İtalyan Sanatsal Restorasyon Yaz Kursu

Genel

Program açıklaması

İtalya, çok uzun bir zaman dilimini kapsayan ve çoğu zaman diğer ülkelerin sanatını şartlandıran, önemli bir sanatsal ve tarihi mirasa sahiptir. Bu anıtlar, kiliseler ve müzeler sistemi, sanat dünyasına katılan ya da ilgilenen herkes için bir referans noktasıdır. Bu varlıkların kıymetlendirilmesi ve kullanılabilir hale getirilmesi, tarihsel ve sanatsal bilginin teknik ve bilimsel beceriler ile dengelenmiş ve yüksek operasyonel becerilere sahip olduğu bir eğitime sahip olabilecek profesyonellerin müdahalesini gerektirir.

Accademia di Belle Arti 'Aldo Galli'nin sunduğu iki haftalık yaz kursuyla , çağdaş restorasyon kriterlerine göre, tuval ve ahşap resimlerinde nasıl yeni bir hayat kazanabileceğinizi öğrenme şansına sahipsiniz.

Program: Çalışma süresi toplam 60 saat boyunca 2 hafta sürer. Dersler pazartesiden cumaya, part-time, sabah ve öğleden sonra yapılır.

Hedef: Kültürel mirasın restorasyon geleneğini derinleştirmek veya yaklaşmak, temel kavram ve teknikleri öğrenmek veya yenilerini denemek isteyen lise mezunları, üniversite öğrencileri veya diğer alanlardan profesyoneller için tasarlanmıştır.

Metodoloji ve yapı

Geleneksel bir restorasyon atölyesi olarak tasarlanan kurs, öğretmenlerimizin rehberliğinde , tuval ve ahşap üzerine resimlerin temel restorasyon ve konservasyon tekniklerini manüel olarak deneyimlemeniz gereken laboratuvarda pratik çalışmaya derhal yaklaşma ile karakterize edilir. Okulun sağladığı eserlere müdahale etmek. Teorik kavramlar pratik çalışma sırasında ele alınmaktadır.

Uzman öğretmenlerimizin rehberliğinde , eserlerin analizine doğru bir şekilde yaklaşmak için temel beceriler, İtalyan restorasyon geleneği, araçlar ve uygun bilimsel dil ile bağlantılı temel müdahale teknikleri elde edilir .

Restorasyon atölyesi olarak nitelendirilen kursun sonunda, sanat eserleri ve eserler üzerindeki temel restorasyon ve konservasyon müdahalelerini belirlemek için temelleri öğrenmiş olacaksınız.

Yapısal Restorasyon - İlk hafta, resimlerin konsolidasyon, astarlama, gözyaşı azaltma ve tuval üzerine küçük iç dolguların azaltılması; 2) panel resimlerinin konsolidasyonu, böcek istilası (ahşap, ahşap sıkıcı böcekler, termitler ve kurtlar gibi çeşitli böcekler için bir besin kaynağı veya yuvalanma yeri olabilir), resimsel filmdeki kabarcıkların azaltılması vb.

Estetik Restorasyon - İkinci hafta, hem taklit edici hem de kromatik seleksiyon ile estetik restorasyona adanmıştır (renk çalışması, işin tarzı ve müdahale teknikleri ile).

Basilica di Sant'Abbondio, Santa Maria Assunta (Duomo), Chiesa San Fedele, Pinacoteca Civica (Como), Isola Comacina, la Villa del Balbianello (Lenno) ve Santa Tecla ve San Giovanni (Torno) kiliselerini ziyaret ediyor kültürel bir zenginleşmenin yanı sıra önemli bir öğrenme yöntemi.

Çalışma planı

Yapısal Restorasyon

Şövale resimlerinin incelenmesi

İlk adım, restorasyon ve gelecekteki koruma için gerekli müdahaleyi oluşturmak için resmin derinlemesine çalışılması ve sorunlarının tanımlanmasıdır. Bu aşamada, resimlerin en yaygın türleri ve bozulma nedenlerini öğrenirsiniz. Daha sonra, kurs, hem tuval hem de ahşap üzerine yapılan çalışmalarda vazgeçilmez bir işlem olan camla resimsel filmin korunmasına geçiyor.

Restorasyonu Destekler

Bir sonraki adım desteklerin restorasyonundan ibarettir. Astar, Streep Astar, Kesik ve Aşındırma, Vakum tekniğini kullanarak tuval üzerine yapılan resimlerde boyanın konsolidasyonu; ahşap parçanın böcek saldırısından ve panel boyalarında boya yapışma kaybına yönelik çözümlerden sağlamlaştırılması ve ıslahı.

Temizlik

Temel kimya bilgisi, temizlik işleminde size izin vermeniz için edinilecektir.

Çözücülerin seçimi ve kullanım kriterlerini kavrar. Temizleme işlemlerinin karmaşıklığı göz önüne alındığında, resmin sınırlı bölümlerine etki edeceksiniz. Temizleme işlemi tamamlandıktan sonra, eksik olan kısımlar, tuval üzerindeki resimler için bir spatula ile ve tahtadakiler için bir fırça ile sıvanır.

Estetik Restorasyon

yaldız

Hem guajda hem de görevde tezhip üzerinde kafa sallıyor. Öğretmen size (önceden hazırlanmış tabletlerde) İtalyan Rönesans sistemine göre yaldızın çeşitli aşamalarını gösterecektir. Hem gerçek hem de sahte altın kullanabileceksiniz.

Renk

Renk teorisi üzerine notlar. Paletlerin restorasyonu ve hazırlanmasında yararlı renklerin sergilenmesi.

Boyama entegrasyonu

Temperada resimli rötuş metodunu vernik renkleriyle bitirmiş olarak elde edersiniz.

boyama

Doğal ve sentetik boyaların gösterimi ve kullanımı.

Fakülte

Fabio Bernabei

1977'de Floransa'da Prof. Silvio Di Volo'nun başkanlık ettiği tablo restorasyon atölyesine katıldı. 1983 yılında kendi stüdyosunu açtı. İtalya'da ve yurtdışında önemli antika satıcıları, koleksiyonerleri ve dini kurumlar için çalışıyor. Siena İli Mesleki Eğitim Okulunda ders verdi. Sanat terapisi yoluyla psikolojik sorunları olan kişilerin işgücü piyasasına dahil edilmesi için Yerel Sağlık Otoritesi ile işbirliği yaptı. Yıllar boyunca, on dördüncü yüzyıl tablolarının restorasyonunda yüksek beceriler geliştirdi ve daha sonra ikinci on dokuzuncu yüzyılın tablolarının restorasyonunda uzmanlaştı. Ayrıca eski teknikleri kullanarak dini kurumlar için bazı sunaklıklar yarattı.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Universally acknowledged for its great quality in manufacturing textiles – especially silk — this lakefront city was the epicentre of last century artistic and architectural avantgardes. A cultural in ... Devamını oku

Universally acknowledged for its great quality in manufacturing textiles – especially silk — this lakefront city was the epicentre of last century artistic and architectural avantgardes. A cultural institution that is the pride of this city and one of Italy finest schools of restoration, the Galli Academy joined the IED Group in 2009. Daha Az