Akademikprogramlar.com

Kentsel ve Bölgesel Planlama Top Diplomalar

Bir diploma, bir lisans programına alternatif olarak kullanılabilecek bir çalışma programıdır. Alimler, lisans, yüksek lisans veya lisansüstü gibi farklı akademik seviyelerde diploma alabilir. Ortalama diploma programları bir ila üç yıl içinde tamamlanabilir.

Kentsel ve bölgesel planlamada diploma nedir? Kentsel ve bölgesel alanları iyileştirmek için gerekli olan teknik ve ilkeleri inceleyen bir programdır. Bazı programlar şehir planlaması ile ilgili yerel, ulusal veya uluslararası kod ve politikaları inceleyebilir. Kurslar, yöneten şehirlerin kritik zorluklarını, kentsel tasarımın girişini, planlama ilkelerini, planlama tarihini ve planlama teorisini ve eski ortamlarda tasarım ve yeni tasarımları içerebilir.

Bu eğitim, öğrencileri kendi alanlarında uzmanlaştırabilir. Katılımcılar uzun menzilli planlama, iletişim ve proje yönetimi becerilerini geliştirme şansına bile sahip olabilirler. Bu yetenekler, mezunların daha akıllı iletişim ve planlama yoluyla kişisel yaşamlarını geliştirmelerine izin verebilir.

Üniversiteler genellikle kendi öğrenim oranlarını belirlerler, bu nedenle bir diploma programı için büyük ölçüde farklı maliyetler olabilir. Bir tahminde bulunmak isteyen adayların daha fazla bilgi için doğrudan okullarla iletişime geçmeleri gerekebilir.

Kentsel ve bölgesel planlamadaki bir diploma, mezunlara çeşitli kariyerlere sahip olabilen büyük bir adımdır. Bazı öğrenciler şehir plancıları, kentsel tasarımcılar, planlama politikaları, bölgesel planlamacılar, arazi kullanım planlayıcıları, ulaşım geliştiricileri ve tarihi koruma uzmanları olmaya devam ediyor. Bu eğitim, daha fazla eğitim için bir başlangıç ​​noktası olarak da kullanılabilir. Diploma seviyesine bağlı olarak, bir yüksek lisans veya lisans derecesi için bilim adamları hazırlayabilir.

Dünyanın her yerindeki okullarda diploma programını keşfedebilirsiniz. Evde veya dünyanın diğer tarafında çalışmak isteyip istemediğinizi, sizin için çevrimiçi veya şahsen programlarını bulabilirsiniz. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

1 Sonuçlar Kentsel ve Bölgesel Planlama Filter

Şehirde Ulusal Diploma ve Bölgesel Planlama

University of Johannesburg
Kampüs Tam zamanlı 3 yıl Ocak 2020 Güney Afrika Cumhuriyeti Johannesburg

Bu yeterlilik, hükümet ve hükümet dışı sektörlerde çalışan teknisyenleri planlamak için tasarlanmıştır. Öğrenciler, bir ekip içinde, yapılı çevrede karşılaşılan zorluklara eleştirel bir şekilde yanıt vermek için uygun teknolojiyi kullanarak hem mekansal hem de mekansal olmayan planlama alanlarında performans gösterebileceklerdir. Öğrenciler, belirli SACPLAN gerekliliklerini yerine getirdikten sonra SACPLAN ile Teknik Planlayıcı olarak kayıt için başvurabilirler.