ile işbirliği protokolleri oluşturmasına yol açan klinik bağlamda öğretim yoluyla.

Derslerin ilgili alanların bilimsel ve teknolojik evrimlerine uyarlanması gereği, 2015 yılından sonra Konuşma Terapisi, Radyoloji, Klinik Analiz ve Halk Sağlığı kurslarına son verildi ve bu alanların yeniden formüle edilmesi için yeni bir aşama başlatıldı. kurslar, A3es Değerlendirme Komiteleri tarafından zamanında verilen kurallara uygun olarak.

2017 yılı Temmuz ayında, Osteopati'deki yeni derece akredite edilmiş ve 2017-2018 yılları arasında faaliyete geçmiştir.

Program dili:
  • Portekizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Lisansüstü Diploması

Atlântica

Bu lisansüstü ders, Portekiz'deki geleneksel yüksek öğrenim tekliflerinde yaygın olmayan bir değerle ilgilidir (ülkemizde yenilikçi bir teklif olduğunu düşünüyoruz), anca ... [+]

Bu lisansüstü ders, Portekiz'deki geleneksel yüksek öğrenim tekliflerinde yaygın olmayan bir değerle ilgilidir (ülkemizde yenilikçi bir teklif olduğunu düşünüyoruz), ancak iş dünyası için çok önemli bir varlıktır. Profesyonel eylem, bu derste ele alınan çeşitli çapraz alanlarla ilgili yönleri, ancak insanların stratejik yönetimindeki yenilik için esastır.

Bu lisansüstü dersin bu becerilerle (inovasyon ve insanların stratejik yönetimindeki değişim) düşüncesi, bu alanda yeni uluslararası formları ve en iyi uygulamaları takip ederek katılımcıları yeni “araçlar”, bilgi ve becerilerle donatmaya çalıştığımızdan çok orijinal ve yararlıdır. .... [-]

Portekiz Barcarena
Ekim 2019
Portekizce
Yarı zamanlı
210 saat
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Atlântica

Bu alanda çalışan profesyonellerin eğitim ihtiyaçlarına cevap verebilmek için Kompozit Materyallerdeki yeni PG, Kompozit Materyallerde özel modüller içeren kompakt ve çal ... [+]

Bu alanda çalışan profesyonellerin eğitim ihtiyaçlarına cevap verebilmek için Kompozit Materyallerdeki yeni PG, Kompozit Materyallerde özel modüller içeren kompakt ve çalışma sonrası bir program sunar. Kompozit malzemelerin üretimi, onarımı ve geri dönüşümü, lamine kompozitlerin tasarımı, yani boyutlandırma ve bağlantılar. Bu eğitim ayrıca katılımcıların teknik becerilerini, kompozit ve kompozit parçaların metal ile bağlanması, malzeme ve malzeme seçimi ve kompozit malzemelerdeki ürün geliştirme arasındaki bağlantı için gerekli olan yapıştırıcılar ve yüzey işlemleri açısından teknik becerilerinin genişletilmesine de olanak tanır. PG ayrıca, lamine kompozit malzemelerin imalatı ve Atlântica laboratuarlarında gerçekleştirilen termal, kimyasal ve mekanik karakterizasyonları üzerinde pratik bir bileşen içerir.... [-]

Portekiz Barcarena
Bilgi iste
Portekizce
Yarı zamanlı
72 saat
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Atlântica

Şu anda, Bilgi Güvenliği organizasyonlarda görünür ve büyüyen bir endişe kaynağıdır. İş rekabeti, erişim ve daha fazla ve daha iyi bilginin üretilmesine büyük ölçüde bağı ... [+]

Şu anda, Bilgi Güvenliği kuruluşlarda görünür ve büyüyen bir endişe kaynağıdır. İş rekabeti, erişim ve daha fazla ve daha iyi bilginin üretilmesine büyük ölçüde bağımlıdır. Dışardaki kuruluşların çevresi daha izin vericidir. İş süreçleri, müşteriler ve tedarikçilerle olan ilişkilerde dış unsurlarla sürekli bilgi değişimi bağlamında yürütülür. Çalışanların kurum içindeki sosyal alışkanlıkları, kendi verileri kullanılarak her zaman düzgün bir şekilde korunmayan, kendi verilerini kullanarak kurum ağlarına erişimi değiştirdi ve kurumsal veriler için arka planların yaratılmasını, görünüşte zararsız davranış ve tutumlarda bile.... [-]

Portekiz Barcarena
Bilgi iste
Portekizce
Yarı zamanlı
162 saat
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Licenciatura Engenharia de Materiais da Universidade Atlântica

Licenciatura em Ciências Aeronáutica da Universidade Atlântica