İlahiyat, Bakanlık ve Misyonda Lisansüstü Sertifika

Genel

Program açıklaması

Kısa bir program ile ilahiyatta ileri düzeyde bir çalışma yapmak isteyenler için, Common Awards programının bir parçası olarak Durham Üniversitesi tarafından onaylanan teoloji, bakanlık ve misyonda Yüksek Lisans Belgesi sunuyoruz. Bu yarı zamanlı derste, genellikle bir yıl boyunca seviye 5 ve 6 modüllerini inceleyeceksiniz.

Bu, başka bir konuda bir dereceye sahip olanlar için tasarlanmış ve profesyonellerinin Hıristiyan alaka düzeyini yansıtmak isteyenler için tasarlanmış erişilebilir bir derstir.

Lisansüstü Sertifika modülleri

Yıl boyunca üç modülden çalışacaksınız:

İncil Araştırmaları'nın ilkinde Eski ve Yeni Ahit'teki bir dizi metnin önemli yönleri ele alınmakta, sizi İncil eleştirisine modern yaklaşımlarla tanıştırmakta ve Kutsal Kitabı kişisel, bakan ve profesyonel ortamlarda kullanmanız için yollar yaratmaktadır.

Hıristiyan Doktrini üzerindeki ikinci modül, inançları İncil'deki temellere ve tarihsel ifadelere göre karşılaştırır. İlkel teolojik ve felsefi kaynakları okumak, analiz etmek ve eleştirel bir şekilde değerlendirmek, çağdaş konulara ve sorunlara cevap vermek ve bunların kendi manevi oluşumu ve bakanlık gelişimi ile nasıl bağlantılı olduğunu araştırmak için eğitileceksiniz.

Üçüncü modül, farklı düzen ve mesleğe dayalı meslek modellerini ve bunların bugün kilisede nasıl önceliklendirildiğini ve kaynak sağladığını göz önünde bulundurarak, Hıristiyan Bakanlığını teolojik olarak yansıtmanızı sağlar.

Değerlendirme atamaların yanı sıra kaynak ve portföylerin oluşturulmasını içerir. Her modül için bir işaret ve Sertifika için genel bir işaret verilecektir.

Nasıl başvurulur?

Bu kursa giriş için başvurular her zaman kabul edilir, ancak her yıl Sonbaharda yeni öğrenciler kayıt ederiz. Genellikle, mezun olmanız gerekecek, ancak başkalarını ilgili niteliklere sahip olarak değerlendireceğiz. Başvurunuz kabul edildiğinde, çalışmalarınız boyunca size rehberlik edecek kişisel bir öğretmen tahsis edilecektir. Ayrıca, çalışma materyalleri, forumlar, geri bildirim formları ve her modül için değerlendirmeyle ilgili detaylar içeren çevrimiçi Moodle sitemize erişebileceksiniz. Başvuru formunu doldurun ve e-posta ile registry@stjohns-nottm.ac.uk adresine gönderin.

Başvuru sürecinin bir parçası olarak, yurtdışındaki öğrencilerin daha önceki herhangi bir denizaşırı çalışmanın / eğitimin İngiltere yeterlilikleri ile karşılaştırılabilir olduğuna dair kanıt sunmaları gerekecektir. Bu, NARIC href = "https://www.naric.org.uk/naric/Individuals/Default.aspx" aracılığıyla yapılabilir.

NARIC ayrıca, ilk dili İngilizce olmayan herkes için Durham University şartı olan İngilizce Dil Değerlendirmesi'nin kanıtını da sağlayabilir. Lisans ve yüksek lisans programları için gereksinimler href = "https://www.dur.ac.uk/learningandteaching.handbook/1/3/3/1/

Ücretler 2018/19

Ücretlerimizi rekabetçi tutuyoruz çünkü birçok kursumuza erişmek istiyoruz. 2018/19 yılında Lisansüstü Sertifikanın yıllık ücreti 1860 Sterlin'dir. Bu, uzaktan öğretmeninizi, herhangi bir dersi veya grubu, çevrimiçi materyalleri ve üniversite doğrulamayı kapsar.

31 Ağustos'a kadar yıllık ücreti uygulayan ve ödeyen herkese% 5 indirim sunuyoruz. Bu, yıllık ücreti 1860 Sterlin'den 1767 Sterline düşürür.

Daha sıkı bir bütçe için, taksitle ödeme sunuyoruz. Yüksek Lisans Belgesi için, 31 Ağustos'a kadar 620, 31 Aralık'a kadar 620 sterlin ve 31 Mart'a kadar 620 sterlin ödeyeceksiniz. Her modül, çalışmaya başlamadan önce ödenmelidir.

Ne yazık ki, biz ayrılırsanız geri ödeme sunamıyoruz

Son Güncelleme Ağu 2018

Okul Hakkında

Our vision here at St John’s is to equip Christians for mission in a world of change. For more than 150 years we’ve pioneered innovation in ministerial training, and we continue to form disciples for ... Devamını oku

Our vision here at St John’s is to equip Christians for mission in a world of change. For more than 150 years we’ve pioneered innovation in ministerial training, and we continue to form disciples for front-line leadership through programmes that are context-based, integrated and relevant. Daha Az