Kaynak Mühendisliği Teknoloji Diploması

Genel

Okulun internet sitesinden bu program hakkında daha fazla alın

Program açıklaması

Kaynak Mühendisliği Teknolojisi programı tam zamanlı, iki yıllık uygulamalı eğitim sunmaktadır. İlk yıl akademik temeller ve yapısal çelik tasarım ve imalatına odaklanmaktadır. İkinci yıl boyunca basınçlı kap tasarımını, yapımını ve testini öğreneceksiniz. Son projenizin bir parçası olarak bir basınçlı kap tasarlayacak, inşa edecek ve test edeceksiniz. Pratik kaynak becerileri de kaynak süreçlerini derinlemesine anlamak için geliştirilmiştir.

Fix it

Senin kariyerin

Mezunlar, mühendislik ekipleri, araştırmacılar, süpervizörler, kalite kontrol ve denetim görevlileri ve teknik satışlarda kaynak uzmanı olarak iş bulabilirler. Mühendislik ekibinde bir uzman olarak, teknoloji uzmanı sadece metal imalatında kullanılan kaynak süreçlerini anlamakla kalmaz, aynı zamanda kalite kontrol, kaynak metalurjisi, kodlar, imalat teknikleri, denetimler, taslak hazırlama, kaynak tasarımı, yönetim ve denetim, bilgisayar becerileri konusunda da eğitilir. ve proje yönetimi.

Kaynak Mühendisliği Teknolojisi programı mezunları% 92 istihdam oranına sahiptir.

Öğrenci başarısı

Ortaöğretim veya ortaöğretim sonrası notları yüksek olan öğrenciler genellikle SAIT programlarında daha büyük başarı elde ederler.

Kimlik Bilgileri ve Akreditasyon

Bu programı başarıyla tamamladıktan sonra, mezunlar Kaynak Mühendisliği Teknolojisinde SAIT diploması alacaklardır.

Bu program Kanada Teknoloji Akreditasyonu tarafından ulusal olarak akredite edilmiştir. Mezunlar, Alberta Bilim ve Mühendislik Teknolojisi Profesyonelleri Derneği'ne Sertifikalı Mühendislik Teknoloji Uzmanı atamaları için iki yıllık uygun endüstriyel deneyimin ardından başvurabilirler. SAIT'te iken öğrenciler Kanada Kaynak Birliği, Amerikan Malzeme Birliği, Ulusal Korozyon Mühendisleri Birliği ve Bilim ve Mühendislik Teknolojisi Derneği'ne üye olmaya teşvik edilir.

Transfer Seçenekleri

SAIT'e veya SAIT'e transfer yoluyla eğitiminizi ilerletme fırsatı aşağıdaki üniversiteler ve kolejlerde mevcuttur:

 • Athabasca Üniversitesi
 • NAİT
 • Thompson Rivers Üniversitesi
 • New Brunswick Üniversitesi, Saint John

134712_TTCphotos0360285.jpg

Kabul ve Seçim

 • Sonbahar 2020 başlangıcı: Uygulamalar 2 Ekim 2019'da açılıyor.
 • Kış 2021 başlıyor: uygulamalar 30 Mart 2020'de açılıyor.

Başvurular programın başlangıç tarihine kadar kabul edilir.

Anahtar bilgi

 • Başlangıç Tarihleri: 8 Eylül 2020/11 Ocak 2021
 • Uzunluk: 2 yıl
 • Yıllık öğrenim ve ücretler:
  • Yıl 1: 6.786 $ (yerli) / 21.733 $ (uluslararası)
  • Yıl 2: 6.786 $ (yerli) / 21.733 $ (uluslararası)
   * Öğrenim ücretleri, ücretler, kitaplar ve tedarik masrafları değişebilir
Son Güncelleme Nis 2020

Okul Hakkında

Established in 1916, SAIT in Calgary, Canada is a global leader in applied education and offers 100+ career programs, 1,300+ continuing education courses and corporate training courses to more than 20 ... Devamını oku

Established in 1916, SAIT in Calgary, Canada is a global leader in applied education and offers 100+ career programs, 1,300+ continuing education courses and corporate training courses to more than 200 companies annually. SAIT students study within eight academic schools — Business, Construction, Energy, Health and Public Safety, Hospitality and Tourism, Information and Communications Technologies, Manufacturing and Automation and Transportation. Hands-on learning in unique labs and classrooms, solution-focused research and enterprising collaborations with industry partners ensure SAIT students are career-ready when they graduate. Daha Az