Freiburg - Çevre Çalışmaları

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

freiburg

Neden Freiburg?

Çevre hareketi uzun zaman önce Freiburg'da kök saldı - ve şimdi bir yaşam biçimi. Çevre dostu teknolojilerin ve mimarinin geliştirilmesinde liderlik yapmakla tanınan Freiburg, dünyanın dört bir yanındaki araştırmacıları ve çevre örgütlerini de kendine çekiyor. Freiburg'un bu önemli harekette çok sayıda eşsiz katkıları üzerinde çalışın.

Ne Çalışırsınız

Bu İngilizce dersi programı, güzel Kara Orman ve Ren Nehri Vadisi'nin yakınında bulunan Freiburg'da yaşarken Çevre Çalışmaları, Orman Ekolojisi ve Sürdürülebilirlik gibi öğrencileri kapsayan konuları keşfetmenizi sağlar.

Almanca kursları dışındaki tüm kurslar üç haftalık modüller olarak düzenlenir, böylece okuduğunuz her konuya odaklanabilir ve fakülte sizi ve sınıf arkadaşlarınızı Freiburg ve çevresinde uzun süreli kurslarla ilgili gezilere götürebilir. Kursların çoğu IES Abroad Albert-Ludwigs-Universität Freiburg'a bağlı öğretim üyeleri tarafından verilmektedir. Öğrenciler Çevre Bakanlığı’nın bazı modüllerini alabilirler.

Çevresel Çalışmalar konularına ek olarak, Almanca dilini Albert-Ludwigs-Universität Freiburg'un SprachLehrInstitut'ta (Dil Eğitim Merkezi) başlangıç, orta veya ileri düzeyde çalışabilirsiniz.

Günlük hayat

Freiburg ve çevresindeki bölgeler sınıfınız olacaktır. Örnek almak ve yerel ekolojiyi gözlemlemek için Ren Nehri'ne ya da orman yönetimi ve turizm konusundaki tartışmalarınızı ilerletmek için İsviçre Alplerinin ormanlarına gittiğinizi hayal edin. Mümkün olan her yerde, kurslarınız size uygulamalı deneyim kazandırmak ve yurtdışında eğitim alanınızın sunduğu her şeyden yararlanmak için sizi sınıf dışına çıkarır.

Freiburg'da evde hissetmenizi istiyoruz, bu yüzden şehirde hayata entegre olmanıza yardımcı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Konuttan kültürel etkinliklere kadar olan işimiz, yurt dışında mümkün olan en özgün eğitimi aldığınızdan emin olmaktır.

Akademisyenler

Misyonumuz basit: Size en iyi akademik ve kültürel deneyimleri de içeren, mümkün olan en iyi yurtdışı eğitim programını sunmak. Çevresel çalışmaları ve sürdürülebilirliği ve diğer konuları derinlemesine ve uygulamalı bir yaklaşımla keşfedecek benzersiz kurslar sunuyoruz. Birinci sınıf profesörlerimiz, akademik deneyimlerinizi geliştirir ve size her gün yeni perspektifler sunar. Prestijli Albert-Ludwigs Universität Freiburg da sınırlı sayıda kurs seçeneği sunmaktadır.

Dönem başına 15-19 kredi alıyorsunuz. Çevresel Etütler dersleri her biri 3 krediliktir ve İngilizce olarak verilmektedir. Dil kursları, her biri 3 veya 4 krediliktir ve Almanca olarak verilmektedir. Kurslar pazartesiden cumaya yapılır.

Aşağıdaki zorunlu ve isteğe bağlı bileşenlerden seçerek kendi akademik deneyiminizi oluşturun:

 • Almanca dil kursu (zorunlu, 3 kredi; 1 ek kredi için isteğe bağlı uzatma)
 • Dört ardışık Çevre Çalışması dersi (gerekli, her biri 3 kredi)
 • İsteğe bağlı post-program modülü veya araştırma görevlisi (3 kredi)

Akademik Yapı

125996_Academicstructure.png

Almanca Dil Kursu

Program, bir oryantasyon ve 3 kredi için Üniversitede zorunlu üç haftalık yoğun bir Almanca kursu ile başlar. Almanca çalışmanıza haftada üç saat normal üniversite döneminde ek 1 Almanca Almanca kazandırmak için devam ediyorsunuz.

Dört Ardışık Çevre Etütleri içerisinde

Çevresel Etütler dersleri, üç hafta boyunca bir seferde bir ders aldığınız “modüllerdir” Kurslar İngilizce olarak verilmektedir ve kursların çoğu IES Abroad tarafından verilmektedir. Albert-Ludwigs-Universität Freiburg'daki Orman ve Ekoloji Yönetimi Bölümündeki Yüksek Lisans programında sınırlı sayıda modül önerilebilir. Üniversitedeki modüller birinci sınıf lisans düzeyinde öğretilir ancak lisans IES Abroad öğrencileri için uygundur. Öğretici desteği var. Albert-Ludwigs-Universität'in aynı bölümden öğrenciler, IES Abroad Eğitim Çevre Araştırmaları derslerine kaydolabilirler.

Lütfen ESS modüllerinin çoğunun Freiburg'u sınıf olarak kullandığını ve sınıf dışı geziler sunduğunu lütfen unutmayın; Bu deneyimsel öğrenme fırsatları ek fiziksel talepler gerektirebilir. Ders programı, deneyimsel öğrenme fırsatları hakkında daha fazla ayrıntı sağlar. Ek olarak, sahaya girdikten sonra, IES Abroad Freiburg akademik danışmanlık ekibi, kurs seçimlerinizi tamamlarken bu gezilerin fiziksel gereklilikleri ve beklentileri hakkında daha fazla ayrıntı sağlayabilir. Kursla ilgili fiziksel talepler veya konaklama talepleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için, lütfen IES Abroad Danışmanınıza başvurun.

Program Uzantısı Seçenekleri

İsteğe bağlı Post Program Modülü

Programınız sona erdikten sonra, Freiburg'daki Orman ve Ekoloji Yönetimi Bölümünde 3 kredilik ek bir modüle katılarak, Freiburg'daki akademik deneyiminizi ilerletmek için üç hafta geçirebilirsiniz. Ayrı bir maliyet uygulanır ve yerleşimler sınırlıdır. Belirli program sonrası modülleri hakkında bilgi Freiburg'a vardıktan sonra kullanılabilir.

Araştırma Görevlileri

Çevre Çalışmaları alanındaki bir araştırma konusunda Üniversite öğretim üyesi ile çalışmak için bir araştırma asistanlığına başvurabilirsiniz. Asistanlıklar üç ila altı hafta arasındadır ve görev süresinin bitiminden sonra gerçekleşir. Tüm yerleştirmeler denetlenir ve IES Abroad kredisi kazanan akademik seçenekler olarak sunulur. Araştırma asistanlığına katılan öğrenciler ek isteğe bağlı modüle katılamazlar. Ek bir ücret uygulanır. Araştırma konusu alanları ve yerleşimleri sınırlı olabilir.

Asistanlığı güvence altına almak rekabetçi bir süreçtir ve yerleşimler garanti edilmez. Yerleşimler, müsaitlik durumuna, öğrencinin geçmişine ve becerilerine ve öğrencinin CV / özgeçmişine bağlıdır. Dil gereksinimleri geçerli olabilir. Son yerleşimler, yerinde bir görüşme ile belirlenir.

Freiburg Üniversitesi'ndeki çeşitli bölümlerde asistanlık örnekleri şunlardır:

Orman Biyometrisi Anabilim Dalı: Bir Orman Kaynakları Envanteri'ne odaklanan bu yerleşim, öğrencilere ağaçlar ve orman stantlarının ölçümü de dahil olmak üzere orman envanteri yöntemlerini tanıtır. Öğrenciler optik ve lazer aletleri ile anket yapabilir; Kara Orman standları, ağaç çapları, ağaç yükseklikleri ve ağaç hacmini ölçmek; ve envanter verilerinin bir analizini yapmak.

Vejetasyon Bilimi Anabilim Dalı: Öğrenciler, bitki örtüsü bilimindeki güncel çalışmaya genel bakış gibi çeşitli projelerin mevcut çalışmalarına, amaçlarını, yöntemlerini ve beklenen sonuçlarını; anketlerin geliştirilmesi, doktora ile istişare veri analizi ve İngiliz dili ile öğrencilerin ve vejetasyon biliminde seçilmiş konularda kısa raporlar ve literatür özetlerinin yazılması; ve Freiburg ve çevresindeki gezilere katılım.

Orman Büyüme Enstitüsü: Öğrenciler, dendroecology, üretim ekolojisi ve orman yönetimi de dahil olmak üzere ağaç büyümesi üzerindeki çevresel etkileri ile ilgili bir araştırma konusu seçebilirler. Öğrencilerin görevleri, materyal ve alan verilerinin toplanması gibi saha çalışmalarını ve ağaç halkası parametrelerinin ölçümü, çapraz buluşma ve istatistiksel veri analizleri gibi laboratuar çalışmalarını içerebilir.

Silvikültür Enstitüsü: Öğrenciler, yıllık inceltme analizine ve kızılötesi yakın yansıma spektroskopisine (NIRS) katılabilirler; genel olarak inceltme işleminin, Norveç ladin standlarındaki bitki ağaçlarının kuraklık toleransını artırmaya yardımcı olup olmadığını tespit etmeyi amaçlayabilir (Picea abies). Veya öğrenciler, dendroecological analiz için özel bir yazılım kullanarak mevcut yıl halka taramalarının kesişme olaylarını tespit etme ve tespit etme de dahil olmak üzere, Güney Almanya'daki bir kök yoğunluğu denemesinden elde edilen ladin ağaçlarının kök disklerinin yıllık halka analizine katılabilirler. Ek olarak, öğrenciler, ladin gövde disklerinden ahşap örneklerin hazırlanması ve analizi de dahil olmak üzere NIRS ağaç örneklerini toplayabilir.

Orman Zooloji Enstitüsü: Öğrenciler, otçul lepidopteran larvalarının sindirim etkinliğini ölçen bir çalışmada böcek beslemesinde azot kullanımını çalışabilirler.

Ortak Kurum (lar)

Albert-Ludwigs Universität

En eski ve en saygın üniversitelerden biri olan Albert-Ludwigs-Universität Freiburg sürekli olarak ülkenin en yüksek eğitim kurumlarından biri olarak yer alıyor.

Almanca Dil Kursları

Üniversite, Almanca dil programı için ders vermemektedir. Başlangıç, Orta ve İleri dil kurslarını Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesine (CEFR) göre öğretirler.

Okul gezisi

Kursla ilgili seyahatlerinize ek olarak, isteğe bağlı olarak eğlence amaçlı bir saha gezisine katılma şansınız da var. Bu saha gezisinin masrafını IES Abroad ile paylaşıyorsunuz. Geçmişte, hedef:

Vosges Dağları

2 Gün | Düşmek

Fransa'ya seyahat edin ve Vosges Dağları'nı keşfedin. Vosges haut yukarı ve aşağı yürüyüş, Ren Nehri vadisinin muhteşem manzarasının tadını çıkarın, bir kafe au lait ile gerçek acı au çikolata deneyin. Geceleyin bir dağ kulübesinde kalacaksınız ve bölgeden gelen şarap ile lezzetli Alsas yemeklerini yiyeceksiniz. Bu saha gezisi isteğe bağlıdır ve ek bir ücret gerektirir.

Kursla İlgili Geziler

Maceranız Freiburg'da başlasa da, kursla ilgili gezilerimiz, öğrenmenizi daha da ileri götürmek için sizi Almanya'daki ve diğer önemli yerlere götürür. Kursla ilgili geziler program ücretine dahildir. Bu yolculuklar sırasında veri toplayacak ve akademik araştırmaya katılacaksınız. Hedefler şunları içerebilir:

Kara Orman

3-5 Gün | Düşmek

Freiburg'un hemen dışında bulunan bu ünlü orman boyunca bir dizi günlük gezide florayı ve faunayı inceleyin. Yolculuğun uzunluğu kursa göre değişir.

İsviçre Alpleri

3 Gün | Düşmek

Orman yönetimi, orman eğitimi, iklim ve bölgesel iklim ve bitki örtüsü üzerindeki etkilerini incelerken İsviçre Alpleri'nde yürüyüş yapın.

Ren Nehri Vadisi

1 Gün | Düşmek

Bu verimli nehir vadisinin ekolojisini keşfedin, su yolu yönetimi hakkında bilgi edinin ve Ren Nehri'nin taşkın alanlarını keşfedin. Ayrıca Ren sınırından Fransa sınırına doğru yürüyeceksiniz.

Günlük hayat

Freiburg'da kendinizi evinizde hissetmenizi sağlamanın bir parçası, kendinizi güvende hissetmenize ve özen göstermenize yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyor. Sizi, önünüz için hazırlayan oryantasyon programı, iyi konumlanmış ve konforlu bir konutunuz ya da sizi dayak yolundan çıkarmak için alan gezileri - tamamen öğrenci hizmetlerimizden alıyoruz.

Oryantasyon

Program sizi IES Abroad personeline, diğer öğrencilerinize, Albert-Ludwigs-Universität Freiburg'a ve Freiburg şehrine tanıtan zorunlu bir oryantasyonla başlar. Oryantasyon sırasında, aynı zamanda üç kredi için Almanca dilini de alırsınız. Almanca kursunuza bir ek kredi için dönem boyunca devam etme seçeneğiniz vardır.

Kapsamlı Oryantasyonumuz

Konut

En önemli sorunlarınızın, hangi yer işaretlerini ilk önce göreceğine veya en iyi kafeyi keşfetmeye karar verdiğinden emin olmak istiyoruz - kendinizi rahat hissettiğiniz bir yer bulmakta değil. Yerel öğrencilerin nasıl yaşadığını yansıtan konutları bulmak için elimizden geleni yapıyoruz. Amacımız, Freiburg'dan çıktığınızda, ev gibi hissedecek.

Paylaşılan Üniversite Dairesi - Ortak mutfak ve küvete sahip ortak süitte tek veya çift kişilik bir odada yaşıyorsunuz. Süitler Alman ve uluslararası öğrencilerle paylaşılmaktadır ve internet erişimine sahiptir.

Tek Kişilik Stüdyo Daire - Tek bir banyo ve kiler mutfağı bulunan kendi stüdyo dairenize sahip olacaksınız. İnternet de sağlanmaktadır. Kompleks diğer Alman ve uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapıyor. Noktalar sınırlıdır ve ek ücretler içerebilir.

Öğrenciler genellikle evlerinde yemek hazırlar ya da Freiburg'un uygun fiyatlı öğrenci kafeteryasında yemek yiyebilirler. Yemekler program ücretine dahil değildir.

Müfredat dışı etkinlikler

Freiburg'da yaşadığınız ve kültürel etkinliklerimiz aracılığıyla öğrenme şeklinizi yeniden tanımlayın:

 • Futbol Stadyumu Turu. etkileyici fotovoltaik çatısı ile
 • Vauban Yeşil Bölgesi Turu
 • Ökostation'ı ziyaret edin - çevre bilincini artırmak için bir merkez

Üniversite Etkinlikleri ve Kültürel Etkinlikler

Albert-Ludwigs-Universität Freiburg'da spor takımları, sosyal kulüpler ve Almanya, Fransa ve İsviçre'deki destinasyonlara kısmen sübvansiyonlu geziler gibi bir dizi etkinlik ve etkinlik mevcuttur.

Dil Ortakları

Freiburg'daki IES Abroad personeli, Almanca pratik yapabileceğiniz Almanca “tandem” ortak bulmada size yardımcı olabilir. Freiburg'da bir dil partnere sahip olmak aynı zamanda yerel öğrenci yaşamı hakkında size benzersiz bir fikir verir.

Maliyet

Bu fiyatları bir başlangıç ​​noktası olarak düşünün. Mali yardım, burs, ev okulunuzun politikaları ve diğer faktörleri faktör haline getirirken size gerçek maliyeti belirlemek için yurtdışındaki eğitim ofisinize başvurmanızı öneririz.

İlkbahar 2020

terim öğretim Konut Sigorta Genel Toplam
İlkbahar 2020 $ 15,950 $ 3810 230 $ $ 19.990

Akademik yıl

terim öğretim Konut Sigorta Genel Toplam
Akademik yıl $ 28.135 $ 7460 550 $ $ 36.145

Burslar

Programa Özel Burslar

Adelyn Dougherty Leander İhtiyaca Dayalı Kentsel Konular Bursu

3.000 dolara kadar; Her yıl 4-6 öğrenciye verilir.

Kentsel çalışmalara ilgi duyan öğrencilere açık (kentsel çalışmalarda büyük bir zorunlu değildir).

Liberal Sanatlar Öğrencileri için Kara Orman Çevre Çalışmaları Bursu

Her biri 5.000 dolara kadar; her yıl 10 öğrenciye verilir.

Freiburg Çevre Çalışmaları alanında okuyan öğrencilere Kara Orman Çevre Çalışmaları Bursu verilir.

Merkezimiz

Freiburg'un merkezinde bulunan IES Abroad Merkezi, Albert-Ludwigs-Universität Freiburg'a, Freiburg Tiyatrosu'na ve ana alışveriş bölgesine yürüme mesafesindedir.

Özellikler:

 • Sınıflar
 • Öğrenci salonu
 • Yüksek hızlı İnternet ve yazıcı erişimi
 • Küçük bir kitap ve DVD kütüphanesi
 • Fotokopi / Tarayıcı
Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Everything we do is about the IES Abroad student. Our profoundly passionate team of study abroad professionals believes in creating once-in-a-lifetime educational adventures that transcend expectation ... Devamını oku

Everything we do is about the IES Abroad student. Our profoundly passionate team of study abroad professionals believes in creating once-in-a-lifetime educational adventures that transcend expectations. Our goal is to rock the world of some 6,000 study abroad students every year. Daha Az
Chicago , Amsterdam , Arles , Auckland , Barselona , Pekin , Berlin , Buenos Aires , Cape Town , Christchurch , Dublin , Freiburg , Granada , Londra , Madrid , Milan , Nagoya , Nantes , New York , Güzel , Paris , Oxford , Quito , Rabat , Roma , Salamanca , Santiago , Şanghay , Siena , Sidney , Tokyo , Puerto Ayora , Viyana , Hong Kong , Puerto Baquerizo Moreno , Cambridge + 35 Daha fazla Daha az