Hazırlık Yılı - Romanya Dili

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Yabancı Dil olarak Romen dilindeki bir yıllık, tam zamanlı akademik program, Romanya lisans programına (lisans, yüksek lisans, doktora düzeyinde) ve lisansüstü programlara girmek isteyen yabancı vatandaşlara yöneliktir. ve çeşitli alanlarda ileri eğitim programları. Program ayrıca Romanya'da çalışan ve resmi dil sertifikası almak isteyen göçmenlerin ihtiyaçlarını da karşılıyor.

Ders, uluslararası öğrencilerin akademik amaçlı Romen dilinde okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır ve dersin sonunda öğrenciler Ortak Avrupa Çerçevesinin B2 seviyesine ulaşmış olacaktır.

Haftada 22 iletişim saatinin yanı sıra, program aynı zamanda uluslararası öğrencilerin Romen akademik yaşamını ve kültürünü anlamalarını sağlamak için ders dışı aktiviteler de içeriyor. Sosyal, dilsel ve kültürel entegrasyonu sağlamak için düzenli olarak çeşitli şehirlere ve turistik yerlere çeşitli sosyal etkinlikler, geziler, geziler ve belgesel ziyaretler düzenlenmektedir.

134828_pexels-photo-1595391.jpeg

Program yapısı

Dersler Saat / hafta sayısı Akademik krediler / dönem
İlk dönem (14 hafta)
Pratik Romen Dili Kursu (CEFR Seviye A1 ve A2) 23 25
Romanya Kültürü ve Uygarlığı (Modül 1) 2 5
İkinci dönem (14 hafta)
Pratik Romen Dili Kursu (CEFR Seviye B1 ve B2) 18 20
Romanya Kültürü ve Uygarlığı (Modül 2) 2 5
Belirli Amaçlar için Romanya Dili - (Tıp / iş dünyası / teknik / beşeri bilimler / hukuk ve sosyal bilimler alanları için Romen dışında seçilecek 1 ders) 5 5

Öğretim ve değerlendirme

Bu ders deneyimli akademisyenler tarafından verilir ve dersler, seminerler, çalıştaylar ve bire bir dersler gibi çeşitli öğretim yöntemlerini kullanır. Öğrenciler normalde haftada yirmi saatlik planlanmış temas süresine sahiptir. Ayrıca, personel bire bir dersler için her hafta hazırdır.

Değerlendirme, denemeler, ödevler, yaratıcı yazma ve diğer görevler de dahil olmak üzere, değerlendirilen derslerden oluşan bir yöntem kombinasyonundan oluşur; ilerleme testleri; viva voce, bireysel ve grup sunumları ve seminerleri içeren sözlü sınavlar; kütüphane projeleri de dahil olmak üzere bireysel araştırma ödevleri.

belgeleme

Dersi başarıyla tamamlayan ve final sınavını geçen öğrencilere Romanya Dili - B2 Düzeyinde Yeterlilik Sertifikası verilecektir. Program Romanya Eğitim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı tarafından onaylanmıştır; bu nedenle sertifikalar Avrupa Birliği genelinde geçerlidir.

Öğrenim ücretleri

Öğrenim ücretleri ve program maliyetleri:

  • AB / AEA vatandaşları için eğitim ücretleri (2019/2020 akademik yılı için geçerlidir): 2.000 RON / akademik yıl
  • AB üyesi olmayan ülkelerden gelen yabancı vatandaşlar için (2019/2020 akademik yılı için geçerlidir), bir akademik yıl için peşin ödenecek eğitim ücretleri: 1.980 € / akademik yıl
  • Dosya işleme ücreti: 50 €, başvuruyu kabul için göndermeden önce ödenir.

Lütfen tüm banka komisyonlarının başvuru sahipleri tarafından tamamen karşılandığını dikkate alınız!

Öğrenim ücretleri ve diğer idari ücretler aşağıdaki banka hesabına aktarılacaktır:

Banka adı: Banca Transilvania (BT) Alba Iulia
SWIFT: BTRLRO22 ALBA IULIA
IBAN: RO 37 BTRLEURCRT 000 6338302
Yararlanıcı: Universitatea "1 Decembrie 1918" din Alba Iulia
Mali Kod: 5665935

Bize ayrıca international_uab@yahoo.com, relint@uab.ro adresinden e-posta yoluyla da ulaşabilirsiniz.

Lütfen tüm dosyalarınızı 30 Ağustos 2020 tarihine kadar aşağıdaki adrese düzenli olarak gönderin:

1 Decembrie 1918 Alba Iulia Üniversitesi
Uluslararası İlişkiler Ofisi Merkezi
5 Gabriel Bethlen Street, 510009 Alba Iulia, Romanya

Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

As a public higher education institution, “1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia is going through a new stage of its existence, a stage marked by the three principles underlying the current manda ... Devamını oku

As a public higher education institution, “1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia is going through a new stage of its existence, a stage marked by the three principles underlying the current mandate of the University’s Management: performance, quality, and consistency. As a relatively young University - we are celebrating 28 years of existence in 2019 -, our University is fully aware of its purpose and role within the higher education system in Romania and constantly relates to the tradition of the Transylvanian educational system. Daha Az