Kastamonu Üniversitesi

Giriş

Türkiye ve dünyadaki üniversiteler arasında seçkin bir yer edinmeyi hedefleyen Üniversitemiz, 5467 sayılı Kanunla 01 Mart 2006 tarihinde kurulmuştur.

Yakın zamanda kurulmuş olmasına rağmen Üniversitemiz, başta bilimsel olmak üzere sosyal, kültürel, fiziki ve sportif alanlarda atılımlar yaparak “Gelişen Genç Üniversite” olduğunu ispatlamaktadır.

Üniversitemiz üç kampüsten oluşmaktadır; Ana kampüs, Daday Yolu 3. km'de, 237 hektarlık alanda kurulu “Kuzeykent Kampüsü”, “Tıp Fakültesi Kampüsü” ve “Eğitim Fakültesi Kampüsü” hizmet vermektedir.

Üniversitemiz bünyesinde sayısı giderek artan seçkin akademik ve idari kadro, 13 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul, 13 meslek yüksekokulu ve 23 araştırma ve uygulama merkezi bulunmaktadır. Ayrıca kampüs alanımızda 3 adet konferans salonu; 1 tanesi Eğitim Fakültesi Kampüsü’nde 2 tanesi de Kuzeykent Kampüsü’nde olmak üzere toplam 3 adet kapalı spor salonu; 1 kondisyon salonu; 1 UEFA kriterlerine uygun futbol sahası ve atletizm pisti, açık spor alanları, merkezi ve öğrenci laboratuvarları, 2 adet Sosyal tesis ve Yed-i Beyza Konağı ve Cide Konuk Evi bulunmaktadır. Ayrıca Eğitim Fakültesi Kampüsünde uygulama anaokulu hizmet vermektedir.

Konumlar

Kastamonu

Address
Kuzeykent, Kastamonu Ünv., 37150 Kastamonu Merkez/Kastamonu, Turkey
Kastamonu, Kastamonu, Türkiye

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin