ACADEMICCOURSES

Dilbilimi Top Yüksek Lisans Sertifikaları

Bir lisans derecesi tamamladıktan sonra bir lisans sertifikası almaya hak kazanırsınız. Bu tür bir sertifika, bir konuyu daha derinlemesine incelemenizi sağlar, ancak lisansüstü dereceden daha az zaman alır.

Dilbilimde lisansüstü sertifikası nedir? Eğer kültür ve dilin birbirini nasıl etkilediği ile ilgileniyorsanız, dilbilim öğrenmeniz gereken bir konudur. Sertifika olarak, program mevcut işinizle çalışmak için esnek olabilir. Bazı sertifikalar, ana dili konuşamayan konuşmacıları anlamak için dili analiz etmeye odaklanırken, diğerleri sizi bir eğitimci olmaya hazırlamaya yöneliktir. Dilin tarihini, yazılı ve sözlü dilin nasıl etkileşime gireceğini ve yeni bir dil öğrenmenin beyni nasıl etkilediğini öğrenebilirsiniz.

Dilbilim eğitimi, iletişim, sözlü anlama ve konuşma gibi belirli becerileri öğrenmenize yardımcı olabilir. Bu becerilerin her biri, daha ilgi çekici bir sohbet uzmanı yapmak için sosyal ortamlarda profesyonel olarak ve iş dışında kullanılabilir.

Bir lisans sertifikasının maliyeti, okulun kendisi de dahil olmak üzere birçok faktörden etkilenir. Maliyetler arasında kitap satın almayı ve kurs ücretlerini ödemeyi beklemeniz gerekir. Bazen bir kitabın kullanılmış veya dijital kopyaları onları daha ucuz hale getirebilir.

Dilbilim alanında yüksek lisans sertifikası sizi iş ve eğitimde çeşitli pozisyonlarda değerlendirebilir. Bir ya da daha fazla ekstra dil öğrenmek için zaman ayırdıysanız, uluslararası ticaret ve müzakereler için bir pazarlama müdüründen diplomat'a kadar her şeyden yararlanmaya hak kazanabilirsiniz. Birden fazla dil bilmek, bir çevirmen veya tarihçi olarak da işlere yol açabilir. Daha fazla eğitim odaklıysanız, İngilizce öğretmeni veya başka bir eğitim asistanı olarak nitelendirebilirsiniz.

Dilbilim dünyadaki okullarda yaygındır, bu yüzden yakınlarınızda veya çevrimiçi çalışmalarda bir tane bulabilmeniz gerekir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

1 Sonuçlar Dilbilimi Filter

Uygulamalı Dilbilim ve TESOL Yüksek Lisans Belgesi

University of Technology Sydney
Graduate Certificate
<
Tam zamanlı
<
Yarı zamanlı
Ingilizce
Kampüs

UTS , yazarlar ve uluslararası alanda tanınmış uzmanlar tarafından yayınlanmış akademisyenlerle birlikte, lisansüstü dil ve okuma-yazma kursları konusunda dünya lideri bir kur ...

Devamını oku