Cape Town - Cape Town Üniversitesi

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

cape town

Neden Güney Afrika?

Cape Town'da her gün kendine özgü bir macera kitabı seç gibi olacak: Günbatımında Lion's Head'i gezmeyi, Greenmarket Meydanı'ndaki Afrika pazarında dolaşıp Gatsby sandviçini bitirmeyi denemeyi, hatta plajları ziyaret etmeyi hayal et penguenler!

Güney Afrika'da evde hissetmenizi istiyoruz, bu yüzden şehirde hayata entegre olmanıza yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Konuttan kültürel etkinliklere kadar olan işimiz, yurt dışında mümkün olan en özgün eğitimi aldığınızdan emin olmaktır.

Ne Çalışırsınız

Bizimle Güney Afrika'da eğitim alırken, Güney Afrika'nın önde gelen araştırma üniversitesi olan Şehir Merkezine 5 mil uzaklıkta bulunan hoş bir banliyö bölgesinde yer alan University of Cape Town'da (UCT) üç ila beş kursa kaydolursunuz. UCT, Güney Afrika'nın en eski üniversitesidir ve açılışından bu yana, özellikle apartheid'in sona ermesinden bu yana, sosyoekonomik arkaplanına bakılmaksızın öğrenciler için kaliteli bir yüksek öğrenim sağlamak için çalışırken inanılmaz bir değişim geçirmiştir. UCT, Afrika Çalışmaları, Antropoloji, Biyoloji, Botanik, İşletme, Mühendislik, Çevre Bilimleri, Tarih, Matematik ve Sosyolojideki güçlü yönleriyle resmi olarak tanınmaktadır.

Cape Town ve çevresindeki hizmet öğrenme, programımızda temel bir bileşendir; Cape Town'un en acil sosyal sorunlarından bazılarını anlamanıza yardımcı olurken becerileriniz topluma yönelik bir çözüme doğru katkıda bulunur. Sağlık Çalışmaları ve Sosyoloji bölümündeki hizmet öğrenme kursu seçeneklerimiz, Cape Town'da 60 saatlik gönüllü çalışma ve araştırmayı tamamlamayı içerir.

Öğrenciler, IES Abroad dışındaki IES Abroad kursları aracılığıyla ya da diğer yerel kuruluşlarla gönüllü olarak, toplum temelli hizmet çalışmaları için seçeneklere sahip olacaklar. Buna ek olarak, UCT öğrencileri genellikle üniversitenin gönüllü programı olan SHAWCO'ya katılır. Bu fırsatlarla, şehrin Cape Town'daki farklı grupları etkileyen sosyal ve ekonomik sorunlarına ilk elden bir bakış sağlayabilirsiniz.

Günlük hayat

Cape Town senin sınıfın olacak. Boş zamanlarınızda, Kirstenbosch Ulusal Botanik Bahçeleri (doğal UNESCO Dünya Mirası Alanı), güzel Camps Bay Plajı gibi yerel mücevherleri ziyaret edin ya da ikonik Masa Dağı'na tırmanın ve teleferiği yakalayın. Güney Afrika'nın güzel iklimi ve coğrafyasından tam anlamıyla yararlanmanız için sizi zorluyoruz.

Sizi isteğe bağlı saha gezilerine çıkarıyoruz, Doğu Pelerin'in güzel Bahçe Güzergahına ve oyun sürüş tecrübeli oyun korucularının tadını çıkarabileceğiniz Kruger Ulusal Parkı'na. Umarım, maceranız “Büyük Beş” i görmeyi de içerir: aslan, fil, Cape buffalo, leopar ve gergedan Ek olarak, Cape Town'un kültürünü, tarihini ve tarihini bilmeniz için isteğe bağlı geziler sunuyoruz. insanlar.

Akademisyenler

Misyonumuz basit: Size mümkün olan en iyi akademik ve kültürel deneyimleri içeren en iyi yurtdışı eğitim programını sunmak. Bu yüzden Cape Town Üniversitesi ile ortaklık kurduk.

Cape Town Üniversitesi kurslarına kaydolurken, dönem başına 15 ila 19 kredi saat alıyorsunuz. Ayrıca, IES Abroad derslerinden birini seçmeyi de seçebilirsiniz.

Aşağıdaki zorunlu ve isteğe bağlı program bileşenlerini seçerek kendi akademik deneyiminizi oluşturun:

 • IES Abroad Servis Öğrenimi Kursu: Güney Afrika'daki Sağlık veya Sosyolojiye odaklanan iki IES Abroad hizmet öğrenme projesi, sömestr boyunca yerel bir organizasyonda 60 saatlik gönüllü ve araştırma çalışmasını içerecektir (3 kredi).
 • 3-5 Cape Town Üniversitesi'ndeki Kurslar: Cape Town Üniversitesi'nde en az 15-19 IES Abroad kredisine IES Abroad . Kurslarınızdan birinin Güney Afrika odaklı olmasını şart koşuyoruz. IES Abroad bir IES Abroad dersi almayı seçerseniz (3 kredi), IES Abroad kursuna ek olarak UCT'de en az 12 adet IES Abroad kredisi alacaksınız. Öğrencilerin en fazla 1000 seviyeli bir kursla çoğunlukla 2000 veya 3000 seviyeli dersler almaları teşvik edilir.

Dersler

Bu planlanmış kurs tekliflerinin bir listesi. MyIESabroad hesabınızda size kurs tekliflerinin bir listesi sunulacaktır.

 • Fark Üzerine Diyaloglar
 • Bağlam İçinde Toplumsal Gelişme
 • Bağlam İçinde Toplum Sağlığı
 • Fark Üzerine Diyaloglar
 • Bağlam İçinde Toplumsal Gelişme
 • Bağlam İçinde Toplum Sağlığı

Ortak Kurum (lar)

Cape Town Üniversitesi Hakkında

Güney Afrika'daki en iyi üniversite olan Cape Town Üniversitesi (UCT) aynı zamanda Güney Afrika'nın önde gelen araştırma kurumudur. Uluslararası öğrenciler, Üniversiteye kayıt toplamının yaklaşık% 20'sini oluşturur. UCT, Cape Town Şehir Merkezi'ne 7 km uzaklıktadır. Kampüse gidip gelme süresi 15-30 dakika arasındadır ve bu da yerel öğrenciler için yaygındır.

UCT'deki derslerin çoğu ders bazındadır, bazıları çok büyük sınıflara sahiptir ve genellikle haftada iki ila beş gün toplanırlar. Dersler genellikle daha küçük olan ve ders sırasında ele alınan konuların ve kavramların tartışılmasını sağlayan dersler ile birlikte verilmektedir. Geçmiş öğrenciler bu dersleri son derece yararlı bulmuşlardır.

Cape Town Üniversitesi'ndeki aşağıdaki fakültelerdeki birçok ders arasından seçim yapın.

 • Ticaret - Muhasebe, İş Hukuku, Ekonomi, Finans
 • Mühendislik
 • Beşeri Bilimler - İletişim, Dans, Drama, İngiliz Edebiyatı ve Dil, Film
 • Doğa Bilimleri - Arkeoloji, Astronomi, Biyolojik Bilimler, Kimya, Bilgisayar Bilimi, Çevre

Güney Afrika odaklı kurslar Kültürel Çalışmalar, Dans, Tarih, Dil, Edebiyat, Müzik, Fotoğraf, Siyaset Bilimi, Din ve Sosyoloji gibi alanlarda mevcuttur. Sağlık Bilimleri Fakültesinde derslere kayıt olamazsınız.

Hizmet öğrenme

Cape Town'da bir servis öğrenme deneyimine katılmak, kentin kültürünü ve toplumunu daha iyi anlamak için en iyi yollardan biridir. Yerel halkla ortak bir hedefe doğru çalışırken, Cape Town'u etkileyen bazı sosyal sorunları ilk elden tecrübe ederken, becerilerinizi topluma yönelik bir çözüme doğru da katkıda bulunur.

Bir servis-öğrenme yerleştirme, haftalık bir akademik, kredi için servis öğrenme seminerinin eşlik ettiği yerel bir organizasyonla geçirilen zamandan oluşur. Seminer boyunca, ev sahibi topluluğunuzun sorunlarıyla ilgili düşünme, tartışma ve araştırma için zaman ayırdınız. Toplum örgütü bağlantılarının çoğu ile ilişkileri sayesinde oluşturulan IES Abroad öğretim. IES Abroad , kuruluşlara tanıtımları kolaylaştırarak ve bölgeye grup taşımacılığını koordine ederek ( IES Abroad sınıfına dayalı toplum hizmeti için) çabalarınıza yardımcı olacaktır.

Her dönem, öğrencilerimiz gönüllü oldukları topluluğun veya örgütün ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı projeler üzerinde çalışırlar. Eve döndükten çok sonra organizasyona katkıda bulunacak projeler üzerinde çalışmak için dönem boyunca toplumu haftalık olarak ziyaret edeceksiniz.

IES Abroad öğrencileri için yeni topluluk katılım yerleşimleri:

 • Sisters4Sisters
 • Sozo Vakfı
 • Ikhamva Ubomi
 • Sağlıkla ilgili STK'lar

Ayrıca, UCT tarafından organize edilen servis öğrenme fırsatlarına SHAWCO adlı bir organizasyon aracılığıyla katılabilirsiniz. Burada, sürmekte olan eğitim ve sağlık hizmeti projelerine gönüllü olabilirsiniz. Bunlar kredisizdir, pek çok IES Abroad öğrencisi Cape Town'daki öğrenci yaşam deneyimlerinin bir parçası olarak SHAWCO'ya katılır.

Okul gezisi

Maceralarınız Cape Town'da başlasa da, saha gezilerimiz, ev sahibi ülkenizin kültürünü ve geleneklerini keşfetmeniz için sizi şehir dışına götürür. Deneyimsel öğrenmeye inanıyoruz ve saha gezilerimiz Güney Afrika kültürü, coğrafya, vahşi yaşam, tarih ve insanlar hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olmayı amaçlıyor. Cape Town ve çevresindeki geziler ve aktivitelere ek olarak (Langa Township yürüyüş turu, Cape Peninsula turu, Bölge Altı Bisiklet Turu ve Robben Adası ziyareti gibi) çeşitli kültürler ve deneyimler.

Bahçe Güzergahı

3 Gün | Oryantasyon

Daha iyi Garden Route olarak bilinen Güney Afrika'nın güney sahil şeridinde seyahat edin. Cango Mağara sistemini keşfedin ve bir devekuşu çiftliğini ve bir hayvan barınağını ziyaret edin. Bahçe Güzergahı boyunca yürürken ve kanoyla çıkarken Güney Afrika peyzajının güzelliğini ve çeşitliliğini yaşayın. Bu seyahat, kısmen IES Abroad tarafından desteklenmektedir.

Kruger ulusal parkı

4 gün

Güney Afrika'nın güzelliğini ve kültürlerini keşfedin. Bu gezi Nelspruit'e bir uçuşla başlar ve iki gün dünyaca ünlü Kruger Ulusal Parkı'nda safari geçirdi - filler, aslanlar, leoparlar, çitalar, suaygırları, zürafalar, kudus ve gergedanlar gibi çok çeşitli hayvanlara ev sahipliği yaptı. Ardından, Soweto ilçesinde öğle yemeğinin tadını çıkaracağınız ve Apartheid Müzesi'ni ziyaret edeceğiniz Johannesburg'a batıya gidin. Bu seyahat, kısmen IES Abroad tarafından desteklenmektedir.

Günlük hayat

Cape Town'da kendinizi evinizde hissetmenizi sağlamanın bir parçası, kendinizi güvende hissetmek ve özen göstermek için elimizden gelenin en iyisini yapıyor. Sizi hazırlıklı hissettiren bir oryantasyon programı, iyi konumlanmış ve konforlu bir konut ya da sizi gidip gittiği yerlere götüren yürüyüş turları ve yürüyüş turları gibi - tamamen öğrenci hizmetlerimizle ilgili.

Oryantasyon

Cape Town'da oryantasyon iki hafta boyunca yayıldı. Cape Town Üniversitesi kampüsüne ek olarak IES Abroad Cape Town personeli, arkadaşlarınız, Cape Town şehri ve çevresindeki alanlarla tanıştığınız IES Abroad oryantasyonuyla (üç gün) başlar.

Oryantasyon, mağara sistemlerini keşfettiğiniz, güzel plajları, kanoyu, yürüyüşü yaptığınız ve Güney Afrika manzarasının nefes kesici güzelliğini yaşadığınız Güney Afrika'nın güney sahil şeridi olan Garden Route boyunca bir gezi ile devam eder. Oryantasyonumuz sırasında, Cape Town'un bazı bölgelerinde doğal bir sürüşün ve o topluluğun üyeleri tarafından yönetilen yerel bir kasaba ziyaretinin tadını çıkarırsınız.

Daha sonra size akademisyenler, ders dışı etkinlikler ve gönüllü fırsatlar hakkında ayrıntılı bilgi veren Cape Town Üniversitesi'nin oryantasyonuna (beş gün) katılacaksınız. Ayrıca bir kampüs turu ve Afrika tarzı bir davul etkinliğine katılma şansı da içerir.

Kapsamlı Oryantasyonumuz

Konut, toplu taşıma, kültür, sağlık ve güvenlik ve diğer önemli konular hakkında detaylı bilgiler de ele alınmaktadır.

Konut

Residence Hall - IES Abroad , Güney Afrika ve diğer uluslararası öğrencilerle birlikte özel bir yurtta yaşayın. Öğrenciler mini mutfaklı, mobilyalı tek kişilik odalarda, özel banyoda yaşar ve dijital kasa da sağlanır. Yaşam alanları ortaktır ve otel bünyesinde bir spor salonu vardır. İnternet bağlantısı var. Yemekler dahil değildir.

Paylaşılan Evler - Mobilyalı bir evde diğer IES Abroad öğrencileriyle IES Abroad . Mobilyalı evler, tek ve çift kişilik odalar, ortak salon ve tam donanımlı bir mutfak alanı sunmaktadır. Tüm evler kişisel eşyaların depolanması için dijital kasalarla donatılmıştır. İnternet erişimi mevcuttur ancak sınırsız değildir. Yemekler dahil değildir.

Her iki konaklama seçeneğinde de, bir IES Abroad Asistan Asistanı, her öğrenci yurdunda yaşar ve yerel kültüre entegrasyonla ilgili ipuçları için harika bir kaynak olabilir.

Maliyet

Bu fiyatları bir başlangıç ​​noktası olarak düşünün. Mali yardım, burs, ev okulunuzun politikaları ve diğer faktörleri faktör haline getirirken size gerçek maliyeti belirlemek için yurtdışındaki eğitim ofisinize başvurmanızı öneririz.

İlkbahar 2020

terim öğretim Konut Sigorta Genel Toplam
İlkbahar 2020 $ 14,865 $ 4220 $ 395 $ 19.480

Akademik yıl

terim öğretim Konut Sigorta Genel Toplam
Akademik yıl $ 26.210 $ 8270 $ 790 $ 35.270

Burslar

Programa Özel Burslar

John Gearen İhtiyaç Temelli Dublin veya Gelişen Bölgeler Bursu

1.000 dolara kadar; her yıl 2 öğrenciye ödül olarak verilir.

Uzun yıllardır IES Abroad Yönetim Kurulu üyesi olan ve altı yıldan bu yana Yönetim Kurulu Başkanı olan John Gearen, sayısız hayırsever sebeple uğraşan önde gelen bir emlak avukatı ve Rhodes Scholar'dır. Bay Gearen, dünyanın gelişmekte olan bir bölgesinde (Arjantin, Şili, Çin, Ekvador, İrlanda, Fas veya Güney Afrika) bir IES Abroad Merkezinde okumak isteyen öğrencilerin desteklenmesi için bu bursu cömertçe tesis etti.

Robert McNeill İhtiyaç Tabanlı Uluslararası İşletme Bursu

3.000 dolara kadar; her yıl 2 öğrenciye ödül olarak verilir.

Bu burs, 25 yıl boyunca IES Abroad Yönetim Kurulu üyesi olan Robert McNeill'e (Başkan olarak 6 yıl) onurlandırılmıştır. Uluslararası ticaretle ilgilenen öğrencilere açık. Ana dallar arasında yönetim, pazarlama, ekonomi, finans, uluslararası ilişkiler ve sosyal ve davranış bilimleri yer alabilir.

William Louis İhtiyaca Dayalı Tarih veya Uluslararası İlişkiler Bursu Kazandı

1.875 dolara kadar; Her yıl 4-6 öğrenciye verilir.

Bu burs, 1974-1992 yılları arasında IES Abroad Başkanı Dr. William Louis Gaines'in onuruna verildi. Dr. Gaines, IES Abroad akademik çerçevesini güçlendirmeye, IES Abroad lokasyonlarının kapsamını genişletmeye ve kuruluşun mali temelini güvence altına almaya adamıştır.

Tarih veya Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan öğrencilere açık.

Gelecekteki Mühendisler için Yurtdışı Bursunu İnceleyin

10.000 dolara kadar; Her yıl 6 öğrenciye verilir.

Gelecekteki Mühendisler için Yurtdışında Eğitim Bursu, daha fazla mühendislik öğrencisini yurtdışında zenginleştirici, yaşamı değiştiren çalışma deneyimine sahip olmaya teşvik etmek için adsız bir bağışçı tarafından kuruldu.

Merkezimiz

IES Abroad Cape Town Centre, IES Abroad personeli tarafından desteklenmektedir ve öğrencilerin uğrayabilecekleri ve konuşabilecekleri, WiFi kullanabilecekleri, postalarını alabilecekleri ve Öğrenci Salonunda ders alabilecekleri bir yerdir. IES Abroad kursları da Merkez sınıfında verilmektedir ve Merkez alanda özel konuk dersleri ve diğer etkinlikler düzenlenebilir.

Merkezimizdeki özellikler:

 • Resepsiyon alanı
 • Öğrenci Salonu
 • Sınıflar
 • Toplantı alanı
 • Kurmayları
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Everything we do is about the IES Abroad student. Our profoundly passionate team of study abroad professionals believes in creating once-in-a-lifetime educational adventures that transcend expectation ... Devamını oku

Everything we do is about the IES Abroad student. Our profoundly passionate team of study abroad professionals believes in creating once-in-a-lifetime educational adventures that transcend expectations. Our goal is to rock the world of some 6,000 study abroad students every year. Daha Az
Chicago , Amsterdam , Arles , Auckland , Barselona , Pekin , Berlin , Buenos Aires , Cape Town , Christchurch , Dublin , Freiburg , Granada , Londra , Madrid , Milan , Nagoya , Nantes , New York , Güzel , Paris , Oxford , Quito , Rabat , Roma , Salamanca , Santiago , Şanghay , Siena , Sidney , Tokyo , Puerto Ayora , Viyana , Hong Kong , Puerto Baquerizo Moreno , Cambridge + 35 Daha fazla Daha az