Araba Tasarımı Yaz Kursu - Giriş

Genel

Program açıklaması

İNGİLİZCE YABANCI DİLDE BU DERS.

Bu nedenle, kursumuz gelecekteki bir araba tasarımcısı için temel unsurlara ve araçlara bir giriş sağlar. Ayrıca, çağdaş trendlere, endüstriyel zorluklara ve otomobil tasarımcısının profesyonel rolüne derinlemesine bir göz atacaksınız.

Kurs ayrıca, orantı, hacim ve yüzey tasarımı ilkelerini net bir şekilde anlayarak yeni araçlar tasarlama becerileri, bilgi ve entelektüel yeteneklerini geliştirme fırsatı verecektir. Şirketlere ve müzelere yapılan ziyaretler sayesinde Pininfarina, Ferrari, Otomobil Müzesi, Cecomp ve Sabelt'ta pratik eğitim ve rehberli turlar aracılığıyla bu alandaki profesyonellerle konuşma ve bu kariyer yolunu deneyimleme fırsatına sahip olacaksınız.

Program: Pazartesi ve perşembe günleri arasında 1. ve 2. haftalarda ve 3 hafta boyunca pazartesiden cumaya, tam zamanlı olarak (sabah ve öğleden sonra) kurs 3 haftaya yayılmış 75 saatlik bir süreye sahiptir.

Hedef: Bu, yaratıcı, esnek, açık fikirli öğrenciler veya zorluklar öğrenmek ve öğrenmek isteyen diğer alanlardan profesyoneller için tasarlanmış bir giriş seviyesi programıdır. Otomotiv tasarım dünyasıyla ilgilenen ve disiplinde önceden bilgi veya deneyime sahip olmayan insanlar. Çizim veya eskiz gibi beceriler zorunlu olmasa bile yararlı olabilir. Başvuru sahiplerinin güçlü motivasyon ve grup halinde çalışma yeteneği göstermeleri gerekmektedir.

Metodoloji ve yapı: Bu ders, araba tasarımı alanında teknik beceriler geliştirmenizi sağlarken yaratıcı düşünceyi teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Otomobil endüstrisine tarihsel bir bakış açısıyla giriş yaptıktan sonra, bir kavramı doğru bir şekilde görselleştirmek ve bir nesneyi farklı gözlem noktalarından keşfetmek için teknik beceriler edineceksiniz.

Tasarımda hacim ve perspektif tekniklerini anlayacak ve öğreneceksiniz, bu da 'yaratıcı konseptleri' geliştirmenizi ve araba tasarım projelerinde kendi fikirlerinizi tercüme etmenizi sağlayacak. Otomotiv mühendisliğine genel bir bakıştan sonra, modelleme laboratuvarına ilerleyeceksiniz ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte araba tasarım modelinizi üreteceksiniz. Projeler gruplara ve öğretmenlerin eleştirilerine tabi olacaktır.

Ders, teorik dersler, şirket ziyaretleri ve otomotiv ortamının uzman profesyonelleri ile yapılan toplantılar arasındaki sinerjidir. Ziyaretler pasif öğrenme deneyimleri değildir. Her ziyaret için çeşitli görevlerle görevlendirileceksiniz ve sınıf çalışmanızın ve genel deneyiminizin bir parçası olarak konuşmacılar ve öğretmenlerle etkileşime girmeniz bekleniyor.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

IED Turin is recognized with some authority as one of the world most important centers for the training in transportation design. Aligned with the knowledge and research typical of its context, this c ... Devamını oku

IED Turin is recognized with some authority as one of the world most important centers for the training in transportation design. Aligned with the knowledge and research typical of its context, this campus develops and focuses its design work towards concepts of future mobility and the most advanced and innovative manufacturing clusters. Daha Az