Resmi açıklamayı okuyun

Hakkımızda

Doğu ve Güney Afrika Yönetim Enstitüsü (ESAMI) hükümetler arası bölgesel yönetim geliştirme merkezidir. ESAMI'nin genel merkezi Arusha, Tanzanya'da bulunuyor.

Enstitü, politika yönetimi, ulaştırma yönetimi, finansal yönetim, bilgi teknolojisi yönetimi, sağlık yönetimi, insan kaynakları yönetimi, proje yönetimi, enerji ve çevre yönetimi gibi birçok kritik alanda bölgeye eğitimli personel sağlamanın temel amacı ile kurulmuştur. diğerleri arasında cinsiyet yönetimi.

Odak noktası, bölgedeki üst düzey yöneticilere küresel sorunları göz önünde bulundurarak yönetsel performanslarını iyileştirmek için Afrika çevresine yönelik bölgesel bir odak noktası oluşturmaktı.

ESAMI'nin Görev, Misyon, Vizyon ve Felsefesi

Doğu ve Güney Afrika Yönetim Enstitüsü (ESAMI), Doğu ve Güney Afrika bölgesinden on üye devlete ait Pan Afrika Bölgesel Yönetim Geliştirme Merkezi'dir. Bunlar Kenya, Malavi, Mozambik, Namibya, Seyşel Adaları, Svaziland, Tanzanya, Uganda, Zambiya ve Zimbabve'dir. Üst düzey uzman yönetim eğitimi, danışmanlık, eğitim programları ve eylem odaklı yönetim araştırma hizmetleri sunan, hizmet ve pazar odaklı bir kurumdur. ESAMI yönetim geliştirme programlarına düzenli olarak katılan diğer ülkeler arasında Lesotho, Botsvana, Güney Afrika, Angola, Ruanda, Sierra Leone, Nijerya, Eritre, Fildişi Sahili, Liberya, Gana, Gambiya, Sudan, Etiyopya ve Burkina Faso yer almaktadır.

Mayıs 1997'de, BM Afrika Ekonomik Komisyonu, ESAMI'yi, Yönetim Gelişiminde Afrika Mükemmeliyet Merkezi olarak resmen ilan etti. Bu tanıma, ESAMI'nin hizmetlerini Afrika'daki tüm ülkelere genişletmesini gerektirmiştir. Afrika'nın yeni bin yıldaki yönetim zorluklarını karşılamak için ESAMI, Afrika çapında yüksek kalite, müşteri odaklı yönetim geliştirme müdahaleleri sunmaya devam ediyor.

manda

ESAMI'nin görevi Afrika'daki kamu, özel ve uluslararası kuruluşların performansını ve yönetim etkinliğini arttırmaktır. Bu şu şekilde yapılacaktır:

 • Yönetim eğitimi ve eğitimi;
 • Yönetim danışmanlığı ve danışmanlık hizmetleri;
 • Yönetim araştırması, bilgi üretimi ve yayınları;
 • Yönetimde en iyi uygulamaların tanıtımı.

Vizyon

2020'ye gelindiğinde, ESAMI uluslararası alanda tanınan bir liderlik ve iş dönüşümü merkezidir.

Misyon

Misyonumuz, liderlik gelişimi, yenilikçi eğitim, yönetim eğitimi, yeni bilgi üretimi ve danışmanlık hizmetleri yoluyla kurumları dönüştürmektir.

Müşterilerimizin evrenleri bireyler, kamu, özel ve uluslararası organizasyonlar olacaktır.

ESAMI: Geçmiş ve Bugün

1980 yılında kuruluşundan bu yana, ESAMI bölgede insan kaynakları ve yönetim geliştirme alanında önemli katkılarda bulunmuştur. Bölgesel Yönetim Geliştirme Enstitüsü olarak rolü, bölge ülkeleri ve ötesindeki ülkeler tarafından artan müşteri talebinin bir sonucu olarak önemli ölçüde genişlemiştir. Hükümet, kamu, özel ve sivil kuruluşlardaki 75.000'in üzerinde orta ve üst düzey personel, Enstitü tarafından sunulan açık yönetim geliştirme programlarına katılmıştır.

ESAMI'nin Stratejik İtkisi

ESAMI programları, kıtanın her yerinden müşterinin ortaya çıkan ihtiyaçlarına dayanmaktadır. Enstitü, programların ihtiyaç değerlendirmesi ve katılımcıların geri bildirimleri şeklinde yürütülen araştırmalardan yararlandığından emin olmaya devam etmiştir. Program değerlendirme, izleme çalışmaları ve etki değerlendirmesi, ESAMI'nin eğitim ve kapasite geliştirme sürecinin önemli bir parçasını oluşturacaktır. Bu izahnamede sunulan eğitim programları, yönetim ve performansın birey ve örgütsel düzeyde iyileştirilmesi arasında güçlü bir bağlantıya sahip olacaktır.

Müşterilerin özel sorunlarını ve sorunlarını çözmek için özel programlar yürütülecektir. Bunlar normal olarak istek üzerine ve müşteriye uygun mekanlarda ve tarihlerde gerçekleştirilir.

ESAMI oldukça başarılı olduğu kanıtlanmış bir Executive MBA Programı başlattı. Bugüne kadar, İşletme Okulu kayıt, Afrika'daki on kampüste yayılmış 3600 öğrenciden oluşuyor.

ESAMI ayrıca İşletme yönetimi Sertifika, Diploma ve Lisans programları tanıttı.

ESAMI'nin Yeteneği ve Karşılaştırmalı Avantajları

Bir yönetim geliştirme merkezi olan ESAMI, farklı ülkelerden insanların bölgesel bir çerçevede deneyimlerini paylaşmak ve paylaşmak için buluştuğu bir merkez olmuştur. Enstitü, yönetimsel performanstaki gelişmeleri ve müşteri organizasyonlarının etkinliğini kolaylaştırmak için bu etkileşimi geliştirmeyi amaçlamaktadır. Afrika'daki en büyük bölgesel kurumlardan biri ve yönetim geliştirme alanında önde gelen şirketlerden biri olan ESAMI'nin kabiliyeti aşağıdaki özelliklerde büyük ölçüde kök salmıştır:

 • İyi çalıştığı ülkeleri anlayan farklı, yerli, üst düzey eğitimli ve deneyimli profesyonel kadroların özü.
 • Afrika çevresini tanıyan ve hizmetine adamış Afrika profesyonelleri tarafından yönetilen başarılı bir kurum.
 • ESAMI'nin dinamik ve dinamik bir yönetim kurulu tarafından yönlendirilen geniş ve esnek bir görevi
 • ESAMI'nin eğitim ve danışmanlık gelirlerinden mali yeterlilik derecesi, hayatta kalma sübvansiyonlarına bağlı değildir.
 • Etkin iyileştirme ve yeniliklere istekli ve kararlı bir kadro.
 • ESAMI'nin profesyonel kadrosunu hızlı bir şekilde kurması ve müşterilerine yakın bir saha ofisleri ağı tarafından desteklenmesi.
 • Farklı geçmişlere ve ülkelere sahip bir müşteri ile etkileşimlerden yıllar geçtikçe kazanılan bir deneyim zenginliği
 • Kurumsal ve bireysel iletişim ağı
 • Değişen çevre ve beklentilere uygun esneklik ve hazırlık
 • Enstitünün faaliyetleriyle eşleşecek ve özel gereksinimlere, kaygılara ve önceliklere hızlı bir şekilde cevap verecek bölgesel lezzet ve karakter.
Program dili:
 • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Diploma

Esami Business School

Alt bölgede yürütülen kapasite ihtiyaç değerlendirmesinden elde edilen kanıtlar, özellikle denetim seviyesinde yönetim ve idare boşluklarını ortaya koymuştur. Bu, giderek ... [+]

yapı

Alt bölgede yürütülen kapasite ihtiyaç değerlendirmesinden elde edilen kanıtlar, özellikle denetim seviyesinde yönetim ve idare boşluklarını ortaya koymuştur. Bu, giderek daha rekabetçi bir planlama ve işletme ortamında mevcut ve gelecekteki “Akışkan bilgi çalışanı” nı yönetme konuları göz önünde bulundurularak yönetim ve yönetimde beceri geliştirmeye daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle, insan kaynakları yönetim programındaki diploma, öğrencilere belirlenen kapasite boşluğunu ele almak için yönetim ve idare yeterliliklerini aşılayacaktır. Bu nedenle DHRM, adaylara insan kaynakları yönetiminde orta düzeyde bilgi, beceri ve olumlu nitelikler geliştirmeyi ve geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu sayede kurs sonunda, organizasyonlarında iş yönetim görevlerinde denetleyici işlevlerini yerine getirebileceklerdir.... [-]

Tanzanya Arusha Kenya Nairobi Dar es Salaam Zambiya Lusaka Uganda Kampala Namibya Windhoek Swaziland Mbabane Zimbabve Harare Mozambik Maputo Malavi Lilongwe  + 15 Daha fazla
Şubat 2020
Ingilizce
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Esami Business School
Address
Headquarters P. O. BOX 3030, Arusha, Tanzânia
Arusha, Arusha Bölgesi, Tanzanya
web sitesi
Telefon
+255 27 297 0070/1/2/3
ESAMI KENYA
Address
ESAMI KENYA 4th Floor International House P. O. Box 566628 – 00200
Nairobi, Nairobi İlçesi, Kenya
web sitesi
Telefon
+254 20 222 8233
ESAMI DAR ES SALAAM
Address
ESAMI DAR ES SALAAM 3rd Floor, NIC Investment House P.O. Box 22290
Dar es Salaam, Dar es Salaam, Tanzanya
web sitesi
Telefon
+255 22 211 2670/ 213 5046
ESAMI - ZAMBIA
Address
ESAMI - ZAMBIA 2ND Floor, Superannuation House Ben Bella Road P.O. Box 32132
Lusaka, Lusaka Bölgesi, Zambiya
web sitesi
Telefon
+260 211 222937
ESAMI – UGANDA
Address
ESAMI – UGANDA ESAMI Centre, Plot 52 Bombo Road P.O. Box 824
Kampala, Merkezi Bölge, Uganda
web sitesi
Telefon
+256 41 4 254 222 / 343 397
ESAMI – NAMIBIA
Address
ESAMI – NAMIBIA Cnr Nelson Mandela/Sam Nujoma HIDAS Centre P.O. Box 1836,
9000 Windhoek, Khomas Bölgesi, Namibya
web sitesi
Telefon
+264 61 236 965/6
ESAMI – eSWATINI
Address
ESAMI – eSWATINI 3RD Floor, Lilunga House Somhlolo Rd P.O. Box 4234
Mbabane, Hhohho Bölgesi, Swaziland
web sitesi
Telefon
+268 240 48494
ESAMI – ZIMBABWE
Address
ESAMI – ZIMBABWE 6 Bantry Road, Alexandra Park P.O. Box 2627
Harare, Harare Eyaleti, Zimbabve
web sitesi
Telefon
+263 242 744364/ 744935
ESAMI MOZAMBIQUE
Address
ESAMI MOZAMBIQUE No. 657 Floor No. 1 Avenida Julius Nyerere P.O. Box 2077
Maputo, Maputo, Mozambik
web sitesi
Telefon
+ 258 21 487375
ESAMI MALAWI
Address
ESAMI MALAWI 1st Floor, Development House, City Centre P.O. Box 31127 Lilongwe 3
Lilongwe, Merkezi Bölge, Malavi
web sitesi
Telefon
+265 1 774423/770253