Amsterdam - Hukuk ve Kriminoloji

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bu Yaz Neredeyse ABD Kredisi Kazanın

Öne geçmek! Bu yaz Virtual World DiscoverIES programımızda dünya çapında tanınan bir ABD eğitim programı aracılığıyla ekstra kredi kazanın.

Bir düşünün: Bir gün Londra'da bir profesörle iş ahlakını keşfediyorsunuz ve ertesi gün Tokyo'dan Japon pop kültürü, ABD'nin en yüksek dereceli kolejlerinden ve üniversitelerinden sınıf arkadaşlarıyla birlikte çalışıyor. Bu yaz IES Abroad dünyanın dört bir yanındaki en popüler merkezlerinden bir veya iki kurs (sizin seçtiğiniz!) IES Abroad böyle bir şey.

IES Abroad aracılığıyla dünyayı nasıl keşfedebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

amsterdam

Neden Amsterdam?

Mezun olduktan sonra hukuk fakültesine gitmeyi düşünüyor musunuz? Bu program size hukuk fakültesindeki geleceğinizi ve ne tür yasal kariyerin tadını çıkarabileceğinizi gösterir. Yurtdışında okurken, yerel öğrencilerin lisans derecelerine başladıkları Hollanda'da bizimle çalışırken uluslararası hukuk bağlamında karşılaştırmalı hukuk hakkında bilgi edinin.

Ne Çalışırsınız

Bu programa kaydolarak, transkriptinize uluslararası hukuk ve kriminoloji deneyimi eklersiniz - hukuk fakültesi veya ilk işiniz için mülakat yaparken harika bir konuşma noktası. Ünlü Vrije Universiteit Amsterdam'da (VU) IES Abroad öğretilen temel kursa, Hukuk ve Toplumda Temel Sorunlar: Karşılaştırmalı Bir Bağlam ve Hukuk veya Kriminoloji ile ilgili dört derse kaydolun. Çekirdek kursun bir parçası olarak, denetimli bir araştırma projesini tamamlayacaksınız. Ek olarak, vaka özeti yazma konusunda deneyim kazanacaksınız.

Hollandalı ve uluslararası öğrencilerle VU dersleri alarak, yalnızca yurtdışında eğitimle gelen değerli bir uluslararası bakış açısı kazanırsınız. Öğrencilerin almış olduğu geçmiş dersler arasında İnsan Hakları ve Göç, Uluslararası Güvenlik Siyaseti ve Yönetişim Etiği ve Bütünlüğü bulunmaktadır.

Günlük hayat

Hollanda senin sınıfın olacak. Avrupa'nın en ilerici yasalarından bazılarını göz önünde bulundurun ve bunları bağlam içine koymanıza yardımcı olabilecek uzmanlardan ve uzmanlardan öğrenin. Lahey'deki Uluslararası Mahkemeyi ziyaret ettiğinizi, bir Hollanda mahkemesindeki hakemlere oturduğunuzu veya insan hakları konusunda çalışan STK'lardaki uzmanlarla konuştuğunuzu hayal edin. Alan gezileri sizi yoldan aşağıya Maastricht veya Gouda gibi yerlere götürecek ve Amsterdam'ın etrafındaki kurslarla ilgili geziler sınıfta öğrendikleriniz hakkında değerli bilgiler sağlayacaktır.

Amsterdam'da kendinizi evinizde hissetmenizi istiyoruz, bu yüzden şehirdeki hayata entegre olmanıza yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Diğer yerel ve IES Abroad öğrencilerle birlikte konuttan kültürel etkinliklere kadar, bizim işimiz yurtdışında mümkün olan en otantik çalışmayı elde etmenizi sağlamaktır.

Akademisyenler

Misyonumuz basit: Size en iyi akademik ve kültürel deneyimleri de içeren, mümkün olan en iyi yurtdışı eğitim programını sunmak.

Vrije Universiteit'e (VU) kaydolarak Hollandalı bir perspektiften hukuk ve kriminolojiye katılın. Üniversitenin birinci sınıf profesörleri ve kurs seçenekleri akademik deneyiminizi geliştirir ve size sınıf içinde ve dışında yeni deneyimler sunar. Her dönem için 15-18 kredi alırsınız.

Aşağıdaki zorunlu ve isteğe bağlı bileşenlerden seçerek kendi akademik deneyiminizi oluşturun:

 • PO / LW 350 Hukuk ve Toplumda Temel Sorunlar: Karşılaştırmalı Bir Bağlam. Bu IES Abroad öğretimi semineri, denetimli bir araştırma projesiyle sonuçlanan, ABD hukukuyla karşılaştırmalarla uluslararası ve Hollanda hukukuna bir giriş niteliğindedir. Kurs, Hollanda ve uluslararası mahkemelere yapılan ziyaretleri içerir. (gerekli, 4 kredi)
 • VU'da Hukuk ve Kriminoloji ile ilgili seçmeli dersler (her biri 3 kredi)
 • VU'da Hollanda dili ve kültürü veya Hollanda Tarihi kursları (isteğe bağlı, krediler değişebilir)

Dersler

Bu planlanmış kurs tekliflerinin bir listesi. Kabul edildikten sonra, MyIESabroad hesabınızda son kurs tekliflerinin bir listesini göreceksiniz.

 • 21. Yüzyılda Sosyal Girişimcilik ve Liderlik
 • Günlük Yaşamda Hollanda Dili
 • Değişen Dünyada Avrupa Birliği: Tarih, Politika ve Politika Yapımı
 • 21. Yüzyılda Sosyal Girişimcilik ve Liderlik
 • Hukuk ve Toplumda Başlıca Konular: Karşılaştırmalı Bir Bağlam
 • 21. Yüzyılda Sosyal Girişimcilik ve Liderlik
 • Değişen Dünyada Avrupa Birliği: Tarih, Politika ve Politika Yapımı
 • PO / LW 350 - Hukuk ve Toplumda Başlıca Konular: Karşılaştırmalı Bir Bağlam Güz, Bahar

VU Üniversitesi Amsterdam (VU) Dersleri

 • VU’daki dersler AKTS’de listelenir. 2 ECTS = 1 ABD Doları.
 • Periods 1 ve 2'de sonbahar dersleri sunulmaktadır. Dönemler 4 ve 5'de bahar kursları sunulmaktadır.
 • Güz öğrencilerinin çalışma dersleri için bir küçüğe kaydolmaları beklenir. Küçükler baharda teklif edilmediğinden bahar öğrencileri bireysel derslere kayıt olur.

Ortak Kurum (lar)

Vrije Universiteit Amsterdam (VU) Hakkında

1880 yılında kurulan VU, yaklaşık 25.000 öğrenciyi tutuyor ve sanat ve bilim alanlarını kapsayan 11 fakültede dersler veriyor ve öğrenci merkezli bir öğretim tarzıyla gurur duyuyor. VU, Güney Amsterdam'ın ticaret bölgesinin yakınında, Amsterdam merkezinin hemen dışında, bir kampüste (birçok Avrupa şehri üniversitesinin aksine) bulunmaktadır.

Başlangıçta kilise ya da devletten ayrı bir yüksek öğretim kurumu olarak kurulan mevcut gün VU bu mirası ciddiye alıyor. Öğrenciler kampüste kendilerini rahat hissedecek ve modern binalar ve altyapı, Griffioen Kültür Merkezi, mağazalar, kafeler ve kapsamlı bir kütüphane dahil mevcut birçok kaynağa erişebilecekler.

VU, güçlü bir uluslararası ortama sahiptir; amacı, İngilizce öğretimli programlarında dört öğrenciden birinin uluslararası bir öğrenci olmasını sağlamaktır.

Saha Gezileri ve Etkinlikler

Maceralarınız Amsterdam'da başlasa da, saha gezilerimiz ev sahibi ülkenizin kültürünü ve geleneklerini keşfetmeniz için sizi şehir dışına götürür. Maliyetin bir kısmını IES Abroad ile paylaşıyorsunuz. İşte birkaç olası varış noktası:

Antwerp, Belçika

2 Gün | Sonbahar ve İlkbahar

Hollanda'nın komşu ülkesi Belçika'da bir hafta sonu geçirin! Yerel mutfağın tadına bakın ve Belçika'yı özel kılan şey hakkında biraz daha fazla bilgi edinin.

Hoge Veluwe Ulusal Parkı ve Kröller-Müller Müzesi

2 Gün | Düşmek

Hollanda'daki en büyük özel olarak korunan koruma alanını ziyaret edin - tehlike altındaki birkaç türün yanı sıra parkın müzesini de ziyaret edin. Ayrıca Hollanda yaşamının tarihi geçmişini görmenize izin veren Açık Hava Müzesi'ni ziyaret edin.

Maastricht

2 Gün | bahar

Güzel ortaçağ mimarisi, canlı sanat ve kültürü ile bu üniversite şehrini keşfedin. Limburg'un ünlü labirent mağaralarını ziyaret edin ve muhteşem dağlık arazide yürüyüş yapın.

Zaanse Schans

1 Gün | Sonbahar ve İlkbahar

Amsterdam'dan yel değirmenleri ile ünlü, kendine özgü bir Hollanda kasabası olan Zaanse Schans'a bisikletle seyahat etmenin tadını çıkarın.

IES Abroad alan gezisi varış yerleri, faaliyetleri ve kalış süreleri vade ve müsaitlik durumuna göre değişebilir.

Kursla İlgili Geziler

Kursla ilgili geziler akademik odaklı ve kurslarla ilişkili. IES Abroad kurslarını tamamlamak ve Hollanda kültürü ve toplumu hakkında genel bir bilgiye katkıda bulunmak için düzenlenirler. Katılım kurs kaydına dayanır.

Geçmiş Örnekler şunları içerir:

 • Bir Hollanda ceza mahkemesinin ABD mahkemesine karşı çalışmasını karşılaştırmak ve karşılaştırmak için Amsterdam ceza mahkemesine ziyaretler;
 • Bir davaya katılmak için Lahey'deki Uluslararası Adalet Divanı'na ziyaretler;
 • Bir mahkemeye katılım.

Günlük hayat

Amsterdam'da kendinizi evinizde hissetmenin bir parçası, kendinizi güvende hissetmenize ve özen göstermenize yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyor. Sizi hazırlamış hissettiren bir oryantasyon programı, iyi konumlanmış ve konforlu bir konutunuz veya sizi dayaklı yoldan çıkmaya götüren saha gezileri olsun - hepimiz öğrenci hizmetlerimizle ilgilidir.

Oryantasyon

Oryantasyonumuz sizi IES Abroad Amsterdam personeline, diğer öğrencilerinize ve Amsterdam şehrine tanıtır.

Kapsamlı Oryantasyon ve Yeniden Giriş Deneyimimiz (CORE ™) geldiğinizde başlar ve akademik ve kültürel uyuma odaklanan etkinliklerle dönem boyunca devam eder. Barınma, akademisyenler, toplu taşıma, kültür, sağlık ve güvenlik ve diğer önemli konular hakkında detaylı bilgiler de kapsanmaktadır.

Ayrıca, VU personelini ve tesislerini tanımak için VU liderliğindeki bir oryantasyona katılırsınız ve Hollandalı öğrenciler tarafından yönetilen uluslararası öğrenciler için Avrupa Öğrenci Ağı'nın (ESN) oryantasyonuna katılma seçeneğine sahipsiniz.

Yerel alan gezileri ve etkinliklerinin yanı sıra, Hollanda kültürünün örneklerini daha fazla örnekleme ve diğer öğrencileri tanıma fırsatı bulacağınız bir gecelik oryantasyon gezisi de düzenlenir.

Konut

En önemli sorunlarınızın, hangi yer işaretlerini ilk önce göreceğine veya en iyi kafeyi keşfetmeye karar verdiğinden emin olmak istiyoruz - kendinizi rahat hissettiğiniz bir yer bulmakta değil. Yerel öğrencilerin nasıl yaşadığını yansıtan konutları bulmak için elimizden geleni yapıyoruz. Amacımız, Amsterdam'ı terk ettiğinizde ev gibi hissedecek.

Residence Hall - Konuma bağlı olarak, ortak veya özel banyolu tek bir odada yaşayacaksınız. Ya katınızdaki diğer öğrencilerle paylaşılan bir mutfağa ya da özel bir mutfağa sahip olacaksınız.

Deluxe Residence Hall - Özel banyolu tek bir odada yaşayacaksınız. Bir mutfağı yerdeki diğer öğrencilerle paylaşıyorsunuz. Binada 24 saat açık resepsiyon ve spor salonu bulunmaktadır. Bu seçenek ek bir ücrete tabidir.

Ders Dışı Aktiviteler ve Kültürel Etkinlikler

Kursla ilgili geziler, kurslarla ilgili akademik gezilerdir. IES Abroad kurslarını tamamlamak ve Hollanda kültürü ve toplumu hakkında genel bir bilgiye katkıda bulunmak için düzenlenirler. Katılım kurs kaydına dayanır. Örnekler şunları içerebilir:

 • Bir Hollanda mahkemesinin ve bir ABD mahkemesinin çalışmalarını karşılaştırmak ve karşılaştırmak için Amsterdam ceza mahkemesini ziyaret edin.
 • Bir davaya katılmak için Lahey'deki Uluslararası Adalet Divanı'nı ziyaret edin.

Maliyet

İlkbahar 2020

terim öğretim Konut Sigorta Genel Toplam
İlkbahar 2020 $ 15.660 $ 5060 230 $ $ 20.950

Akademik yıl

terim öğretim Konut Sigorta Genel Toplam
Akademik yıl $ 27.740 10.000 $ $ 455 $ 38.195

Merkezimiz

IES Abroad Amsterdam Merkezi, daha önce ofislere ve dairelere dönüştürülen ve ünlü Artis Hayvanat Bahçesi'nin karşısında bulunan eski askeri kışla Oranje-Nassau Kazerne'de yer almaktadır. Özellikler arasında küçük bir kütüphane, sınıf alanı, personel ofisleri, WiFi erişimi ve öğrencilerin buluşma ve ders çalışma alanı bulunmaktadır. Merkez ofis saatleri Pazartesi - Cuma, 09: 00-17: 00'dir (aksi belirtilmedikçe).

Son Güncelleme Ağu 2020

Okul Hakkında

Everything we do is about the IES Abroad student. Our profoundly passionate team of study abroad professionals believes in creating once-in-a-lifetime educational adventures that transcend expectation ... Devamını oku

Everything we do is about the IES Abroad student. Our profoundly passionate team of study abroad professionals believes in creating once-in-a-lifetime educational adventures that transcend expectations. Our goal is to rock the world of some 6,000 study abroad students every year. Daha Az
Chicago , Amsterdam , Arles , Auckland , Barselona , Pekin , Berlin , Buenos Aires , Cape Town , Christchurch , Dublin , Freiburg , Granada , Londra , Madrid , Milan , Nagoya , Nantes , New York , Güzel , Paris , Oxford , Quito , Rabat , Roma , Salamanca , Santiago , Şanghay , Siena , Sidney , Tokyo , Puerto Ayora , Viyana , Hong Kong , Puerto Baquerizo Moreno , Cambridge + 35 Daha fazla Daha az