AB Politikası Yapma Yaz Okulu

Genel

2 konum mevcut

Program açıklaması

Brussels & Vienna Summer School on EU Policy Making

Özetle: Yoğun 2 haftalık Yaz Okulu. 2020 yılında AB'de insan güvenliğini analiz etmeye odaklanan AB Politika Yapımı'nde bir çökme kursu ! Tüm AB politika alanlarına değinirken, katılımcılara güvenliği geleneksel anlamda (savunma) değil, aynı zamanda toplumsal bir perspektiften (göç, çevre, kalkınma) da dahil olmak üzere güvenliğin çeşitli yönleri hakkında bilgi sunacağız.

Ziyaretler: Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu, AGİT, Birleşmiş Milletler, Viyana'da AB Delegasyonu.

Adanmış web sitesi: www.eu-summerschool.eu

Özel Facebook sayfası: www.facebook.com/summerschooleu/

1 Haziran'a kadar başvur! (15 Mart'a kadar başvurursanız% 10 erken kuş indirimi)

Yaz Okulu 5 ECTS kredisine karşılık gelir.

Düzenleyen: Üniversiteler arası program: Vrije Universiteit Brussel ve Avrupa Diplomatische Akademie Wien - Viyana Uluslararası Çalışmalar Okulu ve Viyana Üniversitesi Avrupa Çalışmaları Enstitüsü.

Program: BRUSSELS'teki ilk hafta, çeşitli karar alma aktörlerini ve kilit politika alanlarını vurgularken, aynı zamanda yönetişim, katılım ve meşruiyet konularına da değiniyor. Akademisyenler ve uygulayıcılar tarafından kolaylaştırılan konferanslar, tartışmalar ve alıştırmalar, AB kurumlarına çalışma ziyaretleri ile tamamlanmaktadır. VIENNA'daki ikinci hafta, ilk hafta üzerine kurulmakta ve bir dizi alanda AB politikaları hakkında derinlemesine bilgi sunmaktadır. Dersler ve uzmanlarla interaktif alışverişler, BM, AGİT ve Viyana'daki AB Delegasyonu ziyaretleriyle tamamlanmaktadır.

İki hafta boyunca, yaz okulu katılımcıları insan güvenliğiyle ilgili bir ödevle küçük gruplar halinde çalışacaklar. Nihai sonuç, yaz okulu programının sonunda akranlarına sunulmak üzere yazılı bir makale, video raporu, podcast veya infografik biçim alacaktır.

ÖNEMLİ GÜNCELLEME

AB Politikaları Yaz Okulu'ndaki ilk ilgiyi göz önünde bulundurarak ve Viyana'daki ortaklarımızla istişare ederek, yaz okulunu 6 - 17 Temmuz 2020 aynı dönemde eşzamanlı çevrimiçi formatta sunmaya karar verdik.

Dersleri canlı yayınlayacağız ve eşgüdümlü çevrimiçi grup çalışması yoluyla katılımcılar ve öğretim görevlileri arasındaki etkileşimi sağlayacağız. Yaz okulunun geçmiş sürümlerine benzer şekilde, AB karar verme konusunda bir simülasyon çalışması gerçekleştireceğiz ve AB ve uluslararası kurumlardan üst düzey konuşmacıları uzmanlıklarını ve deneyimlerini paylaşmaya davet edeceğiz.

Brüksel'deki AB kurumlarına ve Viyana'daki uluslararası kuruluşlara yüz yüze yapılan etkileşimlerin ve fiziksel ziyaretlerin yararı dışında, öğrenme hedeflerimize çevrimiçi olarak farklı bir formatta da olsa aynı ölçüde ulaşabiliriz. Yaz okulu 5 AKTS değerinde olmaya devam edecek ve özel ve kaliteli öğretim görevlileri ile zorlu bir yaz okulu olmaya devam edecektir.

Şahsen toplantı yapmamaktan dolayı tasarruf edilen maliyetler sonucunda daha düşük bir öğrenim ücreti (1.300 €) talep edebiliyoruz.

Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

The Institute for European Studies is an autonomous department of the Vrije Universiteit Brussel. It was created in 2001 through an initiative taken by the Flemish Government. As a Jean Monnet Center ... Devamını oku

The Institute for European Studies is an autonomous department of the Vrije Universiteit Brussel. It was created in 2001 through an initiative taken by the Flemish Government. As a Jean Monnet Center of Excellence, the IES teaches advanced Master programmes, and focuses on interdisciplinary research in European Studies, more specifically on the role of the EU in an international setting. Within this scope, the IES provides academic services to scholars, policy makers and the general public. Daha Az
Brüksel , Viyana + 1 Daha fazla Daha az