Nelson Marlborough Institute of Technology

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

NMIT Anasayfa Vimeo'daki NMIT NZ'den.

Nelson Marlborough Institute of Technology Yeni Zelanda'daki Güney Adasının zirvesinde bulunan yüksek kaliteli bir Hükümet yüksek öğrenim sağlayıcısıdır.

Kia ora tatou

100 yılı aşkın bir süredir Nelson Marlborough Institute of Technology tıpkı sizin gibi öğrenciler için yüksek kaliteli yükseköğretim eğitimi vermektedir. Uluslararası olarak yetenekli personelimiz, size hak ettiğiniz kariyere başlayabilmeniz için gerçek dünyaya ilişkin becerileri ve tanınmış bir yeterliliği sunmaya kendini adamıştır.

NMIT’de bu geleceği bulacağınızı biliyorum.

Liam Sloan, İcra Kurulu BaşkanıSponsored by Google Chromebooks Brooke Cagle / Unsplash

Tarihimiz

Tā mātou kōrero tuku iho

110 yıldan fazla bir süredir NMIT, Güney'in tepesinde yükseköğretim eğitimi vermektedir. Kökenlerimizi 1905'te Nelson Hardy Caddesi'ndeki Nelson Teknik Okulu'nda açtık.

Nelson Teknik Okulu Açıldı

Nelson Teknik Okulu (NMIT’in öncüsü) 1904’te kurulmuş ve bina eğitimli bir mimar ve Nelson Eğitim Kurulu’nun sekreteri Stead Ellis tarafından tasarlanmıştır. 1905 yılında açılan kapılar ilk başta aşçılık, mühendislik, ahşap işleri, ticaret, zanaat, sekreterlik ve sıhhi tesisat konularında dersler verdi. Binanın oturduğu arsa Nelson Belediye Meclisi tarafından bağışlandı ve inşaat çalışmaları John Scott Jnr tarafından 1124 £ karşılığında yapıldı. 1930'da Teknik Okul, birçok yarı zamanlı hobi dersi ve birkaç meslek dersi ile Nelson Koleji ile birleşti. Nelson Polytechnic, 1971 yılında resmen bir teknik enstitü oldu.

Bölge Anahtar Sektörlerini Desteklemek

Başlangıçtan itibaren, kurumun geleceğinin bölgenin kilit endüstrileri ile yattığı hissedildi. Yıllar geçtikçe yeni programlar geldi ve gitti, ancak temel yerel endüstrileri ve hizmetleri desteklemek için eğitim vermeye odaklandık.

Genişleme Zamanı

1980'li ve 90'lı yıllar Nelson Polytechnic'in Tasman ve Marlborough'daki genişleme operasyonlarını gördü. 1985'te Nelson Polytechnic ve Blenheim İlçe Meclisi, Budge Street, Blenheim'da yerel bahçıvanlık Ralph Ballinger'den arazi kiraladı ve ertesi yıl 300.000 $ 'lık Ballinger Bahçe Bitkileri Merkezi açıldı. Bu daha sonra, 1990'ların / 2000'lerin başlarında bağcılık ve şarap ve havacılık mühendisliği gibi alanlarda yeni programların geliştirilmesiyle genişleyen Marlborough kampüsü oldu. Nelson Polytechnic ayrıca Richmond (1988) ve Motueka'da (1989) yeni kampüsler açtı. 1992 yılında, Ticaret Lisansı ile birlikte ilk kez eğitim vermeye başladık. 1995 yılında, Richmond kampüsü Salisbury Road'dan Lower Queen Street'teki 4.5 hektarlık yeni bir bölgeye taşındı ve bahçecilik, ormancılık ve diğer birincil endüstrilere odaklanan programlar uygulandı. Motueka kampüsü 1993 yılında kapatıldı ve bazı programlar Richmond ya da Nelson'a taşındı.

Nelson Politeknik Nelson Marlborough Institute of Technology

2000 yılında daha geniş bölgesel odağımızı daha iyi yansıtabilmek için ismimizi Nelson Polytechnic'ten Nelson Marlborough Institute of Technology değiştirdik. 2006 yılının sonunda, Richmond kampüsünde yürütülen tüm programlar Nelson'a geri taşındı ve Richmond kampüsü, siteden eğitim programları yürütmeye devam eden bir başka eğitim sağlayıcısı olan Skills Update'e kiralandı.

Uluslararası Eğitim

1990'ların ortasından beri, çok sayıda uluslararası öğrenciyi çekiyoruz. Ayrıca Amerika, Brezilya, Danimarka, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, Norveç, İspanya ve İsveç'te bir dizi kurumla deniz aşırı ortaklıklar kurduk.

Bugünkü NMIT

Bugün, Güney'in tepesinde yükseköğretimin sağlanması devam ediyor. Nelson-Marlborough bölgesinin en büyük eğitim ve öğretim sağlayıcısıyız ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlıyoruz. Sertifikadan lisansüstü seviyeye kadar 100'den fazla nitelik sunuyoruz ve su ürünleri, denizcilik / denizcilik, bağcılık gibi alanlarda uzmanlıklar geliştirdik

Sıra dışı bir NMIT

120896_NMIT-Strategy2.png

Stratejik hedeflerimiz

Eğitimsel olarak ayakta durmak

NMIT, ağırlığının üzerinde yumruklar.

Uluslararası alanda tanınan Yeni Zelanda'nın yüksek öğrenim ağında bir eğitim harikasıyız; Kurs ve yeterlilik tamamlama oranları için Teknoloji ve Politeknik Enstitülerinin% 25'inde bir NZQA Kategori 1 sağlayıcısı - gurur duyduğumuz bir pozisyon.

İnsanların bir yeterlilik seviyesinden diğerine ilerlemelerine yardımcı oluyoruz, bu da kendi yollarında olabilecek engelleri kaldırıyor. Burada öğrenciler iyi işler çünkü odak “herkesin başarması”.

Mükemmelliğin bir yolculuk olduğunu bilerek, NMIT deneyimini daha iyi hale getirmek için aktif olarak dinliyoruz.

Olağanüstü mesleki fırsatlar

NMIT mezunları için kapılar açık.

Endüstriden gelen girdiler ve küresel nabzın üzerinde bir parmağımız olan cilalı programlarımız, insanların seçtikleri meslekte iyi yapmaları için neyin gerekli olduğunu öğretir. İşverenler, öğrencilerimizi işe yerleştirme için istiyorlar çünkü kalifikasyonlarını tamamladıklarında, çalışmaya hazırlar.

Program alanlarımızı güçlendirme zamanları ile hareket eden, birçok sektör için “tercih edilen sağlayıcı” etiketini gururla takan, verimli ve çevikiz.

Özellikle mezun olduktan sonra iş bulma şansı yüksek olan insanlar, su ürünleri yetiştiriciliği, denizcilik, havacılık mühendisliği, koruma, bağcılık ve şarapçılık gibi sektörel destekli uzmanlıkları araştırıyorlar.

Motive ve akıllı ekipler

NMIT çalışmak için harika bir yer.

NMIT'de çalışmayı en iyi insanlar seçer; fırsatlar aramak ve problem çözmek için akıllı ve motive olan liderler; yatırım yaptığımız ve başarıları yaygın olarak kutlanan insanlar.

Eşsiz işe alım sürecimiz, modern bir işyerinde bilgili programlar sunan bir endüstri meraklısı öğretmen ekibinin oluşturulmasına yardımcı olan, öğrenciler de dahil olmak üzere kampüsün her yerinden insanlar içerir.

Manaakitanga ve Pono'daki değerlerimizi yaşayarak kapsayıcı ve esnekiz.

Aktif işbirliği

NMIT her zaman aktif bir takım oyuncusu.

Bilgi sahibi olmak, okuldan ayrılanların iş aradıklarında ve ihtiyaç duydukları şeylerle ilgili kalmamıza yardımcı olur. Dünyaya ve işe hazır mezunları hazırlama yolumuzu anlayan diğerleri, programlarımızı geliştirmek ve bizi bölgesel girişimlere dahil etmek için istekli bir şekilde bizimle birlikte çalışırlar.

Programlarının bazılarını öğreten ve bilgi ve kaynakları paylaşan diğer teknik kurumlarla ve tekniklerle işbirliği yapıyoruz. Aynı şekilde, NZQA ve TEC ile de güçlü ilişkiler kurarız, çünkü öğrenciler için en iyisini sağlamak için birlikte çalışıyoruz.

Finansal uygunluk

NMIT yetenekli bir finans yöneticisidir.

Finansal olarak formda olmak, itibarımız, bir işveren olarak çekiciliğimiz ve insanlarımıza, altyapımıza, kampüslerimize ve araştırma ve geliştirmeye yatırım yapabilmemiz için çok önemlidir.

NMIT finansal yolculuğu şeffaftır - güçlü bütçe düzenlemesinden düzenli incelemelere ve yıl boyunca yeniden tahmin etmeye kadar. Parmaklarınızın ucundaki güçlü verilerle, departmanlarımız doğru kararları vermek, kendi mali kaynaklarını izlemek ve daha büyük resme nasıl uyduğunu görmek için sorumludur.

Mevcut gelir akışlarını genişletmek ve yenilerini eklemek istiyoruz. Çalışmamızın en önemli parçalarından biri, geleceğimize yatırım yapmak için arazimizi nasıl daha iyi kullanabileceğimize bakan Sermaye Varlık Yönetimi (CAM) Planı.

Gelecek için hazırlanmak

NMIT bugün ve yarın için iyi hazırlanmış.

Gelecekteki öğrencinin kim olabileceğini ve neye ihtiyaç duyabileceklerini anlıyoruz. Bu nedenle, insanların iş ve yaşam tarzları için esnek ve kullanışlı dijital araçları benimseyen, modern teknolojiyle iyi bir donanıma sahibiz.

Sermaye Varlık Yönetimi (KAM) Planı, fiziksel alanımızı daha iyi anlamamıza yardımcı oluyor - gayrimenkulümüzün şimdi ve kim tarafından nasıl kullanıldığı ve gelecekte çok amaçlı tesislerimizin nasıl kullanılması gerektiği. Nelson ve Marlborough'daki kampüsler için yol haritamızın altını çiziyor, böylece öğrencilerimiz ve bizim için en iyisini sunarken, şehir ve kasaba ile etkin bir şekilde bağlantı kuruyoruz.

Konumlar

Nelson

Address
Hardy Street,322
7010 Nelson, Nelson, Yeni Zelanda

Richmond

Address
390 Lower Queen Street
7020 Richmond, Tasman, Yeni Zelanda

Blenheim

Address
85 Budge Street
7240 Blenheim, Marlborough, Yeni Zelanda