BU PROGRAMIN İSPANYOLCA VERİLMESİ

Grafik Tasarım programı (İspanyolca öğretilir), etkili görsel iletişim sağlayabilen ve hedef kitlelerinde bir tepki yaratan tasarımcılar olacak öğrencileri yetiştiren bir üniversite diplomasıyla (240 AKTS) karşılaştırılabilir.

Grafik tasarımcıları metin (tipografi), renkli ve görsel (fotoğraf ve video), semboller (logolar, resimler ve resim) ve çizim ile çalışır. Görevleri, dijital ortamda, çevrimiçi veya görsel-işitsel yollarla kağıda veya diğer malzemelere aktarılabilecek kavram ve fikirleri geliştirmektir.

Bu kurs, fark yaratan, kalıbı kıran ve sorumlu tüketim, sürdürülebilirlik ve nezaketi teşvik eden sosyal değerleri aşılayan grafik tasarımcıları üretmek için oluşturuldu. Amaç, serbest çalışan veya bir kuruluşun sanat yönetmeni, yaratıcı yönetmen veya stratejik yönetmen olarak çalışan girişimci gelecekteki profesyonelleri şekillendirmektir.

IED Barcelona'da, öğrenciler proje metodolojisini kullanarak becerilerini geliştirmeyi öğrenirler, bu da yaparak yaparak öğrenmedir. Her konuda kompozisyon, renk, tipografi, kurumsal kimlik, sanat yönetmeni, yayıncılık tasarımı, fotoğrafçılık, video, paketleme, web siteleri veya uygulamalar için dijital tasarım, tabela, animasyon ve sanal gerçeklik gibi gerçek projeler verilmektedir. Kurs, sınıf başına en fazla 20 öğrenci ve en ileri teknoloji ile çok özel bir öğrenme yaklaşımını izler.

IED Barcelona, 4 yıllık Tasarım konusunda uzmanlaşıyor (240 AKTS). Amaç, tutku, yetenek ve yaratıcılığı, gelecekteki tasarım profesyonellerinin kariyerlerini geliştirmelerine izin verecek bilgi ve yeteneklere dönüştürmektir.

Dersin genel hedefleri

Elbette, bir ürün, marka veya mekan için grafik dili aracılığıyla yenilikçi çözümler üretmek, süslemek ve bulmak amacıyla yaratıcı araştırma, yorumlama, tasarım ve üretim süreçleri hakkında bir eğitim sunar.

Bu derecenin ilk yılı, tasarım, kültür ve proje yöntemlerinin temel kavramlarını kazanmaya odaklanmıştır. Öğrenciler yaratmaya ve iletişim kurmaya cesaret edemezler.

İkinci yıldan itibaren, kendi yaratıcılıklarını ve disiplinlerarası metodolojik süreçlerini geliştirerek basit ve etkili görsel mesajları iletmek için gerekli teknolojik ve proje yönetim araçları araştırılmaktadır. Öğrenciler Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe After Effects, Apple Final Cut, vb. Hakkında bilgi edinmeye odaklanır. Ayrıca, editoryal bağlamda tipografi, görsel-işitsel parçalardaki anlatım dili ve hareketli grafikler gibi bazı unsurlar üzerinde durulur.

Üçüncü yılda, öğrenciler kurumsal kimlik, paketleme, tabela, afiş vb. Tasarımların yanı sıra prototipler ve gerçek maliyetlerle daha teknik ve karmaşık projeler geliştirmeye başlarlar.

Dördüncü yıl boyunca, öğrenciler bir şirkette zorunlu staj alır ve her biri profesyonel bir profil seçer. Yaratıcı yönetim, proje yönetimi ve geçmiş yıllarda edinilen bilgileri uygulama kapasitesiyle büyük önem kazanır. Sonunda, diploma projesi, prototiplerin üretildiği gerçek şirketler ile işbirliği içinde geliştirildi. Başarılı durumlarda, bu prototipler gelişecek ve onları piyasaya sürmek için üretilecektir.

metodoloji

Metodoloji “yaparak öğrenmek” üzerine kuruludur ve atölye çalışmaları ve ortak projeler aracılığıyla yaratıcı endüstriler için tasarım, moda ve yönetim alanları arasındaki disiplinlerarasılığı teşvik eder. ve yıllık projeler, tez projesinde disiplinlerarası çalışma imkanı. Program, dört yıl boyunca öğrencilere artan öğrenme hedefleri sağlayan ve gerçek şirketler için tez veya derece final projesine götüren yapılandırılmış bir çekirdek müfredat sağlar.

Kariyer fırsatları

Grafik tasarımcı, görsel iletişimci, sanat yönetmeni, matbaacı, marka uzmanı, kurumsal imaj, editoryal, paketleme, tabela, afiş, bilgisayar grafikleri, web sayfaları, hareketli grafikler vb.

IED GÖRSEL İLETİŞİM mezunları

Vasava, Bassat Ogilvy, Shackleton Barcelona, H Dergisi, Hangar Tasarım Grubu, Metropolitan Dergisi, Martin-Tissera-Lambert, Anahat Atölyesi, Zuluz.tv, Peragon, Ortak Anlamda, Relajaelcoco, Hoet

şirketler

Elbette eğitim ve iş dünyası arasındaki mesafeyi çözmek için şirketler ile proje kültürünü teşvik etmektedir. Öğrenciler sadece disiplini için metodolojileri ve araçları kabul etmekle kalmaz, çalışmayı ve gerçek müşteriler ve brifinglerle iletişim kurmayı da öğrenirler.

Alanla işbirliği yapan şirketler: PSP Sony, Sónar, Barcelona Ajuntament de Barcelona, Feria Döngü Festivali, Grec Festivali, La Mercè, Barcelona Kültür Merkezi, Fefè Görsel Dergisi, IMAGO La Diáspora, Marca Barcelona, Museu de la Xocolata , Benetton, Markalar

koordinatör

Ricardo Feriche

Ricardo'nun kariyeri sanat yönetmenliği, tasarım ve fotoğrafçılığa adanmıştır. National Geographic, El País, RBA, La Caixa, Planeta, Grupo Godo, Grupo Z, BBVA, Le Cool, Fundación Miró, Loewe, Bocento, Matador, RACC, Foment, Foment gibi çeşitli grup, acente ve prodüksiyon şirketleri için danışmanlık yapmaktadır. del Treball, Vueling, Hearst, Ara ve Edipress.

Çalışmaları onu, Yayın Tasarımcıları Derneği, Haber Tasarımı Derneği ve üç yıl üst üste Tip Direktörler Kulübü tarafından ödüllendirdi. Gustavo Gil için Barselona Tasarım Rehberinin üç basımını da birlikte yazdı.

Ricardo, öğrencilere Yayıncılık Projeleri hakkında ders verdiği Grafik Tasarım Lisans Dersi'nde öğretim görevlisidir.

Süre ve frekans

  • Tarife: tam zamanlı
  • Frekans: 4 yıl
Program dili:
  • Ispanyolca

IED – Istituto Europeo di Design Barcelona için 24 tane daha kurs bak. »

Son Güncelleme Haziran 17, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 2019
Duration
Bilgi iste
Tam zamanlı
Price
Deadline
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 2019
End Date
Haziran 30, 2023
Son başvuru tarihi

Eyl 2019

Location
Son başvuru tarihi
End Date
Haziran 30, 2023

Visual Communication Area | IED Barcelona