Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) Kursu

Genel

Program açıklaması

Akademik Amaçlı İngilizce (EAP) programı, tüm seviyelerdeki İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) öğrencileri için tasarlanmıştır: Lisans düzeyinde bir Amerikan kolejine veya üniversitesine girmeyi planlayan; TOEFL ve IELTS için hazırlanmanız gerekir; anadili İngilizce olan kişilerle üniversite sınıfında başarılı olmak istiyorum.

Programın Önemli Noktaları

TOEFL Feragatnameleri

SDSU lisans ve yüksek lisans programlarına ve yerel toplum kolejlerine başvuran öğrenciler, ileri seviyeleri tamamladıktan sonra TOEFL feragatine hak kazanabilirler.

SDSU'ya Lisans Koşullu Kabul

SDSU'da lisans derecesi almayı planlayan öğrenciler, Koşullu Lisans Kabulüne başvurma fırsatına sahiptir.

Akademik Beceri Geliştirme

EAP programı, uluslararası ESL öğrencilerinin ABD üniversitelerinde başarılı olmak için gereken becerileri geliştirmelerine yardımcı olur.

Üniversite Danışmanlığı

ALI, akademik konularda ve üniversite seçimi konusunda tavsiyelerde bulunur. Danışmanlar, öğrencilere San Diego State University ve diğer okullara kabul başvurularında yardımcı olur.

Anadili Konuşmacılarla Etkileşim

EAP öğrencileri, İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini uygulama ve anadili İngilizce olan kişilerle etkileşime girerek Amerikan kültürü hakkındaki bilgilerini geliştirme fırsatına sahiptir. ALI Öğrenci Yaşam Ofisi, öğrencilerin sınıf dışında anadili İngilizce olan kişilerle iletişim kurmalarına da yardımcı olabilir.

SDSU Sınıflarına kaydolun

İleri düzey EAP öğrencileri, güz veya bahar dönemlerinde Amerikalı öğrencilerle en fazla iki normal SDSU sınıfına (altı ünite) * kayıt yaptırabilirler. Resmi SDSU notları, kredileri ve transkriptleri verilir ve diğer üniversitelere aktarılabilir. Daha fazla bilgi için aşağıdaki EAP Plus'a bakın.

* Ek ücret uygulanır.

Test ve Yerleştirme

EAP programı, başlangıçtan ileri seviyeye kadar her seviyede İngilizce eğitimi sunar. Öğrenciler, İngilizce seviyelerini belirlemek için yerleştirme sınavlarına girerler. Farklı beceri alanlarında (dinleme, konuşma, okuma ve yazma) test edilirler ve çeşitli ihtiyaç ve yeteneklerine göre yerleştirilirler. Alt seviyedeki öğrenciler entegre beceri dersleri alırlar. Her dönemin sonunda öğrenciler, ilerlemelerini ölçmek için tekrar test etme seçeneğine sahiptir.

Akademik amaçlar için İngilizce

 • Hafta sayısı: Yazın 12, ilkbahar veya sonbaharda 17.
 • Eğitim saatleri: Haftada 23+.
 • Gereksinimler: İngilizce olarak önceden eğitim verilmesi tercih edilir.
 • Ayrıca dahil: Tüm öğrencilerin akademik danışmanlık, öğrenci danışmanlığı, seçmeli dersler, telaffuz klinikleri, konuşma grupları, dil ve bilgisayar laboratuvarları, SDSU kütüphanesi ve spor tesislerine erişimi vardır.

EAP başlangıç tarihinden sonra gelen öğrenciler, bir sonraki EAP oturumu başlayana kadar Yoğun İletişim için İngilizce (IEC) programına katılabilir.

Müfredat

Seviye Belirleme Testleri

DAP yerleştirme sınavına girdikten sonra öğrenciler, her ders içerik alanındaki dil becerilerinin gücüne göre derslerine yerleştirilirler, bu da öğrencilerin dinleme, okuma, yazma vb. İçin farklı seviyelerde olabileceği anlamına gelir. Müfredat.

İngilizce becerileri

Önemli eğitim süresi, akademik okuma, yazma, dilbilgisi, dinleme, konuşma ve kelime bilgisi becerilerini ve üniversite ve üniversite derslerinde başarı için gerekli stratejileri geliştirmeye adanmıştır.

Diğer Kurslar

Seviye ve uygunluğa bağlı olarak, öğrenciler lisans üniversite programları için gerekli olan TOEFL ve IELTS sınavlarına hazırlanmak için kursları seçebilirler. Bazı öğrenciler The English of Math, English for Engineering, American Marketing gibi içeriğe dayalı kursları almaya uygun olabilir.

faaliyetler

Öğrenciler, ABD üniversite sınıf kültürüne maruz kalır ve EAP programı aracılığıyla düzenli olarak SDSU kampüs etkinliklerine katılabilir.

Program Seçmeli

Seçmeli dersler, sınava girme becerilerini daha da desteklemek, dil yeterliliğini geliştirmek ve ABD kültürü bilgisini artırmak için her dönem sunulmaktadır. Kurslar, oturum ve yerleştirme seviyesine göre değişir.

Popüler seçmeli dersler şunları içerir:

 • İnternet tabanlı TOEFL Hazırlığı
 • IELTS Hazırlık
 • İngilizce Dans Yoluyla
 • Amerikan Telaffuz
 • İngilizce Cümle Kalıpları
 • Fiillerle Akıcılık Geliştirme
 • Akademik Okumaya Hazırlık
 • Popüler Müzikle İngilizce
 • Spor Yoluyla İngilizce

Telaffuz Kliniği

Günlük konuşma dersleri ve telaffuz seçmeli derslerine ek olarak, ALI, öğrencilere özel yazılım, özelleştirilmiş laboratuvar etkinlikleri ve öğretmen tarafından oluşturulan materyalleri kullanarak ücretsiz kişiselleştirilmiş artikülasyon ve vurgu değişikliği sunar.

EAP Plus

İleri düzey öğrenciler, Amerikalı öğrencilerle en fazla iki normal SDSU sınıfına kaydolabilir. Resmi SDSU notları, kredileri ve transkriptleri verilir ve diğer üniversitelere aktarılabilir.

 • EAP 106 seviyesinin üzerinde test yapan ileri düzey öğrencilere açıktır.
 • Öğrenciler, seçkin bölümlerde SDSU sınıflarını seçmek için ALI danışmanlarıyla yakın bir şekilde çalışırlar.
 • Öğrenciler, Amerikalı öğrencilerle derslerde SDSU kredisi kazanırlar.
 • Resmi SDSU transkriptleri ve devredilebilir kredi verilir.
 • Sınıf başına ek ücretler uygulanır.

harç

 • 6 Ocak - 7 Mayıs: 6,350 ABD doları
 • 19 Mayıs - 5 Ağustos: 4.235 ABD Doları
 • 18 Ağustos - Aralık 17: 6350 ABD Doları
Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

San Diego State University (SDSU), a truly global learning community, is an ideal place to begin your international education. Part of the 23-campus California State University (CSU) system, SDSU is t ... Devamını oku

San Diego State University (SDSU), a truly global learning community, is an ideal place to begin your international education. Part of the 23-campus California State University (CSU) system, SDSU is the third-largest university in the state with an enrollment of more than 35,000 students. We offer 97 bachelor's, 84 masters, and 21 doctoral degree programs. Daha Az