Dijital üretimdeki devrim bir yandan endüstri 4.0'ın temel taşı oldu, bir yandan da yeni iş modelleri yaratıyor, diğer yandan otomotiv, sağlık ve havacılık gibi çok rekabetçi sektörlerde standart haline geliyor.

Yaratıcı endüstri ve birleştiği sanayi sektörü , bu yeni paradigma değişimini anlayan çok özelleşmiş profiller talep ediyor. Dijital fabrikasyon teknolojilerini uygulayabilen ve çevresinde meydana gelen sürekli evrimi ve ekosistemlerinden doğabilecek muhtemel projeleri takip edebilecek yeni profesyonel profiller oluşturmak gereklidir.

Dijital Üretim Lisansüstü Eğitimi dersi , öğrencilere dijital fabrikasyon teknolojilerini gelecek projelerinde kullanmalarını, dijital ve analog el sanatları sürecine genel bakışlarını şekillendirme ve bu alanda uygulanan yeni tasarım metodolojilerine maruz bırakmalarını sağlayacak gerekli bilgi ve araçları sağlar. Dijital fabrikasyon

Hedefler

Lisansüstü’nin amacı, öğrencilere dijital fabrikasyon teknolojilerini gelecek projelerinde kullanmalarını sağlayacak, dijital ve analog el sanatları sürecine genel bakışlarını şekillendirme ve bu alanda uygulanan yeni tasarım metodolojilerine maruz bırakmalarını sağlayacak gerekli bilgi ve araçları sağlamaktır. Dijital fabrikasyon

  • Ne tür dijital imalat teknolojilerinin projeye veya tasarım sürecine uygulanacağını belirleyin.
  • Hem analog hem de dijital endüstrilerin bir araya geldiği bir ortamda nasıl çalışılacağını anlayın.
  • İnsan merkezli tasarıma odaklanan ısmarlama ürünler veya hizmetler oluşturun.

metodoloji

IED Yüksek Lisans okulu, İtalyan tasarımının zengin tarihi ve kültürel mirası ile desteklenen, sürekli eğitim, nitelikler, uzmanlıklar ve tasarımın tüm yönleriyle güncel kalma şansı sunar.

Gelecek için stratejimiz her zaman sosyal, çevresel ve finansal makro eğilimlerle uyumludur ve şehirlerimizin ve çevremizin önümüzdeki 30 yıl boyunca uyması gereken değişikliklere dikkat ediyoruz. Tasarım yoluyla cevaplar ve çözümler sunabileceğimize inanıyoruz.

Buradaki IED Yüksek Lisans'daki eğitimimiz , geleceğin gereksinimlerini karşılamada çok önemli olduğunu düşündüğümüz dört senaryoya dayanmaktadır: sürdürülebilir kalkınma için tasarım, yeni iş modelleri için tasarım, yeni medya için tasarım ve insanlar için tasarım.

Amacımız, yalnızca geleceğin zorluklarının üstesinden gelmek için değil aynı zamanda inovasyon yaratmak ve onu yönlendirmek için kültürel değerleri ve tasarım araçlarını kullanma yeteneğine sahip profesyonelleri yetiştirmektir. Öğrencilerimizin eğitim yollarının sorumluluğunu üstlenmelerini ve uzmanların ve profesyonellerin desteğiyle ve dersleriyle nasıl yönlendirileceğini öğrenmelerini istiyoruz.

IED Yüksek Lisans'da, Okulu, öğrencilerin yenilikçi, girişimci ve itici bir güç olabileceği bir laboratuvar olarak görüyoruz; deneme ve yaratma konusunda özgürler.

Öğrenci profili

Elbette, dijital endüstrinin sınırlarını kendi uzmanlık alanlarında zorlamak isteyen yaratıcı endüstrilerde çalışan profesyonellere yöneliktir. Moda, Güzel sanatlar, Tasarım veya Mimarlık alanlarında uzmanlar ve mezunlar. Başvuru sahiplerinden temel bir 3B modelleme ve tasarım düşüncesi bilgisi gerektirir ve yaratıcı portföylerini incelemeye sunmaları istenir.

İş fırsatları

Olası kariyer pozisyonları şunları içerir:

  • İnovasyon yöneticisi
  • Yaratıcı yönetmen
  • Ürün
  • Proje Müdürü
  • İş geliştirici

koordinatör

Tito Favaro

Ergonomi - insan faktörü konusunda uzmanlaşmış endüstriyel tasarımcı. Hewlett Packard, Applus, Pal robotiği, Universal robotlar, RuckerLipsa, Alstom, Caf, STE Group, Ideaded, Xavier Garcia, Evaluz veya Nacar tasarımı gibi şirketler ve çokuluslu şirketlerle işbirliği yaparak ürün ve hizmet geliştirmede 14 yılı aşkın deneyim.

Ramon Llull Üniversitesi, Katalonya UPC Politeknik Üniversitesi, Katalonya Robotik ve Endüstriyel Bilgisayar Enstitüsü, İspanya Devleti CSIC Üstün Bilimsel Araştırma Konseyi, Eina okulu tasarımı, IED Barcelona okulu tasarımı, Balear Tasarım Okulu gibi kurumlarda ders verdi. Adaları, Gagrobo Üniversitesi Üniversitesi)

Joris Debo

Endüstri tasarımcısı ve İspanyol merkezli moda markası ortak kurucusu Revisited. Yaratıcı Malzemelerin Yaratıcı Direktörü ve Yaratıcı Endüstriler için serbest 3D baskı uzmanı olarak İlave Üretim alanında 16 yılı aşkın deneyim.

Tüketici ürünleri, mobilya ve aydınlatma tasarımı, sanat gibi çok çeşitli alanlarda geniş bir deneyim oluşturmak

Harvard Üniversitesi (ABD), Columbia Üniversitesi (ABD), Pratt Enstitüsü (ABD), Yeni Okul (ABD), Red Dot Akademisi (Çin) gibi kurumlarda dersler verdi ve V gibi müzelerle yakın işbirliği yaptı.

Program dili:
  • Ingilizce

IED – Istituto Europeo di Design Barcelona için 24 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Ağustos 17, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Oca 16, 2020
Duration
6 ay
Tam zamanlı
Price
6,200 EUR
Kayıt ücreti 2.000 € öğrenim ücreti 4.200 €
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Oca 16, 2020
End Date
Son başvuru tarihi

Oca 16, 2020

Location
Son başvuru tarihi
End Date