Bir yıllık hazırlık programı: Akademik Bağlamda Yabancı Dil Olarak Felemenkçe

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Bilimsel araştırma ve 25 yılı aşkın deneyime dayanarak , University of Antwerp dil enstitüsü olan Linguapolis , dilleri etkili ve motive edici bir şekilde öğretmek için yöntemler geliştirdi. Öğrencilerimiz uyarıcı ortamlarda öğretilir ve çok yetenekli öğretmenler tarafından yönlendirilir. Programımızın temel özellikleri etkileşim, sonuç odaklı yaklaşım ve yüksek öğrenci katılımıdır.

Akademik Bağlamda Bir Yabancı Dil Olarak Hollandaca programı, Hollandaca yüksek öğrenime girmek isteyen Hollandaca konuşan öğrencilere yöneliktir. Program, katılımcıların bilgilerini derinleştirmek için beş dil edinim düzeyi ve üç modülün birleşiminden oluşur: Akademik Çalışma Becerileri; Kültür, Politika ve Sosyal İlişkiler; ve Hollandaca Fonetik ve Telaffuz.

128926_CityCampusAulaRectorDhanispreview_Nieuwjaarsreceptie20172.jpg

Program İçeriği

Dil edinimi içinde, Linguapolis başlangıç seviyesinde başlar ve 5. Seviyede bitirilir ve Yabancı Dil Olarak Hollandaca için Üniversitelerarası Test, final sınavı olarak görev yapar. Bu sınavı geçmek, öğrencilerin yüksek öğrenim için dil gereksinimlerine uymaları ve Flaman üniversitelerinde veya üniversitelerde yüksekokullara kayıt yaptırabilmeleri anlamına gelir .

En deneyimli Linguapolis öğretmenleri öğrencilere hem dil öğrenme süreçlerinde hem de son yükseköğretim tercihlerinde koçluk yaparlar . Program ayrıca kültürel aktiviteler (müze ziyaretleri, tiyatro akşamları, bir Noel partisi, Ghent'e bir çalışma gezisi, vb.) İçerir. Öğrenciler, farklı fakültelerden Hollandaca konuşan üniversite öğrencileriyle eşleşen dil arkadaşlık programı Taalmaat'a katılabilirler. Taalmaat, günlük Hollandaca'yı gayri resmi bir bağlamda ve gerçekçi bir ortamda akranlarıyla uygulama fırsatı yaratır. Öğrenciler ayrıca Flanders'daki çalışmalarına en iyi şekilde hazırlanmasına yardımcı olacak bir öğrenci hayatı fikri edinirler.

Neden UAntwerp ?

Dünyanın dört bir yanından insanlarla tanışmak , bu hazırlık bir yıllık programının benzersiz bir yönü olduğunu kanıtladı. Herkesin kendi hikayesi vardı ve farklı görüşler, gelenekler getirdi… Bu yıl bana gelecekteki çalışmalarıma dikkatle yansıtma imkanı verdi . Üniversitenin açık günlerinde derslere katılmak, Flaman üniversitelerindeki çok çeşitli eğitim fırsatlarından köklü bir seçim yapmamı sağladı. ”

Haroun | Fas

128904_PrepyearDutch_Fotofiche_1180op361_meisjesinzuilengang1.jpg

Okulun web sitesinde bir referans okuyun

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

The University of Antwerp is ranked 7th in THE Young Universities Rankings 2019: Millenial universities. It has about 20,000 students, which makes it the third-largest university in Flanders. 19% of o ... Devamını oku

The University of Antwerp is ranked 7th in THE Young Universities Rankings 2019: Millenial universities. It has about 20,000 students, which makes it the third-largest university in Flanders. 19% of our student population comes from abroad. Daha Az