İşletme Hazırlık Programı (BFP)

Genel

Program açıklaması

BFP genel ve akademik İngilizcede güçlü bir temel sağlayacaktır.

Avicenna Business Foundation Program (BFP), liseyi bitirmiş ve öğrenimlerini Avrupa'da İngilizce dilindeki üniversitede sürdürmek isteyen uluslararası öğrenciler için tasarlanmıştır. BFP, öğrenciler için genel ve akademik İngilizcede güçlü bir temel oluşturacak ve aynı zamanda işletme ile ilgili temel konularda bir anlayış sunacaktır. Mezunlarımız herhangi bir Avrupa veya Kuzey Amerika üniversitesine başvurabilirler.122529_IMG_0795.jpeg

İşletme, ekonomi bilimi, bankacılık, pazarlama, uluslararası ilişkiler, pazarlamada hukuk ve bilişim teknolojileri, İşletme Hazırlık Programı (BFP) mezunlarının İngilizce dil Avrupa üniversitelerinden birinde çalışmalarına devam etmeyi seçebilecekleri çalışma alanları arasındadır.

BFP'nin tamamlanmasının ardından AIC Kabul Bölümü, mezunların Avrupa ve İngiltere üniversitelerinden birinde mümkün olan en iyi seçeneği bulmalarına yardımcı olacaktır.

kurs ayrıntıları

BFP, öğrencileri Birleşik Krallık'ta veya diğer Avrupa üniversitelerinde İngilizcede işletme ve beşeri bilimlerle ilgili alanlarda bağımsız çalışmalara hazırlamaya yönelik yapılandırılmış bir programdır.

Genel ve akademik İngilizce bu bir yıllık hazırlık kursunda önemli bir rol oynar. İşletme ile ilgili programlarda etkin bir şekilde çalışabilmek için öğrenciler minimum B2 ve C1 seviyelerine ulaşmalıdır.

Kapsanan Konular

Genel ingilizce
 • BFP öğrencilerine İngilizce öğretimi konusunda çok sayıda saat verilecek. Dört okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerileri üzerinde durulacaktır. Kursun sonunda, öğrenciler uluslararası bir diploma almak için IELTS veya FEDE İngilizce sınavına girebilirler.
Akademik ingilizce
 • Öğrenciler, üniversite çalışmalarında başarılı olmak için akademik İngilizceyi anlayabilmelidir. Akademik İngilizce, NCUK tarafından sunulan ve uluslararası değere sahip olan ve Birleşik Krallık üniversiteleri için özellikle değerli olan akademik bir IELTS veya EAP'ye yol açabilir.
İşletme Araştırmaları
 • İş Etütleri, öğrencilerin işletme ve yönetimin temel kavramları hakkında temel bir anlayışa sahip olmalarını sağlayan önemli bir modüldür. Pazarlama, liderlik, organizasyon yapısı, muhasebe ve finans, insan kaynakları yönetimi ve kurumsal strateji bu modülde öğretilen konular arasındadır.
Avrupa Kültürü ve Vatandaşlık
 • Bu modül FEDE tarafından sunulmaktadır ve FEDE tarafından sunulan derecelerin bir kısmını içermektedir. Bu modül, Avrupa Birliği'nin yapısı ve işlevi üzerine odaklanmaktadır.122530_IMG_4384.jpeg

Kurs gereksinimleri

Uluslararası ve Macar öğrenciler Avicenna International College İşletme Hazırlık Programı (BFP) okumak için başvurabilirler. Başvuru geçerli bir lise diplomasına sahip olmalıdır. A-Level ve IB mezunlarının Avicenna Burs Planı'na başvurmaları teşvik edilir. AIC'deki NCUK üniversitelerine hazırlanmayı planladıklarında öğrenciler bu kursu NCUK IFY - Business Stream ile birleştirebilirler.

Herhangi bir AIC Foundation Programına başvurmak için aşağıdaki adımları izleyeceksiniz:

 1. AIC Vakfı Programlarından biri için doldurulmuş Başvuru Formunu gönderin
 2. Kabul mektubu
 3. Başvuru ve kayıt belgelerini hazırla
 4. Öğrenim ücretini ve sigorta ücretini AIC'ye devretmek
 5. AIC E-posta ve İletişim Sistemi
 6. Macar Schengen Vize
 7. Seyahat düzeni

AIC Öğrencileri İçin Gelecek Olanaklar:

AIC'den mezun olduktan sonra, öğrencilerimizin çoğu çalışmalarını tamamlamak için en iyi Avrupa, İngiltere ve Amerikan üniversitelerine katılır. Birçok üniversite şimdi aktif olarak AIC'deki yüksek eğitim kalitesi nedeniyle AIC öğrencilerini kabul etmek için çalışmaktadır.

AIC’nin Hemşirelik, Bilişim, Turizm ve Otel İşletmeciliği veya diğer alanlardaki kuruluş programlarını tamamlamış olan diğer mezunları, bir iş bulmaktan ve Avrupa pazarında iyi ücret almaktan mutluluk duymaktadır.

Gelecekteki Üniversite:

Birçok Avrupa, İngiltere ve Kuzey Amerika üniversitesi yüksek lisans öğrencilerimizi kabul etmektedir. Tıbbi araştırmalar için mezunlarımız, Semmelweis Üniversitesi (Macaristan), Szeged Üniversitesi (Macaristan), Charles Üniversitesi (Çek Cumhuriyeti), Comenius Üniversitesi (Slovakya), İtalya, İspanya, Sırbistan, Slovenya gibi diğer birçok üniversitede Türkiye ve diğer ülkeler.122528_IMG_3305.jpeg

NCUK hazırlık programını tamamlayan öğrenciler AIC'deki Uluslararası Birinci Sınıflarına devam edebilir ve ardından BA / BS veya MS derecelerini tamamlamak için İngiltere'deki bir ortak üniversiteye gidebilirler. Aşağıdaki İngiltere üniversiteleri GARANTİ ve İngilizce ve bilimler konusunda güçlü öğrencilerimize kabul:

 • Aston Üniversitesi
 • Birmingham Üniversitesi
 • Bradford Üniversitesi
 • Bristol Üniversitesi
 • Huddersfield Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Kingston Üniversitesi Londra
 • Leeds Üniversitesi
 • Leeds Becket Üniversitesi
 • Liverpool John Moores Üniversitesi
 • Manchester Üniversitesi
 • Manchester Büyükşehir Üniversitesi
 • Queen Mary Londra Üniversitesi
 • Salford Üniversitesi, Manchester
 • Sheffield Üniversitesi
 • Sheffield Hallam Üniversitesi

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Avicenna International College (AIC) is an independent educational institute which was originally established in 1995 in Budapest, Hungary. Since 1995, AIC has grown into a well-known provider of qual ... Devamını oku

Avicenna International College (AIC) is an independent educational institute which was originally established in 1995 in Budapest, Hungary. Since 1995, AIC has grown into a well-known provider of quality education in Europe. Daha Az