İlahiyat, Bakanlık ve Misyon Yüksek Öğretim Diploması

Genel

Program açıklaması

Bu üç yıllık yarı zamanlı kurs, Common Awards programının bir parçası olarak Durham Üniversitesi tarafından onaylanmış teoloji, bakanlık ve misyonda eksiksiz bir temeldir. Bu, sizi akademik olarak uyarıcı ve Hıristiyan yaşamı ile ilgili bir dizi modülden geçirecektir. Kilisede aktif bakanlık için sağlam bir temel sağlar, hem döşenir, hem de teorilerini daha ileriye götürmek isteyenleri tatmin eder.

Tüm çalışma materyalleri çevrimiçi olarak sağlandığından, bazı BT becerileri gereklidir. Belirlediğiniz kişisel eğitmeninizle çalışacak ve Moodle aracılığıyla diğer öğrencilerle sohbet edebileceksiniz, bu yüzden dünyanın herhangi bir yerindeki bu kursu size uygun bir zamanda ve hızda yapmak mümkündür. Ayrıca, kurstaki sayılara bağlı olarak, ya akşamları ya da katılabileceğiniz kişiler için hafta sonları bazı çalışma oturumları sunacağız - bu bir zorunluluk değil, aynı zamanda öğrenmenizi geliştirmek için bir fırsat.

Diploma tamamlandıktan sonra iki yıllık bir hazırlık kursu ile BA (Hons) 'a ilerlemek mümkündür.

Diploma Modülleri

Üç yıl boyunca 12 modülden çalışacaksınız. Çalışma aralığı, size doğrudan deneyimle ilgili olan teolojiye geniş bir yaklaşım sunacak kadar geniştir. İncil, Hıristiyan Doktrini, Kilise Tarihi ve Bağlamda Misyon ve Misyon Vakıfları ile başlar. İkinci yıl, Hıristiyan İbadet ve Yansıtıcı Uygulama üzerine modülleri ile birlikte, Kutsal Kitabın ve Hıristiyan Doktrininin günlük yaşamla ilişkisini daha fazla çalışacaksınız. Üçüncü yılda, İncil Çalışmaları'ndaki araştırmanızı derinleştirecek, Bakanlık'ta Sacramental İlahiyat'ın rolünü yansıtacak, Topluluk Oluşumu ve Müritlik ile ilgili olacak ve Çağdaş Kültürde Misyon ve Özrünüzü geliştireceksiniz.

Çalışmaların değerlendirilmesi, ödev ve yansımalar yazılarak, pratik kullanım için kaynak yaratarak, sunumlar yaparak ve portföyleri bir araya getirerek çeşitlidir. Kişisel eğitmeniniz bunları hazırlamanıza ve öğrenmenizi nasıl geliştireceğinize dair tavsiyelerde bulunmanıza yardımcı olacaktır. Her modül Diploma için verilen genel notu ile işaretlenecektir.

Modüller veya değerlendirme hakkında daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Nasıl başvurulur?

Bu kursa giriş için başvurular her zaman kabul edilir, ancak her yıl Sonbaharda yeni öğrenciler kayıt ederiz. Önceki gerekli nitelikler 2 A seviyesi veya eşdeğer veya Vakıf Ödülü içerecektir. Çalışmalarınız boyunca size rehberlik edecek bir eğitmen tahsis edilecektir. Ayrıca, çalışma materyalleri, forumlar, geri bildirim formları ve her modül için değerlendirmeyle ilgili detaylar içeren çevrimiçi Moodle sitemize erişebileceksiniz. Başvuru formunu doldurun ve e-posta ile registry@stjohns-nottm.ac.uk adresine gönderin.

Başvuru sürecinin bir parçası olarak, yurtdışındaki öğrencilerin daha önceki herhangi bir denizaşırı çalışmanın / eğitimin İngiltere yeterlilikleri ile karşılaştırılabilir olduğuna dair kanıt sunmaları gerekecektir. Bu, NARIC href = "https://www.naric.org.uk/naric/Individuals/Default.aspx" aracılığıyla yapılabilir.

NARIC ayrıca, ilk dili İngilizce olmayan herkes için Durham University şartı olan İngilizce Dil Değerlendirmesi'nin kanıtını da sağlayabilir. Lisans ve yüksek lisans programları için gereksinimler href = "https://www.dur.ac.uk/learningandteaching.handbook/1/3/3/1/

Ücretler 2018/19

Ücretlerimizi rekabetçi tutuyoruz çünkü tüm kurslarımıza erişmek için mümkün olduğunca çok şey istiyoruz. 2018 / 19'da Diploma için yıllık ücret 2480 Sterlin. Bu, uzaktan öğretmeninizi, herhangi bir dersi veya grubu, çevrimiçi materyalleri ve üniversite doğrulamayı kapsar. Bu yıllık ücret her yıl küçük bir artışa tabi olabilir ve Diploma üç yıl sürdüğü için toplam ücret 7500 £ civarında olabilir.

31 Ağustos'a kadar yıllık ücreti uygulayan ve ödeyen herkese% 5 indirim sunuyoruz. Bu, yıllık ücreti 2480 Sterlin'den 2356 Sterline düşürür.

Daha sıkı bir bütçeye sahip olanlar için, modül başlatılmadan önce ödenmesi gereken modül ödemeleri ile modül sunuyoruz. İlk yılda, modül başına 620 £ ödersiniz. İlk ödeme 31 Ağustos'a kadar 620 TL, ikincisi 30 Kasım, üçüncüsü 31 Ocak ve 31 Mart'a kadar (toplamda 4 modül = 2480 £).

Ne yazık ki, yıl boyunca dersten ayrılırsanız geri ödeme yapamıyoruz. Ancak, özel durumlarda çalışmalarınızdan bir mola vermek, 80 sterlin ertelenmiş bir ücrete tabi olmak ve ertesi yıl Diploma'ya geri dönmek mümkündür.

Son Güncelleme Mar 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Our vision here at St John’s is to equip Christians for mission in a world of change. For more than 150 years we’ve pioneered innovation in ministerial training, and we continue to form disciples for ... Devamını oku

Our vision here at St John’s is to equip Christians for mission in a world of change. For more than 150 years we’ve pioneered innovation in ministerial training, and we continue to form disciples for front-line leadership through programmes that are context-based, integrated and relevant. Daha Az