Kurs: İkinci Dil Olarak Fransızca (FSL)

Genel

Program açıklaması

İkinci Dil Olarak Fransızca (FSL)

Dil Kanada tarafından tanındı

Fransızca programı, anadili Fransızca olmayanlar için tasarlanmıştır. Bu programın amacı, öğrencileri Fransızca konuşma, okuma, dinleme, yazma, akademik amaçlar için hazırlamanın yanı sıra TEFaQ, TEF ve TFI® gibi testlere hazırlık yapmaktır.


silviarita / Stardoll

Fransız İlerlemesi

Fransızca Seviye I: (100 saat)

Bu kurs “gerçek” yeni başlayanlar için tasarlanmıştır ve Fransızca dilbilgisinin temelleri ile başlayacaktır. Öğrenciler kendilerini nasıl tanıtacağını ve başkalarını selamlayacağını, basit yönleri nasıl vereceğini ve anlayacağını ve belirli soruları nasıl soracağınızı ve cevaplayacağını öğreneceklerdir.

Fransızca Seviye II: (100 saat)

Bu kurs, Seviye I'in bir devamıdır. Bu nedenle, bu kursa kayıt yaptıran öğrenciler halihazırda Fransızca hakkında bazı temel bilgilere sahip olmalıdır (yani alfabe, sayılar, fiillerin şimdiki zamanda nasıl konjuge edileceği ve görevleri tanımlandığı şekilde gerçekleştirebilmeleri gerekir). önceki kurs). II. Seviye tamamlandıktan sonra, öğrenciler iş, aile, çıkarları, hava durumu hakkında konuşabilmeli ve kısa konuşmalara katılabilmelidir.

Fransızca Seviye III: (100 saat)

Fransızca'nın İkinci Dil programı olarak Seviye 3, dil öğrenimine iletişimsel bir yaklaşım önermektedir. Bu kurs, konuşma ve dinleme ile okuma ve yazma becerilerini geliştirirken, öğrencilerin Fransızca becerilerini geliştirmek için de tasarlanmıştır. Kurs, ağırlıklı olarak konuşma, pratik alıştırmalar ve rol oynama, eğlenceli ve etkili bir öğrenme ortamı yaratma üzerine odaklanmaktadır.

Fransızca Seviye IV: (100 saat)

Bu kursa kayıt yaptıran öğrenci zaten Fransızca konuşabilmeli ve Fransızca dilbilgisi hakkında genel bir anlayışa sahip olmalıdır (yani şimdiki, geçmiş ve gelecek zamanlar). Bu dersin sonunda öğrenciler daha kolay sohbetlere katılabilecekler. Bu seviyedeki öğrenciler ayrıca yazma becerilerini geliştirmeye çalışacaklar.

Fransızca Seviye V: (100 saat)

Bu dersi tamamlayan öğrenciler, genel konuları içeren konuşmalara ve tartışmalara katılabilecek kadar kendilerini rahat ve güvende hissedeceklerdir. Öğrenciler ayrıca yazılı olarak kolaylıkla iletişim kurmaya başlama becerilerini de geliştirmiş olacaklar.

Fransızca Seviye VI: (100 saat)

Fransızca konusunda temelleri iyi olan öğrenciler için tasarlanan bu kurs, öğrencilere kapsamlı bir gramer incelemesi, dil becerilerini geliştirmek ve daha akıcı olmak için birçok fırsat sunmaktadır. Öğrenciler konuşma, okuma, yazma ve dinleme pratiği yaparlar. Materyaller arasında Voltaire, Rousseau, Baudelaire ve diğer frankofon yazarları gibi edebi metinler ve çeşitli görsel-işitsel materyaller bulunmaktadır.

Fransızca Seviye VII: (100 saat)

Bu dersi tamamladıktan sonra, öğrenciler pratik, sosyal ve profesyonel konular hakkında en resmi ve gayrı resmi konuşmalara etkin bir şekilde katılabilecekler. Öğrenciler bilgi ve fikirleri elde edip analiz edebilecek, toplantı ve tartışmaları nasıl eşleştireceklerini öğreneceklerdir. Bir fikri savunmak, varsayımsal meselelerle uğraşmak ve karmaşık işle ilgili meseleleri tartışmak gibi ileri düzey görevler yapabilmeleri için dili yeterince iyi kullanmış olacaklar.

Fransızca Seviye VIII: (100 saat)

Bu kurs, Fransızca İleri I'i başarıyla tamamlayan ya da Bölüm Başkanı'nın tavsiyesinde bulunan öğrenciler için tasarlanmıştır. Ders, konuşma becerilerini geliştirmeye ve temel dilbilgisi noktalarını incelemenin yanı sıra, gelişmiş dilbilgisi ve karmaşık cümle yapılarını incelemeye odaklanmaktadır. Çağdaş francophone kültürü vurgulanır. Francois Truffaut, Eric Rohmer ve Claude Berri gibi Fransız sinematograflarının eserleri gibi ondokuzuncu ve yirminci yüzyıldaki anahtar yazarlar incelenmiştir. 1789'dan günümüze Fransız tarihinin sosyopolitik yönleri üzerine birimler incelenmiştir. Fransa ve frankofon ülkelerinin çağdaş uluslararası ilişkilerde rolü bu dersin bir başka yönünü de sağlıyor.

Fransızca Seviye IX: (100 saat)

Fransız Edebiyatı Araştırması, Fransız Edebiyatına giriş, dersler, okumalar, Fransızca tartışmaları. Fransız medeniyetinin sanat, müzik, felsefe ve bilim alanındaki gelişmeleri içeren tarihi bir anketi içerir. Fransız edebiyatında Orta Çağ'dan günümüze, chivalrous ortaçağ destanından Aydınlanma felsefelerine ve Devrim'in eşitlikçi idealinin ifadesine, 1970'lerin le Nouveau Romenine kadar okumalar. Okumalar, dersler, tartışmalar, öğrenci sunumları, yazılı çalışma, tamamen Fransızca.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

Canada College has been helping students from across Canada and around the world for over the years. Since its establishment, the school has focused on excellence in language and technical skills inst ... Devamını oku

Canada College has been helping students from across Canada and around the world for over the years. Since its establishment, the school has focused on excellence in language and technical skills instruction. The school has a well-earned reputation for meeting the needs of students both academically and professionally. Daha Az