Tyumen State Oil and Gas University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

TSOGU - tüm mezuniyet sonrası genel eğitim, yüksek öğrenim среднегопрофессиональногои (özel, lisans, lisansüstü) dan eğitim düzeyleri ve eğitim doktora programlarına ve programlar elit teknik eğitim eğitme dahil Rusya'nın en büyük bilim ve eğitim kompleksi, biri. TSOGU - Pasifik, ülkenin petrol ve gaz endüstrisi için stratejik olarak önemli uzmanlık yelpazesinde her düzeyde personelin eğitimine Urallardan tek üniversite. Uzman verilerine göre, mezunların% 65-70 bölgedeki petrol ve gaz sektöründe istihdam edilmektedir, mezunları TSOGU vardır.

Üniversite 4 spesiyalleri, 38 lisans ve Hakimler 24 alanlarında eğitim hizmeti sunar. TSOGU içinde yer spesiyaliteleri Rusya için stratejik olarak önemli olarak kabul kurtardı. Bugüne kadar, 388 TSOGU eğitim, her düzeydeki eğitim programları uygulanmaktadır.

Yükseköğretim kurumları Tyumen TSOGU sunulmuştur dört enstitü: Jeoloji Enstitüsü, Petrol ve Gaz, Ulaşım Enstitüsü, Endüstriyel Teknoloji Enstitüsü ve Mühendislik, Yönetim ve İşletme Enstitüsü.

StrukturuTyumGNGU dalları dahil olarak, Novy Urengoy, Noyabr'sk, Surgut, Nizhnevartovsk, Tobolsk'a, Yalutorovsk, Zavodoukovsk içinde Tyumen bölge raspolozhennyena. Üniversitenin bir parçası olarak araştırma enstitüleri, merkezleri ve laboratuvarları, 4 tanesi RAS ile birlikte oluşturulan bulunmaktadır.

Yıllardır Ortaklıklar büyük petrol ve gaz, ulaşım ve hizmet şirketleri ile TSOGU bağlantılı. Böyle OAO "LUKOIL" olarak, JSC "Sibnefteprovod", OAO "Gazprom", JSC "NK" Rosneft "," Baker Hughes "," Schlumberger "," Halliburton "," CCA DoytagDrilling "," Repsol "ve diğerleri.

Işletmelerin Üniversitesi ile işbirliği içinde öncelikli uzun vadeli karmaşık sözleşmeler, yüksek eğitim, beceri geliştirme işletmeler ile eğitim uzmanları sağlayarak gün, öğrenci organizasyonu, mezunu istihdam holding sonuçtur. Girişim ortakları yenileme ve eğitim-sanayi üssü modernleştirme lise için büyük bir yardım vardır - son teknoloji laboratuarları, derslikleri, bilgisayar laboratuarları, eğitim merkezleri ile donatılmış yaratılmasıdır.

TSOGU birkaç on yıl boyunca birikmiş olan güçlü bir bilimsel potansiyele sahiptir. Bugün, bilimsel kolordu TSOGU 225 doktorlar, profesörler, 787 doçent parçası olarak. Aralarında 7 Rusya Federasyonu Bilim ve Teknoloji Aldı RAS Üyesi Sorumlu 3 akademisyen, 4, ve 100'den fazla tam üye ve Bilimler Akademisi, Lenin Ödülü kazanan gelen üyeleri, 3 Devlet Ödülü kazanan vardır.

Şu anda TSOGU yurtdışında BDT (Azerbaycan, Belarus, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Ukrayna, Tacikistan, Gürcistan, Türkmenistan) ve uzak (İngiltere, ABD, Kanada, Çin, Almanya, Fransa, Moğolistan) dan 1,400 vatandaşları üzerinde eğitimli. Özellikle yabancı katılımcılar için Rusça dil bilgisi seviyesini yükseltmek için, sadece gelenekleri ve Batı Sibirya sakinlerinin gümrük tanımaya izin vermez ileri eğitim, yaz ve kış heyecan verici bir program geliştirdi, ama aynı zamanda petrol ve gaz sektöründe önde gelen uzmanlarından öğrenmek için.

Tüm TSOGU aktif arabuluculuk ve ekonominin ilgilenen yabancı petrol ve gaz sektörünün mali desteği ile yabancı üniversiteler ortakları ile işbirliğini geliştirmek. Bu program Jeoloji Enstitüsü "kaynaştırma eğitimi" ve petrol ve gaz çıkarma ve teknoloji Petrol Teknik Üniversitesi TSOGU Enstitüsü Clausthal (Almanya) ve Jeoloji Enstitüsü ve Enstitü neftegazodobychiTyumGNGU ve 'Madrid madencilik faaliyetleri Üniversitesi (İspanya) Yükseköğretim okul.

Haziran 2007 tarihinden itibaren, mezunlar ve öğretim TSOGU Diploma Eki alabilirsiniz.

Konumlar

Tümen

Address
Tyumen State Oil and Gas University
38, Volodarskogo St.

625000 Tümen, Tyumen Oblastı, Rusya