Global Ecologies Studio Yaz Okulu

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Global Ecologies Studio Yaz Okulu, ekoloji ve yeryüzü sistemlerinde bulunan çeşitli kavramları incelerken stüdyo sanatı uygulamalarını keşfetme fırsatı arayan öğrencilere sunulan birleşik bir stüdyo ve bilim dersidir. Burren of Western Ireland'da bulunan bu kurs, manzara ve sosyal alan arasındaki ilişkileri keşfetmek için benzersiz bir deneyimsel ve gözlemlenebilir konum sağlar.

Kombine bir bilim ve güzel sanatlar pratiğiyle, sosyal ve yeryüzü ekolojilerimizin nasıl bir arada var olduğunu ve birbiriyle nasıl ilişkili olduğunu inceleyeceğiz. Ortak çevremizi tanımlamak için antropojenik etkilerin büyük ölçekli iklim, okyanus ve biyosfer etkileşimlerini şekillendirme yollarını inceleyeceğiz. Sınıf toplantıları, ekolojik düşünce etrafındaki bilimsel söylem üzerine seminerlerin yanı sıra öğretim üyeleri ve ziyaret eden İrlandalı sanatçılar ve The Burren'in yerel uzmanları tarafından çağdaş güzel sanat uygulamaları tartışmalarını içerecektir. Yerel peyzaj ve kültürel çevreye çoklu saha gezileri ve geziler, kursun önemli bir bileşeni olacaktır. Çevresel ve sosyal adalet, ekolojik düşünce ve aktivizm ana temalar olacaktır.

Yaz okulunu (3 stüdyo, 3 fen bilgisi) 200/300 seviyesinde başarıyla tamamlayan öğrenciler altı krediye kadar kazanabilirler.

Değerlendirme aşağıdaki kriterlere göre yapılacaktır:

  • Katılım kalitesi ve aktif katılım.
  • Günlük kaydı, eskiz defteri, yaratıcı girdi, proje planlama ve çözüm dahil olmak üzere birincil ve ikincil araştırmanın kalitesi.

Katılımcı öğrenciler, sınıfta sunulan kavramlara yanıt olarak kendi yaratıcı uygulamalarını keşfetmek için özel bir stüdyo alanına sahip olacaklar. Öğrencilerden çağdaş ekolojik teoriyi okumaları, yazmaları, araştırmaları ve bulgularını ve fikirlerini sınıfa ifade etmeleri beklenecektir. Öğrenci katılımı, Bağımsız Sanat ve Tasarım Kolejleri Derneği'nin (AICAD) bir programı olan PALS konsorsiyumu ile ilişkili çeşitli sanat ve tasarım kurumlarından alınacaktır. Öğrenciler, kendi sanatsal gelişimlerini sürdürürken eleştirel diyaloğu ve uluslararası bağlanabilirliği teşvik eden, sürükleyici, teşvik edici ve entelektüel olarak zenginleştirici bir deneyim bekleyebilirler.

Kurs, Hugh Pocock ve Emily Bosanquet tarafından birlikte verilecektir.

Ireland’s Cliffs of Moher

Hugh Pocock

Yeni Zelanda'da doğan ve Amerika Birleşik Devletleri'nde büyüyen Hugh Pocock'un çalışmaları, doğal ve kültürel olayların dinamiklerini bütünleştirmeyi amaçlamaktadır. Pocock'un çalışması, "doğal" ile "teknolojik" olanın birbirinden ayrılamaz olduğu yerde yaşar. Su, hava, tuz, odun ve toprak gibi organik malzemeler ile emek ve endüstri süreçleri, Pocock'un çalışmalarının üzerine inşa edildiği platformlardır. İnsanın doğal kaynaklar, zaman ve enerji ile olan ilişkisinin tarihi ve metaforu, Pocock'un heykellerinde, enstalasyonlarında, performanslarında ve videolarında araştırdığı konular arasında yer alıyor. Son yirmi yılda çalışmalarını Los Angeles, San Francisco, New York, Santa Fe ve Baltimore'da ve ayrıca eski Sovyetler Birliği, Almanya ve Çin'de uluslararası alanda sergiledi. Çalışmaları Almanya'nın Frankfurt şehrindeki Portikus Müzesi, Wexner Müzesi, Santa Monica Sanat Müzesi ve Baltimore Sanat Müzesi gibi galeri ve müzelerde sergilendi. Pocock'un çalışmaları ayrıca özel evler, sinema salonları ve çiftlikler gibi "sanat dışı siteler" için inşa edildi. BFA'sını San Francisco Sanat Enstitüsü'nden aldı ve ardından Yüksek Lisansını UCLA'da Yeni Türler'de tamamladı.

Hugh Pocock, Maryland Institute College of Art'ta tam zamanlı bir öğretim üyesi ve MICA'nın yeni Major “Ekosistemler, Sürdürülebilirlik ve Adalet” in Eş-Direktörüdür.

2010'dan beri MICA PALS Üyesidir.

Emily Bosanquet

Emily Bosanquet, doğa olayları, sosyal ve kültürel dinamikler ile hayatlarımızı düzenleyen politik, yasal ve ekonomik kurumlar arasındaki bağlantıları incelemenin bir yolu olarak disiplinler arası uygulamalarla ilgilenen bir bilim eğitimcisidir. Bosanquet, sanat ve bilim metodolojileri üzerine yayınladığı ve sunduğu Pacific Northwest College of Art'ta (PNCA) ders vermektedir. Ayrıca devlet okulu sektöründeki çeşitli topluluklarda orta öğretim fen bilimleri öğretiyor.

Bosanquet, Avustralya, Güney Doğu Asya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde jeolog ve çevre bilimcisi olarak çalıştı. İskoçya'daki Edinburgh Üniversitesi'nde okudu ve California Üniversitesi, Santa Barbara ve Lewis & Clark College, Portland, Oregon'da yüksek lisans derecelerine sahiptir. Bosanquet, PNCA'da Art + Science Initiative'in kurucu Direktörü ve Sürdürülebilirlikte Akademik Liderlik Ortaklığı'nın temsilcisidir. Halen Bağımsız Sanat ve Tasarım Kolejleri ve NOAA Balıkçılık ile ortaklaşa 2020 ACIAD / NOAA Balıkçılık Sanatı ve Bilim Bursu için Proje Direktörü olarak görev yapmaktadır.


Burren College of Art Yaz Okulu, yoğun, bireysel merkezli, odaklanmış ve adanmış bir öğrenim kursu sunar. İrlanda'nın batısındaki Burren'in tarihsel açıdan zengin ve çevresel açıdan benzersiz bağlamında yer alan bu program, öğrencilerin tutarlı bir görsel çalışma yapısı geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Program sanatçılara ve sanat öğrencilerine açıktır, ancak tarih, arkeoloji, antropoloji, ekoloji veya çevre bilimi alanlarında bilgi sahibi bireylerin ilgisini çekebilir. Sanatsal pratik ve yaratıcı metodolojileri, belirli yerler ve onları çerçeveleyen tarihi, kültürel, sosyal ve çevresel anlatılar arasındaki disiplinler arası bağlantıları araştırmak için bir araç olarak kullanılacaktır. Stüdyo projeleri, her öğrencinin seviyesine ve sağlanan konsantrasyona uygun özel teknik yardımla birlikte, belirlenmiş konularla etkileşimi vurgulayacaktır.

Sanat + Bilim: Neden ikisi birden yapıyor?

Bir stüdyo pratiği ile birlikte bir fen dersi almanın gerçekten eşsiz ve zenginleştirici yanı, bilimsel içeriğe cevap vermek ve yapmak zorunda olduğunuz fırsattır; bilimi kültürel alana dönüştürmek, tercüme etmek ve konumlandırmak, böylece farklı bir erişim, sorgulama ve yanıt türüne izin verir. Toplum olarak karşı karşıya olduğumuz sosyal ve ekolojik endişeleri (biyolojik çeşitlilik kaybı, su kıtlığı, iklim değişikliği, çevresel ve sosyal adalet) göz önünde bulundurduğumuzda, yeni kritik yolları teşvik etmek için bilim adamları ve topluluklarla yaratıcı araştırma, yapım ve işbirliği yanında bilimsel araştırmaları da dahil edebiliriz. endişeleri meşgul etmek ve kavramsallaştırmak.

Global Ecologies Studio, sanat pratiğinizi geliştirecek ve bilgilendirecek, uluslararası sanatçılardan oluşan akran bir grupla çevrili bağımsız bir eleştirel düşünür ve yapımcı olduğunuzda sizi destekleyecek ve mevcut ekolojik söylemle aşinalık kazandıkça sizi bölgesel profesyonellerle buluşturacaktır. Sanat kolejlerinde öğretimde geniş deneyime ve güçlü profesyonel uygulamalara sahip öğretim üyelerine erişebilecek ve Burren manzarasının büyüleyici kültürel tarihine ve ilham verici ve doğal güzelliğine dalacaksınız.

Kabul

Koronavirüs salgınıyla ilgili değişen duruma yanıt olarak, bu yılki Global Ecologies Studio Yaz Okulunu Yaz 2021'e yeniden planladık ve şu anda 29 Ocak 2021'e kadar sürekli olarak başvuruları kabul ediyoruz. Öğrencileri engelleyecek herhangi bir kısıtlama olmalı mı? Programın başlamasından önce İrlanda'ya seyahat etmekten, Yaz Okulu başlamadan iki hafta öncesine kadar tam geri ödeme yapabilmek için geri ödeme politikamızı uzatabiliyoruz.

Başvurular, lisans sanat öğrencilerinin yanı sıra lisansüstü öğrencilerden, bağımsız sanatçılardan veya beşeri bilimler ve doğa bilimlerindeki bitişik alanlardan ilgilenen araştırmacılardan davet edilir.

Bir sanatçı olarak kim olduğunuzu ve fikir ve kavramları yazılı olarak ifade etme yöntemlerinizi anlamak için başvuru sürecinin bir parçası olarak aşağıdakilerin değerlendirilmek üzere sunulmasını talep ediyoruz:

  • Son çalışmaların 3-10 görüntüsü
  • Yeni bir lisans sınıfından bir yazı örneği. Bu, uzun veya kısa bir biçimde, araştırmaya dayalı veya daha kişisel bir anlatı olabilecek yazılı bir materyal olabilir.
  • Niyet Beyanı ( Burren College of Art geçirdiğiniz zamandan ne elde etmeyi umduğunuzu özetleyen yaklaşık 500 kelimelik kısa bir açıklama).
  • Transcript
  • Bir Tavsiye Mektubu

Tüm başvuru materyalleri, AICAD SlideRoom portalı aracılığıyla çevrimiçi olarak sunulabilir.

Öğrenim Ödemeleri

4 haftalık programın ücreti 4620 € 'dur ve bu ücret, kendin pişir kendin ye konaklama biriminde iki yataklı oda kullanımına dayalı eğitim, stüdyo ve konutları içerir.

İptal politikası

Tüm öğrenim ve ücretler, programın başlamasından en az 4 hafta önce ödenmelidir. Burren College of Art bu tarihten sonra herhangi bir ücreti veya bir kısmını iade etme yükümlülüğünü kabul etmez.

Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

To be a hothouse for artists, led by artists – reflective and challenging; remote and connected; at the confluence of cultures.

To be a hothouse for artists, led by artists – reflective and challenging; remote and connected; at the confluence of cultures. Daha Az