Küresel Liderlik Programı

Genel

2 konum mevcut

Program açıklaması

21. Yıllık Küresel Liderlik Programı

Prag'da düzenlenen 21. Yıllık Küresel Liderlik Programı (GLP) 4 haftalık bir akademik liderlik programıdır: üniversite kursları, kültürel faaliyetler ve liderliğin geri çekilmesi. Yurtdışındaki liderliği inceleyin ve potansiyelinizi geliştirin!126074_Jumping2019.jpg

“GLP program deneyiminizin acı tatlı sona ermesiyle, eve geri dönmeniz ve öğrendiğiniz ve uygulamak istediğiniz tüm şeyleri uygulamanız için cesaretlendirilmiş hissedeceksiniz.” Olivia Brink, Delaware Üniversitesi

Duydun mu? Prag mezunlarımız arasında Mati Çay'ın Kurucusu, Bir Kadın Projesi, Domi İstasyonu ve Yüksek Mahkeme Adalet Stajyerleri, Dalai Lama Fellows ve Gates Cambridge Fellows oldu!

Biliyor musun? Prag, ekonomikliği, çeşitliliği ve dostu olması nedeniyle uluslararası öğrenciler için en iyi şehirlerden biri olarak gösterilmektedir. Skvělý! (Harika!)

Giriş çoktan başladı! ABD, Meksika, Kanada, Çin ve Çek Cumhuriyeti'nden öğrenciler bize katılıyor. Bu yılki grubun bir parçası olacak mısın?

Sınıflar

F2701 Liderlik Felsefeleri (3 kredi)

Neden kurşun? Dünyanın dört bir yanındaki kilit filozoflar liderlik, ekip oluşturma ve değişimi yürürlüğe koyma hakkında ne düşünüyor? Evinize dönerken uygulayacağınız kendi projenizi veya etkinliğinizi geliştirirken kendi kişisel görüşlerinizi keşfedin. Tüm öğrenciler bu kursu alır.

Seçmeli Dersler

Öğrenciler aşağıdaki seçmeli derslerden birini seçebilir:

F2706 İnsan Hakları (3 kredi)

Bu ders, insan güvenliği ve insan hakları teorisi ve pratiğini inceler. Sınıf, çağdaş vaka çalışmaları ile birlikte insan hakları teorisi ve tarihini araştırıyor. Vaka çalışmaları, BM, AB, Kanada ve Asya ülkelerinde insan haklarının ve güvenlik paradigmasının geliştirilmesine ve devlet egemenliğinin dönüşümüne ilişkin görüşlerin sağlanmasına odaklanmaktadır.

F2728 Yaratıcılık

Tasarım ve yaratıcılık süreçleri ve ilkeleri yeniliği nasıl etkiler? Tasarımın ilkeleri ve fikirleri sizi lider, sosyal girişimci ve liderlik süreciniz olarak nasıl bilgilendirir? Delaware Üniversitesi'nden ödüllü Profesör Tony Middlebrooks tarafından verildi.

F2721 Karşılaştırmalı Barış Çalışması, Çatışma

Bu ders, dinin günümüz dünya meselelerindeki rolünün hayati önem taşıyan sorusunu incelemektedir. Dinin hem çatışma yaratma hem de çatışma çözme üzerindeki etkisinin karşılaştırmalı değerlendirmesine özel olarak odaklanacağız. Dini inanç hangi yollarla ekonomik, politik ve askeri çatışmaya yol açtı; ve çağdaş sosyal ve politik yaşamda din hangi yollarla barışçıl bir işlev görmüştür? Bir tanık yorumcunun söylediği gibi, dini hakikat iddialarıyla dolu bir dünyada yaşıyoruz. Herkesi kışkırtmaktan ve dini inançla ilgili varsayımsal bir sinizmden bağımsız olarak, bugün küresel toplum için kritik öneme sahip soruları objektif bir şekilde değerlendireceğiz.

** Bu kursa 450 $ ücret gerektiren bir hafta sonu seyahati gerektiğini lütfen unutmayın.

Transkript

Tüm dersler üst bölümdür, İngilizce olarak verilmektedir ve tamamen onaylanmıştır. Transkriptler, Doğu Avrupa'daki en eski üniversite olan Prag'daki Charles Üniversitesi tarafından verilmektedir. Her ders 3 - 4 ABD / 6 - 7 AKTS (Avrupa sistemi) dönem kredisine ve toplam 6 - 7 ABD / 12 - 13 ECTS kredisine değer. Krediler, kendi üniversitenizden onay alınarak transfer edilebilir.

ek bilgi

Kursların çoğu, Sullivan Sosyal Girişimcilik Sertifikasının şartlarını yerine getiriyor.

Kültürel aktiviteler

Programa, etkileşimli bir Liderlik Çekilmesi için Çek kırsalındaki bir Chateau'ya 3 günlük bir gezi ile başlıyoruz. Şehre döndüğümüzde ve derslere başladığımızda, Çek kültürünü keşfedersiniz - geçmiş ve şimdiki. Haftalık kültürel etkinlikler şunları ziyaret eder:

  • Komünizm Müzesi
  • Terezin, eski toplama kampı
  • Kültürel Gece
  • Ünlü Çek sineması126075_MaryCharlesBridge.jpg

Konaklama, Yemekler

Barınma: Öğrenciler, iki kişilik bir yatakhane odasında tutulur. Odalarda banyo ve buzdolabını diğer bir odayla paylaşabilirsiniz. Yurt binasında salon, mutfak ve avlu bulunmaktadır. Üniversite yurtları, üniversiteye kısa bir tramvay yolculuğu mesafesindedir.

Yemekler: Liderlik Çekilişi dışında, yemekler dahil değildir. Öğrenciler, yemek pişirmek veya arkadaşlarıyla yemek yemek için ücretsizdir!

Ulaşım: Prag mükemmel, ucuz ve güvenilir bir toplu taşıma sistemine sahiptir. Öğrenciler, Charles Üniversitesi'ne yürüyerek veya kısa bir tramvay yolculuğu ile ulaşabilir. Oryantasyonda yaklaşık 25USD için Prag otobüsleri, tramvayları ve metroları için sınırsız seyahat hakkı tanıyan bir aylık seyahat kartı satın alabilirsiniz (26 yaşın üzerindeki öğrenciler için 35USD).

Maliyet

4 haftalık programın maliyeti 5.150 ABD Dolarıdır. Buna, öğrenim ücreti (6-7 ABD / 12-13 AKTS kredisi), barınma, geri çekilme, alan gezileri ve kültürel etkinlikler dahildir. Prag'a seyahat, ulaşım kartı ve yemekler dahil değildir. Programdaki bir yeri güvence altına almak için iade edilmeyen bir depozito gerekmektedir. Ödeme planları düzenlenebilir.

Başvurular kabul edilmektedir. Bu, 21. Yıllık Programımızdır ve kabul sürecine erken başlıyoruz. İnsanları erken başvurmalarını şiddetle tavsiye ediyoruz! Zamanında kısa ve tam başvuru yapmadan önce süreci başlatmak ister misiniz? Önce İlgi Formunuzu gönderin.

Burslar

Yurtdışında eğitim almanın entelektüel ve kişisel gelişiminize önemli bir yatırım olduğunu biliyoruz. Bazen biraz yardıma ihtiyacınız olabilir, bu yüzden sınırlı sayıda burs veriyoruz. Tam burs değil; ancak kısmi burslar. Burslar öncelikli olarak Doğu Avrupa ve gelişmekte olan ülkelerden gelen öğrenciler için ayrılmıştır, ancak sormak asla zarar vermez (başvurudadır). Okuluna da bak. Yurtdışında eğitim, öğrenci aktiviteleri, onur ve / veya mali yardım ofisi kaynakları olabilir. Öğrencilerimizin çoğu, üniversitelerinden veya topluluklarından yardım alır. Size yardımcı olmak için bir mektup bile vereceğiz!

Krásné! (Muhteşem!)

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Leadership exCHANGE is an educational organization dedicated to providing young people with the skills and opportunities they need to become active and responsible citizens in this global community. P ... Devamını oku

Leadership exCHANGE is an educational organization dedicated to providing young people with the skills and opportunities they need to become active and responsible citizens in this global community. Programs run throughout the year in Prague and Raleigh, North Carolina. Daha Az
Raleigh , Prag + 1 Daha fazla Daha az