Filter
Ders
Eğitim türü: Tümü Hız: Tümü

Dini Çalışmalar 2 Kurs Eğitimleri Hepsini İncele

Bir ders, genellikle lise diploması veya yüksek öğrenim derecesi olan kişilere açık olan bir üniversitenin sunduğu kısa süreli bir çalışmadır. Süre ve deneyime göre değişen yoğun eğitim sınıflarıdır.

Dini çalışmalarda dersler nelerdir? Bunlar, temel inançları ve tarihsel ve sosyal etkileri de dahil olmak üzere büyük dünya dinlerine odaklanan derslerdir. Bazı kurslar bir dinde diğeri üzerinde veya belirli bir etki alanında uzmanlaşabilir, ancak çoğu doğada geneldir. Sunulan kurs seviyesine bağlı olarak, bazı dersler bağımsız araştırmalara odaklanabilirken, diğerleri Hristiyanlık, Musevilik, İslam ve Budizm gibi dinlere giriş niteliğinde bir bakış açısı sunmaktadır.

Din çalışmalarını öğrenmeyi tercih eden öğrenciler, işyerinde ve dışarıda yararlı olan çeşitli değerli becerilere sahip olabilirler. Uygun araştırma süreçlerini öğrenebilir, günümüzde toplumu etkileyen etik meseleleri daha derin bir şekilde kavrayabilir ve tartışmalı biliş becerilerini geliştirebilirler.

Din çalışmalarındaki dersler kursu ve çalışmanın niteliğini sunan kuruma bağlı olarak farklı maliyetlere sahip olacaktır. Öğrenciler belirli bir kurs teklifini seçmeden önce kapsamlı bir araştırma yapmaya teşvik edilir.

Dini çalışmalarda bir ders, öğrencilerin bir alandaki kariyerleriyle ilerlemelerine yardımcı olabilir. Özgeçmişleri hakkında bu kursta adaylar için hem hükümet hem de özel sektörde fırsatlar olabilir. Bazı mezunlar yabancı hizmet acenteleri, Barış Gücü veya danışmanları olmak için devam ediyor. Bu derece uluslararası alanda çalışmayı gerektiren meslekler için özellikle faydalı olabilir, çünkü dünya dinlerinin bir anlayışı insanların kültürel olarak daha hassas olmasına yardımcı olur.

Dini araştırmalardaki kurslar, dünya çapında birçok kurumda sunulmaktadır. Bu kurslar çevrimiçi, geleneksel bir üniversitede veya yerel kolejlerde bulunabilir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Devamını oku Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler:

2 Sonuçlar Dini Çalışmalar

IES Abroad

... [+]

Sosyoloji ve Din araştırmalarını İtalyan dili, Sanat Tarihi, Tarih, Klasikler ve daha fazlasıyla tamamlayabilmeniz için Roma'daki diğer programlarımızda da çok çeşitli disiplinler sunulmaktadır.

Akademisyenler [-]
İtalya Rome
Bilgi iste
Ingilizce,Italyan
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
1 - 2 dönem
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Holsby Bible School

Kutsal Kitap okul programımız İsa Mesih'le ilişkinizi beslemek için tasarlanmıştır. Tanrı ve Sözü'nü anlamanız, Kutsal Kitap'ın çeşitli konularını ve kitaplarını kapsayan ... [+]

BIBLE OKULU NEDİR

Kutsal Kitap okul programımız İsa Mesih'le ilişkinizi beslemek için tasarlanmıştır. Tanrı ve Sözü'nü anlamanız, Kutsal Kitap'ın çeşitli konularını ve kitaplarını kapsayan haftalık derslerle büyüyecektir. Tanrı'nın sözünün günlük yaşamınıza entegrasyonu, personel, misafir konuşmacılar ve Holsby topluluğuyla günlük etkileşim yoluyla geliştirilecektir.

Haftalık uzanışlar ve ömür boyu namaz kılan alışkanlıklar, Kutsal Kitap okuma ve hizmet sayesinde, Rab'be bilmek ve hizmet etmek için daha donanımlı olacaksınız. Bizim arzumuz, Mesih'in takipçisi olarak büyüdüğünüzdür ve Holsby Bible School yaşamı değiştiren bir fırsat olduğuna inanıyoruz.... [-]

İsveç Vetlanda SO
Bilgi iste
Ingilizce
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku