Eleştirel Düşünme ve Tasarım Düşünme Kursu

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Kariyerinizde ilerlemek ister misiniz? Ufkunuzu genişletmek ister misiniz? Hayatında ilerlemek ister misin? Kendiniz için düşünme becerisini öğrenmeniz gerekir. Bağımsız ama üretken düşünmeyi öğrenmelisiniz. O zaman bu kurs tam size göre. Kurs, düşünme becerilerinizi genişletecek ve kuruluşunuzdaki değişimi ve kültürü yönetmenize ve değer yaratmaya katkıda bulunmanıza yardımcı olacak üç bağımsız, ancak oldukça ilgili modülü bir araya getirir. Performansı artıran güven ve verimlilikle iş problemlerinizi geliştirmenize ve çözmenize yardımcı olacak becerileri öğreneceksiniz. Kurs, zihninizi, paradigmanızı bazı organizasyonları ve bireyleri karakterize eden suç kültüründen kaydırmaya yardımcı olan takdir edici araştırmaya da açar.129409_IMG-20200114-WA0010.jpg

Kim katılmalı?

Bu, organizasyonlarında olumlu bir etkiye sahip olmak isteyen her yönetici, insan kaynakları pratisyeni, süpervizörü ve takım lideri için zorunlu bir derstir. Kurs, herhangi bir düzeyde liderlik veya yönetim sorumluluğu üstlenmek isteyen herkese fayda sağlayacaktır.

Kurs içeriği

1.gün

Eleştirel Düşüncenin Ustalığı İle Düşünme Becerilerinizi Geliştirin

Bilgiye dayalı bir toplumda yaşıyoruz ve ne kadar eleştirel düşünürseniz bilginiz o kadar iyi olacaktır. Eleştirel Düşünme size bilgiyi analiz etme ve değerlendirme becerileri kazandırır, böylece ondan en fazla bilgiyi elde edebilirsiniz. Doğru kararı vermek için en iyi şansı sağlar ve bir hata oluşursa hasarları en aza indirir.

Eleştirel Düşünme daha rasyonel ve disiplinli bir düşünür olmaya yol açacaktır. Önyargınızı ve önyargınızı azaltacak, böylece ortamınızı daha iyi anlayabileceksiniz. Eğitimin bu bölümü, alakalı ve alakasız bilgileri değerlendirme, tanımlama ve ayırt etme becerisi sağlayacaktır. Kariyerinizde daha üretken olmanıza ve günlük yaşamınızda büyük bir beceri sağlamanıza yol açacaktır.

Öğrenme çıktıları

 • Eleştirel düşünmenin bileşenlerini kavrar.
 • Doğrusal olmayan düşünmeyi kullanın.
 • Mantıksal düşünmeyi kullanın.
 • Eleştirel düşünür olmanın ne demek olduğunu bilir.
 • Eleştirel düşünme becerilerini kullanarak bilgileri değerlendirir.
 • Eleştirel düşünmenin yararlarını belirler.
 • Gerektiğinde perspektifi gözden geçirin.
 • Problem çözme becerilerini kavrar.

2. gün

Alt satırları güçlendiren Geliştirilmiş Performans için Tasarım Düşüncesi

Tasarım düşüncesi, insanların ihtiyaçlarını, teknolojinin olanaklarını ve iş başarısı gereksinimlerini birleştiren inovasyona insan merkezli bir yaklaşımdır. Karmaşık problemleri çözmek için tasarım ilkelerini kullanan bir süreçtir. Kuruluşların fırsatları tanımlamasına, yeniliğin kilidini açmasına ve işlerini geliştirmesine yardımcı olur.

Bir organizasyon içinde, tasarım düşüncesi kültürel değişimin kilidini açmak için bir araçtır. Şirketleri daha esnek, müşterilerine daha duyarlı ve nihayetinde daha başarılı hale getirir.

İlk anlayış seviyemizle hemen anlaşılamayacak alternatif stratejileri ve çözümleri belirleme girişiminde kullanıcıyı anlamaya, varsayımlara meydan okumaya ve sorunları yeniden tanımlamaya çalıştığımız yinelemeli bir süreçtir. Aynı zamanda Design Thinking, problemleri çözmek için çözüm tabanlı bir yaklaşım sunar. Düşünme ve çalışma yöntemlerinin yanı sıra uygulamalı yöntemlerin bir koleksiyonudur.

Kursun bu bölümünde, hem yaratıcılığı ve yeniliği teşvik etmek için bir sistem hem de karmaşık iş sorunlarını çözmek için bir çerçeve olan pragmatik bir yaklaşım öğreneceksiniz.

Öğrenme çıktıları

Kursun bu bölümünü başarıyla tamamladıktan sonra:

 • Tasarım düşünme kavramlarını kuruluşunuzun çeşitli operasyonel yönlerine uygulayın.
 • Olası yeni bir hizmeti / deneyimi görselleştirmek ve tasarlamak ve konseptin pazarını, işini ve esaslarını / dezavantajlarını değerlendirmek için bir ekip içinde çalışın.
 • Son kullanıcıları ve farklı paydaşları dinleyin; gizli / gizli ihtiyaçları anlamak için empati kurun.
 • Yeni bir ürün veya hizmetin finansal uygulanabilirliğini değerlendirin.

3 gün

Örgütsel Kültürünüzü Anlaşılır Sorgulama ile Dönüştürün

Örgütler, içinde çalışan bireylerden oluşan canlı varlıklar olarak düşünülebilir. Takdir Edici Sorgulama, insanları değiştirerek tüm organizasyonu değiştirme yeteneğine sahiptir. Olumlu sorgulama yoluyla, insanlar olumlu yönde ilerlemeye yönlendirilecektir. Yanlış olanın aksine neyin işe yaradığının güçlü yönlerini ve değerlerini bilmek, bireyleri dönüştürecek ve böylece örgütü ve kurum kültürünü dönüştürecektir.

Takdir Edici Sorgulama, sorunlara ve eksikliklere bakmaktan ziyade güçlü yönlere ve başarılara odaklanmaktan bir kaymadır. Örgütsel değişim için bir araçtır. İşyerindeki ilişkileri güçlendirecektir. Kim olumlu hikayeleri ve olayları paylaşmaktan hoşlanmaz? Bunu düşün.

Öğrenme çıktıları

 • Takdir edici sorgulamanın anlamını bilir.
 • Olumlu terimlerle düşünün ve olumsuz düşünmekten kaçının.
 • Başkalarını olumlu düşünmeye teşvik edin.
 • İnsanlarda olumlu nitelikleri tanır.
 • Olumlu görüntüler oluşturun.
 • Çalışanları olumlu bir ortamda yönetin ve yönlendirin.

4. gün

Şehir turu

Ballito civarındaki Rain Farm Game Reserve'e sabah grup turu.129417_IMG-20200114-WA0019.jpg

Ne zaman ve nerede?

27-30 Nisan 2020. Protea Hotel Ateş ve Buz, Umhlanga Ridge, Durban.

Katılım ücreti

Kaydın onaylanması üzerine 27.975 R tutarında her şey dahil bir ücret ve aşağıdakileri içerir:

 • Kral Shaka Uluslararası Havaalanı'na çift yönlü servis.
 • Kurs katılım ücreti.
 • Ders materyalleri.
 • Konferans paketi (sabah ortası çay ve öğle yemeği).
 • Beş gece konaklama (Oda ve kahvaltı).
 • Lütfen dikkat: Akşam yemeği bu ücrete dahil değildir.

Erken kuş indirimleri

 • 1 Şubat'tan önce yapılan rezervasyonlarda% 20 indirim.
 • 1 Mart'tan önce yapılan rezervasyonlarda% 10 indirim.

Grup indirimleri

5 veya daha fazla delege için% 20 indirim.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Mapalo Management Services is a Level 1 B-BBEE private company registered in terms of the South African Companies Act number 71 of 2008. We focus on providing a range of innovative training and develo ... Devamını oku

Mapalo Management Services is a Level 1 B-BBEE private company registered in terms of the South African Companies Act number 71 of 2008. We focus on providing a range of innovative training and development solutions to a local, regional and national clientele. We help increase performance by offering bespoke training programs to companies and organizations in government and the private sector. Daha Az