Akademikprogramlar.com

Para Yönetimi 5 Kurslar Hepsini İncele

İster çevrimiçi ister sınıfta olsun, kurslar bir veya daha fazla konuya yapılandırılmış bir bakış. Genellikle bir öğrenciyi yeni materyallerle tanıştırmaya ya da alanlar arasındaki boşluğu doldurmaya hizmet ederler. Kurslar genellikle tüm bir sömestr alır, ancak bazıları sadece birkaç hafta sürer.

Para yönetiminde bir ders nedir? Bu tür bir finansal kaygıyla uğraşan iki ana alan vardır: kişisel ve iş. Bireysel para yönetimi, öğrencilere bir bütçeyi yapma ve onlara sadık kalma ya da emeklilik ve diğer tasarruf planları hakkında bilgi verme yollarını yönlendirebilir. İş para yönetimi genellikle daha karmaşıktır ve gelirlerin milyonlarca olduğu şirketler için nakit akışının nasıl çalıştığına bakabilir.

Bir para yönetimi kursunda öğrenebileceğiniz bazı beceriler arasında sayılar, eleştirel düşünme ve karar verme için iyi bir kafa vardır. Bunları kişisel finansmana uygulayabilir ya da hemen hemen tüm iş veya sosyal ortamlarda kullanabilirsiniz.

Para yönetiminde bir ders için bütçeleme yapmak iyi bir fikirdir ve daha sonraki kurs çalışmalarınız için pratik olarak kullanılabilir. Göz önünde bulundurulması gereken faktörler, ders çevrimiçi değilse, kitapları, malzemeleri ve seyahatleri içerir.

Para yönetimi kursunun tamamlanması genellikle finansal dünyada iş sahibi olmanıza yardımcı olur. Ancak, kişisel finansmana daha fazla odaklanan dersler, farklı bir odakla daha büyük bir programın parçası olabilir. Yine de bir finansal iş arıyorsanız, hak edebileceğiniz bazı iş unvanları arasında banker, komisyoncu, ticaret müzakerecisi, muhasebeci ve mali danışman yer alır. Eğer zaten finansta çalışıyorsanız, bir para yönetimi kursu tamamlamak, yükseltme veya terfi etme şansınızı artırmanın bir parçası olabilir.

Para yönetimi dünya çapında çeşitli okullarda öğretilmektedir. Bazen bu kurs, iş bölümünün ve diğer zamanların mali bir parçası. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

 

5 Sonuçlar Para Yönetimi Filter

Sermaye Piyasaları - Seviye 2

London Business Training & Consulting
Kampüs Tam zamanlı 4 gün Ocak 2020 Birleşik Krallık Londra

Bu kursun tamamlanmasıyla, hisse senedi piyasasının yapısını, hisse senedi piyasalarının düzenleyicilerini, yatırımcıların alım satımları için kullanabileceği mekanları ve siparişlerin nasıl yürütüldüğünü anlayabileceksiniz.

Gelişmiş Sermaye Piyasaları

London Business Training & Consulting
Kampüs Tam zamanlı 9 gün Ocak 2020 Birleşik Krallık Londra

Bu dersin tamamlanmasıyla, finansal piyasalara giriş, finansal varlıkların nitelikleri ve finansal piyasalar ile reel ekonomi arasındaki bağlantıyı anlayabileceksiniz.

Merkez Bankaları, Para Politikası ve Finansal İstikrar

London Business Training & Consulting
Kampüs Tam zamanlı 1 hafta Aralık 2019 Birleşik Krallık Londra

Bu para ve bankacılık kursunun tamamlanması üzerine, anlayabileceksiniz: merkez bankalarının işlevleri ve hedefleri; Etkin bir merkez bankasının özellikleri; merkez bankaları için mali zorluklar vs.

Sermaye Piyasaları - Seviye 1

London Business Training & Consulting
Kampüs Tam zamanlı 1 hafta Ocak 2020 Birleşik Krallık Londra

Bu sermaye piyasası kurslarının tamamlanması üzerine, şunları anlayabilirsiniz: finansal piyasalara giriş, finansal varlıkların nitelikleri ve finansal piyasalar ile reel ekonomi arasındaki bağlantı, vb.

Anti-Kara Para Aklama Diploması Yüksek Lisans

European School of Banking Management
Kampüs e-Öğrenme Tam zamanlı 6 aylar Ekim 2019 İtalya Milan Roma Bari + 3 daha

Kara Para Aklama Önleme Diploması bugün uzmanlar tarafından Kara Para Aklama Önleme alanındaki İtalyanca eğitiminin zirvesi olarak tanınmaktadır.