AMIDEAST America-Mideast Educational & Training Services

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

AMIDEAST Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da uluslararası eğitim, öğretim ve geliştirme faaliyetlerinde bulunan önde gelen bir Amerikan kar amacı gütmeyen kuruluşudur. 1951'de kurulan, AMIDEAST Ilk yıllarında, ABD'deki çalışmayı MENA bölgesindeki öğrencilere tanıtma ve ABD bursu ve flambright Yabancı Öğrenci Programı gibi borsaları yönetmeye odaklandı. Bu önemli programlar hızla devam ederken, çalışmalarımız önemli ölçüde genişledi.

Bugün AMIDEAST Programlar ve hizmetler yılda yarım milyondan fazla kişinin hayatına dokunmaktadır - eğitim fırsatlarını ve kaliteyi iyileştirmekte, yerel kurumları güçlendirmekte ve küresel ekonomide başarı için kritik olan dil ve mesleki becerileri geliştirmektedir.

Misyon

  • Kültürler arası anlayış geliştirmek
  • Eğitim fırsatlarını genişletmek
  • Küresel ekonomide iş için bireylerin hazırlanması
  • Kurumları ve toplulukları güçlendirmek
  • Kadınları ve gençleri güçlendirmek

İşimiz

Her yıl, AMIDEAST Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da yüz binlerce öğrenci ve profesyonelin İngilizce dil ve mesleki beceri eğitimi, eğitim danışmanlığı ve test hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, bölgedeki çok sayıda kurumsal gelişme projesini destekliyoruz ve dünyanın en iyi eğitim değişim programlarından bazılarını yönetiyoruz.

Nerede Çalışıyoruz

Merkezi Washington DC'de bulunan AMIDETAT AĞI Muazzam çeşitlilik ve zengin kültürel miras alanı olan Orta Doğu ve Kuzey Afrika'yı kapsar. Fas'dan Umman'a, Irak'tan Yemen'e, AMIDEAST 11 MENA ülkesinde 20'yi aşkın ofisinde faaliyette bulunmakta ve yaklaşık 1.000 adanmış profesyonel istihdam etmektedir.

Bireysel ülke ofisleri, ülkelere özgü program ve hizmet portföylerini desteklemektedir. Bununla birlikte, her biri, Amerikalılar ile Ortadoğu ve Kuzey Afrika halkı arasındaki karşılıklı anlayışı güçlendirirken, AMIDEAST'ın eğitim yoluyla fırsatı genişletme temel misyonunu gerçekleştirmek için her gün çalışıyor.

Yıllık Göstergeler

Gençleri ve Kadınları Güçlendirmek - 2016 yıllık raporumuzun teması - bu iki temel demografik grup üzerinde programlamamızın artan önemini yansıtıyor. Gerekçe basit: Bugün, gençlerin ve kadınların eğitime ve eğitime erişimlerini iyileştirmek için neler olması, ülkelerinin ve MENA bölgesinin geleceklerini belirleyecek. Programlarımızla mesleki ve İngilizce dil becerileri geliştirir, istihdam edilebilirliği arttırır, ABD yüksek öğretime erişimi genişletir, okulları geliştirir, küresel perspektifleri geliştirir ve katılımı kolaylaştırır. Rapordaki ilham verici öyküler, gençlerin ve kadınların bu programlardan nasıl yararlandığını ve AMIDEAST'ın bu en önemli meydan okumayı nasıl gerçekleştirdiğini gösterecektir.

Konumlar

Tunus

Address
Tunus, Tunus, Tunus

Rabat

Address
Rabat, Rabat-Salé-Kénitra, Fas

Amman

Address
Amman, Amman Valiliği, Ürdün

Washington

Address
Washington, Columbia Bölgesi, Amerika Birleşik Devletleri

Kahire

Address
Kahire, Kahire Valiliği, Mısır

Bağdat

Address
Bağdat, Bağdat Valiliği, Irak Cumhuriyeti

Kuveyt

Address
Kuveyt, Al Asimah Yönet, Kuveyt

Beyrut

Address
Beyrut, Beyrut Valiliği, Lübnan

Riyad

Address
Riyad, Riyad Eyaleti, Suudi Arabistan

Abu Dabi

Address
Abu Dabi, Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri

Sana'a

Address
Sana'a, Başkent Belediyesi, Yemen

Gazze

Address
Gazze, Filistin Devleti