Ders: Dairesel Ekonomi İçin Ürün ve Sistemlerin Tasarımı

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

genel bakış

5 ay, takımlarda tam zamanlı

Misyon

Amaç, çevre, toplum ve ekonomi üzerindeki en geniş olumlu etkiye sahip sürdürülebilir çözümler sunabilen tasarımcıları, çeşitli alanlarda ve farklı ölçeklerde yetiştirmek ve şirketlerin ve profesyonellerin tanımları için birlikte çalışmasına olanak sağlamaktır. tasarımın yeni bir etik boyuta geçişini kolaylaştıran yeni hedefler dizisi, büyüyen dünya nüfusunun ekosfer üzerindeki etkileriyle ilgili zorlukların sistematik bir şekilde ele alınmasını sağlıyor. Bu iddialı hedeflere ulaşmak için, Dairesel Ekonomiyi destekleyebilecek yenilikçi materyallerin, süreçlerin ve ürünlerin tanıtılması ve geliştirilmesi çok önemli olacaktır.

Tema

İnsan merkezli, doğa temelli bir tasarım yaklaşımına göre “Evrenin Yeniden İnşa Edilmesi” talepleri, çok disiplinli bir grup tarafından beslenen yeni bir tasarım metodolojisinin geliştirilmesine çağrı yapacak kadar çok kişi tarafından politik olarak paylaşılıyor ve sosyal olarak çağrılıyor. eğitim, araştırma ve profesyonel uygulamaların geçitinde oluşturulan becerilerin. Bu proje pistinde yer alan katılımcılar araştırmacılar, yenilikçiler, profesyoneller ve endüstri liderleri tarafından yaratıcı süreçte devrim yaratacak işbirliği taahhüdünde ortak olacaklar; tasarım uygulamalarımızın her aşamasında 2030 Gündeminin 17 SDG'si.

yaklaşım

Kapsayıcılık, toplumsal farkındalık, değer yaratma, toplumun güçlendirilmesi, gerçek bir müşteri için gerçek bir proje ile yürütülen, Mario Cucinella Design ile işbirliği içinde öğreticiler, atölye çalışmaları ve konferanslar desteğiyle yürütülen araştırma odaklı bir yaklaşım. ortak bir dil ve operasyonel araçları ile katılımcılar.

Sürdürülebilir Tasarım'ın kurucu değerleri, ortak malların, ortak hizmetlerin ve ürünlerin, akıllı malzemelerin ve sistemlerin teori ve pratiği, tasarımın geliştirilmesi için yenilikçi üretim ve organizasyon süreçlerini tanımlamayı amaçlayan bağlam odaklı bir sürecin en önemli olacaktır. ve finansman stratejileri.

Uygulamak

Başvuru süreci tüm yıl boyunca açıktır. Ancak, sınırlı sayıda koltuk olması nedeniyle, başvuranların seçimi "ilk gelene ilk gelene" esasına dayanmaktadır, bu nedenle okul, başvuru sahiplerinin bu süreci ekim ayında kursun başlangıcına kadar tamamlayabilmelerini garanti etmek için son tarihler belirlemektedir. .

Kabul

SOS - School of Sustainability , dünyanın her yerinden uygulamaları memnuniyetle karşılamaktadır. SOS, araştırma odaklı yaratıcı bir yaklaşım kullanarak çevresel zorlukları üstlenebilecek çok disiplinli bir grup oluşturmak için farklı geçmişlere sahip yeni mezunlar ve gelişmekte olan profesyoneller aramaktadır. Program ve özellikle proje izleri, öncelikle , kurslarda önerilen konularla ilgili motivasyon ve becerilerine dayanarak, başka profilleri olan adayları davet etmesine rağmen, mimarları, mühendisleri ve tasarımcıları hedef almaktadır .

Kabul kriterleri, yetenek ve motivasyon, sürdürülebilirlik kültürünün yayılmasına katkıda bulunma taahhüdü ve tutkusudur.

Başvuru Süreci ve Giriş Koşulları birkaç adımda
 1. Belge hazırla
  • Ön yazı
  • Özgeçmiş / Özgeçmiş
  • Tasarım Portföyü
 2. Okul weblerindeki iletişim formunu kullanarak şimdi başvurun
 3. Görüşme Seçimi

Başvuru süreci

Giriş Sınavı , başvurunun değerlendirilmesini, çalışma portföyünü ve motivasyon mektubunu ve ardından görüşmeyi içerir.

Adaylar, çalışmalarında kanıtlanmış nitelikleri, programdan yararlanma ve mülakatlarında gösterildiği gibi genel olarak Lisansüstü standartlara ulaşma potansiyelleri açısından değerlendirilir. Değerlendirme şunları dikkate alacaktır: çalışmalarında gösterildiği gibi yaratıcılık, vizyon ve yenilik ; çalışmalarının amaçlarını ifade etme becerisi ; ilgili alanlarda entelektüel katılım ; uygun teknik beceriler ; İngilizce'nin sözlü kullanımı da dahil olmak üzere genel görüşme performansı.

Öğrenciler, mimarlık, mühendislik, tasarım ve diğerleri alanında yüksek kaliteli bir profesyonel lisans veya yüksek lisans derecesi elde etmiş olmalıdır. Bir tasarım ofisinde en az bir yıl iş deneyimi olan adaylara tercih edilecektir.

Öğrenciler, tamamlanmış bir SOS başvuru formu ve tamamlanmış öğrenci projelerinden oluşan bir portföyü, ilgili herhangi bir destekleyici tasarım materyali ile birlikte sunmaları gerekmektedir.

İngilizce'yi ilk dilleri olarak konuşmayan adayların, genel İngilizce B2 Düzeyi (CEFR) veya üst ara konuşmacı / yazılı onayları resmi sertifikalarla aldıklarına dair kanıt sağlamaları gerekecektir.

Kişisel ve İletişim Bilgileri: önceki eğitim detayları ve önceki deneyim.

Detaylar çevrimiçi forma girilmeli ve derecenizin veya diplomalarınızın bir kopyası yüklenmelidir. Yurtdışında lisans derecesine sahip tüm adaylar, çalışmalarının her yılını ve alınan notları ve alınan notları içeren birinci derece derslerinin tam metnini de içermelidir. Başvuru sırasında dereceye giren bir adaya yer önerilmesi, adayın Kolej'in kabul kriterlerini yerine getirdiğine dair kanıt üreten adaylara bağlı olacaktır.

Başvurucuları talep ettikleri belgeleri sunmaya hazır olur olmaz başvurmaları için davet ediyoruz; başvurular ilk gelene ilk hizmet esasına göre yapılır ve başvurunuzu geciktirirseniz, program yıl boyunca dolmuş olabilir. başvuru bu esasa göre reddedilebilir.

Kabul şartları

 1. Ön yazı
  • Kursa alınacak motivasyonları dahil edin.
 2. Özgeçmiş / Özgeçmiş
  • Derecesi bilgi ve mesleki uygulama deneyimini ekleyin.
 3. Tasarım Portföyü
  • Dört ila altı proje de dahil olmak üzere, maksimum sekiz kapak A4 sayfası ve maksimum 10 MB dosya boyutunda PDF formatında bir dijital portföy sunmalısınız. Her proje bir başlık resmi ve en fazla 4 destekleyici galeri resmi içermelidir. Her başlık resmi için en fazla 50 kelimelik bir açıklama ve her destekleyici galeri görüntüsü için 25 kelimeye kadar başlık yazmalısınız.

Ortak çalışma yaparken, bunu belirtin ve rolünüzü ve sorumluluğunu açıkça belirtin.

Yukarıda listelenmemiş hiçbir malzemenin teslimi kabul edilmeyecektir.

Röportaj

Tüm adaylar bir yetenek görüşmesi geçmelidir. Kısa listeniz varsa, Okul sizinle irtibata geçecek ve sizi görüşmeye davet edecektir.

Mülakatınızı eksiksiz bir şekilde verdiğiniz formda ve değerlendirmeyle ilgili olduğunu düşündüğünüz herhangi bir yeni çalışma veya çalışmayı getirmelisiniz. Bir görüşmeyi şahsen yönetmek mümkün olmayacaksa, Skype üzerinden programlanacaktır.

Kabul

Sonuçlar en kısa sürede e-posta yoluyla 30 Temmuz'dan sonra yapılmayacak.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

SOS - School of Sustainability - based in Bologna, Italy, is a post graduate practice academy by Mario Cucinella focused on training emerging professionals in the field of sustainability.

SOS - School of Sustainability - based in Bologna, Italy, is a post graduate practice academy by Mario Cucinella focused on training emerging professionals in the field of sustainability. Daha Az