Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans Diploması - CIQ, İngiltere

Genel

16 konum mevcut

Program açıklaması

Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans Diploması - CIQ, İngiltere

Çeşitli teknik yönleri kapsayan bir çekirdek yönetim müfredatıyla, Mühendislik Yönetimi alanındaki bu kurs, eski kariyerinin yanı sıra deneyimli mühendislerin de yönetim derecesine sahip, teknik açıdan yetenekli ve alternatif bir kapsül sağlayarak gelecekteki endüstri haline gelmek için mühendislik ve fen mezunları / uzmanları hazırlamak liderler. Bu kursun öğrencileri aşağıdaki anahtar konuları öğrenecekler:

 1. Mühendislik fonksiyonlarını ve işlemlerini yönetmenin zorluklarını anlayın; ve mühendislik hizmetleri sunumunda inovasyonu destekleyen bir işgücünün nasıl geliştirileceğini incelemek.
 2. Gelişen ve rekabet gücü yüksek mühendislik endüstrisinde strateji oluşturma ve uygulamanın önemini anlayın.
 3. Mühendislik endüstrisinde pazarlama yönetimi kavramlarını ve uygulamalarını anlar.
 4. İmalat ve hizmet endüstrisi alanlarında tedarik zinciri yönetimi sürecini anlayın.
 5. Toplam kalite yönetiminin uygunluğunu ve uygulamasını anlayın.

Ana unsurlar

 • Yeterlilik: Mühendislik Yönetimi PG Diploması
 • Süre: 12 hafta
 • Teslimat Şekli: Hafta Sonu / Yarı Zamanlı
 • Alım: haddeleme alımı
 • Yerinde Kampüs: BAE
 • Online: Mevcut

Program Yapısı

Modüller ve Ders İçerikleri

 1. Mühendislik yönetimine giriş; örgütsel yapıyı ve mühendislik işlevlerini sağlamadaki çeşitli işlevleri anlama; liderliğin inovasyon üzerindeki etkisi ve farklı bir işgücünün yönetimi ve elde tutulması.
 2. Porter'ın stratejik yönetim modeli; kurumsal düzeyde, işletme düzeyinde ve fonksiyonel düzeyde stratejiler oluşturmak; stratejik düşünme; strateji uygulama ve kontrolü; stratejik düşünmek ve stratejik kararlar vermek.
 3. Mühendislik endüstrisinin karşılaştığı büyük pazarlama sorunlarının farkındalığı geliştirmek, bu sorunların çözümüne yönelik sağlam yaklaşımlara vurgu yapmak; pazarlama karmasının eklemlenme yönlerinde uzmanlık kazanmak için pazarlama karar vermesini etkileyen faktörler ve mühendislik ürünleri ve hizmetleri için müşteri odaklı ve rekabetçi pazarlama stratejileri ve planları geliştirmek.
 4. Tedarik (tedarikçi seçimi, optimal tedarik politikaları); Üretim (fabrika yeri, ürün hattı seçimi, kapasite planlaması, üretim zamanlaması); Dağıtım (depo yeri, müşteri tahsisi, talep tahmini, envanter yönetimi); Lojistik (lojistik mod seçimi, liman seçimi, doğrudan teslimat, araç tarifesi vb.); Global Kararlar (ürün ve süreç seçimi, belirsizlik altında planlama, gerçek zamanlı izleme ve kontrol, entegre zamanlama)
 5. Toplam kalite yönetimi kavramlarını ve kalitenin istatistiksel araçlarla nasıl yönetileceğini anlamak; TKY felsefeleri, stratejileri ve müşteri odaklılığı, ekip çalışması, çalışanların güçlendirilmesi ve sürekli iyileştirme gibi önemli kalite kavramları hakkında fikir sahibi olmak; İstatistiksel Süreç Kontrolü ve ilgili teknikleri anlar, kontrol çizelgelerini yorumlar ve TKY'deki önemini kavrar.

Teslimat ve değerlendirme

Westford, son teknoloji, canlı, interaktif sanal platformu kullanarak saha, karma ve mesafe modları gibi farklı modlar aracılığıyla kursu sunar. Teslimat, öğrencilere, sunumlar, vaka çalışmaları, simülasyonlar, profesyonel tartışmalar, grup aktiviteleri, ziyaretler, konuk konuşmacılar ve bağımsız araştırmalar gibi farklı öğrenme stillerini barındıran bir dizi öğretme ve öğrenme tekniklerini kullanarak öğrenmelerini sağlayacaktır. Değerlendirme, öğrencilerin gerçekçi bir iş rolünü benimsemelerini ve işte beklenen formatlarda iş üretmelerini gerektiren mesleki olarak ilgili yöntemleri kullanacaktır. Bir dizi değerlendirme metodu kullanan sınavlar ve ödevler kullanılacaktır. Vaka çalışmaları, değerlendirmelerde kullanılan problemler ve örnekler güncel olmalı ve öğrencilerin bu çalışma düzeyinde dikkate almaları için gerekli olan konulara sahip olmalıdır. Öğrenciler teori anlayışlarını araştırmalarına ve problemlere yönelik çözüm önerilerine uygulayabilmelidir.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

ABOUT WESTFORD UNIVERSITY COLLEGE Westford University College is one of the leading and prestigious business schools, located in the UAE offering quality educational deliveries across under-graduate, ... Devamını oku

ABOUT WESTFORD UNIVERSITY COLLEGE Westford University College is one of the leading and prestigious business schools, located in the UAE offering quality educational deliveries across under-graduate, graduate and vocational professional programs carrying significant value and recognition from awarding bodies and accredited universities having its presence in UK, Lebanon, US, Africa, India, and UAE. Our strategic partnerships and understanding of evolving industry requirements and deep analysis of economic realities ensure that we offer a meaningful and diverse portfolio of management, fashion and technology-based programs. We have developed an integrated alliance with Liverpool John Moores University and Cardiff Metropolitan University in the UK and UCAM in Spain. Over thousands of students from more than 100 different countries are studying at Westford and they have become a part of a learning community that promotes critical thinking, experimental learning, innovation and enterprise. The institution has been recognized for excellence in educational delivery and efficient learning pedagogies and several accolades were offered across the period 2015-19. We have been awarded by Forbes Middle East in 2019, received MENAA award for ‘Best Corporate Brand’ 2019, Asian Education Leadership Award for ‘Asia’s Best Emerging Business School’ , Middle East’s ‘Best International Business College’ in 2017 and The Times Higher Education Award for ‘Outstanding Student Support’ in 2016. Daha Az
Sharjah , Lagos , Birleşik Arap Emirlikleri Çevrimiçi , Cape Town , Kuveyt , Riyad , Johannesburg , Dammam , Bahreyn Çevrimiçi , Akra , Toronto , Dubai , Kanada Çevrimiçi , Nijerya Çevrimiçi , Toronto , Cape Town , Abu Dabi , Malezya Çevrimiçi , Amman , İngiltere'de Çevrimiçi + 19 Daha fazla Daha az