Sağlık ve Sosyal Bakım, Üniversite 1. ve 2. Yıl (seviye 4 ve 5)

Genel

Program açıklaması

Lisans Seviyesi 4/5 Sağlık ve Sosyal Bakım kursu, öğrencileri Sağlık ve Sosyal bakım sektöründeki ilgili bir Lisans derecesinin son yılına hızlı bir şekilde takip etmek için tasarlanmış 240 kredilik bir kurstur; son yıl Tamamlama Derecesi bir Birleşik Krallık üniversitesi kampüste veya uzaktan eğitim yoluyla.

Bu kursun Seviye 4 modülleri ve ödevleri Üniversite Derecesinin ilk yılına eşdeğerdir ve Seviye 5 modülleri ve ödevleri Üniversite Derecesinin ikinci yılına denktir.

Bu kurs, altı Seviye 4 modülü ve ödevinden (120 kredi) ve beş Seviye 5 modülünden ve ödevinden (120 kredi) oluşur.Bir öğrenci yalnızca Seviye 4'te öğrenim görmeye karar verirse 120 kredi alır ve şu tarihten muafiyet için başvurabilir bir üniversite Derecesi kursunun ilk yılı.

Her modül, 30 ila 50 saatlik isteğe bağlı öğrenme materyaline sahip yaklaşık 40 kılavuzlu öğrenme saatinden oluşur. Bu materyaller tavsiye edilen alıştırmaları, tavsiye edilen okumaları ve internet kaynaklarını içermektedir.

Kurs ücretleri

Seviye 4 ve Seviye 5 kurslarına birlikte kayıt ücreti 8500 £ çevrimiçi eğitimdir ve. Kampüs çalışması için £ 12000. Alternatif olarak, öğrenciler tek bir seviyeye (seviye 4 veya 5) her biri çevrimiçi eğitim için 5400 £ veya kampüs çalışması için 9000 £ karşılığında kayıt olabilir .

Öğrenciler aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak ödeme yapabilirler:

 • Kredi veya banka kartı
 • banka transferi
 • Faizsiz aylık taksit
 • Paypal
 • Batı Birliği

Kursumun ücretine neler dahildir?

 • Çevrimiçi modüller ve yazılı ödevler dahil tüm kurs malzemeleri
 • 1-2-1 Skype oturumları ile kişisel eğitmen desteği
 • Özel öğrenci desteği
 • Çevrimiçi bir sosyal öğrenme forumuna erişim
 • Atama işareti ve geri bildirim
 • ÜCRETSİZ NUS £ 19,90 değerinde ekstra kart
 • ÜCRETSİZ laptop
 • Kursun bitiminde ücretsiz CV yazma yardımı

Üniversite tamamlama

Akredite bir Birleşik Krallık üniversitesi aracılığıyla tam bir Lisans Derecesi almaya karar verirseniz, maliyetler aşağıda listelenmiştir. Aşağıdaki maliyetlerin yalnızca uzaktan eğitim / çevrimiçi olduğunu lütfen unutmayın. Kampüste bitirme seçeneğiniz var; maliyetler, son yılı tamamlamayı seçtiğiniz üniversiteye bağlı olarak değişecektir.

Anglia Ruskin Üniversitesi

 • Sağlık ve Sosyal Bakımda Yönetim ve Liderlik (kontör) BSc (Hons)

Derby Üniversitesi

 • Bütünleştirici Sağlık ve Sosyal Bakım (Tamamlayıcı) BSc (Hons)

Bu program için uygun muyum?

4. seviye kursa kaydolmak için en az 18 yaşında olmanız ve tam bir orta eğitim almış olmanız gerekir. Seviye 5 kursuna kaydolmadan önce, seviye 4 veya eşdeğeri bir seviyeye ulaşmış olmanız gerekir.

Seviye 4 Modülü

Akademik Çalışma Becerileri

Bu modülün amacı, öğrencilerin yüksek öğretimde etkili bir şekilde çalışmak için gerekli becerileri ve anlayışı geliştirmelerini sağlamaktır. Bu, öğrencilerin bireysel öğrenme potansiyeline ulaşmak için gerekli olan gerekli yansıtıcı ve eleştirel düşünme becerilerini edinmelerini sağlayacaktır.

Sağlık ve Sosyal Bakımda İletişim

 • Bu modülün amacı, öğrencinin sağlık ve sosyal bakım ortamlarında kullanılan farklı iletişim biçimleri ve bunun etkili hizmet sunumu için önemi konusundaki farkındalığını geliştirmektir.

Sağlık Politikalarına Giriş

Bu modülün amacı, öğrencilerin sağlık hizmetleri üzerindeki farklı etkilere ve bunların politika geliştirme üzerindeki etkilerine ilişkin farkındalığını geliştirmektir. Sağlık hizmetleri politikasının değerlendirilmesi, öğrencilerin politika yapanlar, sağlayıcılar ve destek alan kişiler için çağdaş anahtar konuların neler olduğunu incelemelerine olanak sağlayacaktır.

Yansıtıcı uygulama

Bu modül, öğrenciye tüm biçimleriyle yansıtıcı uygulamayı tanıtmak için tasarlanmıştır. Pratik ve pratikteki düşünceler sağlık ve sosyal bakımdaki önemli kavramlardır ve teoriyi pratiğe bağlayan kendi kendini geliştirme fikrini besler.

Sağlık ve Sosyal Bakım Alanında İnsanları Yönetmek

Bu modülün amacı, öğrencilerin sağlık ve sosyal bakım işyerinde işe alım, yönetim ve insanların geliştirilmesiyle ilgili süreçleri anlamalarını sağlamaktır. Bu modülde, öğrenciler sağlık ve sosyal bakım işyerindeki bireylerin yönetiminde yer alan süreçleri ve organizasyondaki değişimin nasıl kolaylaştırılacağını inceleyeceklerdir.

Sosyoloji: Sağlıkta ve Kötü Sağlıkta Kavramlar

Bu modülün amacı, öğrenicilerin sosyolojik sağlık ve hastalık kavramlarını ve bunların sağlık ve sosyal bakımda bakım uygulamalarına uygulanmasını anlamaları içindir. Öğrencilerin çağdaş toplumun doğası ve sağlık ve kötü sağlık algısı üzerindeki etkileri hakkında bir anlayış kazanmalarını sağlayacaktır. Öğrenciler, toplumun yaş, cinsiyet, etnik köken, sosyal sınıf, aile ve hanehalkı açısından nasıl yapılandırıldığını ve sağlık ve esenlik üzerindeki etkisini keşfedeceklerdir.

Seviye 5 Modülü

Sağlık ve Sosyal Bakımı Destekleyen İlkeler

Tüm sağlık ve sosyal bakım profesyonellerinin profesyonel davranış kuralları vardır. Bu modülün amacı, sağlık ve sosyal bakım uygulamalarını destekleyen değerler, teoriler ve politikalar ile sektör içinde iyi uygulamayı teşvik etmek için var olan mekanizmalar hakkında bir anlayış geliştirmektir.

Sağlık ve Sosyal Bakımda Kalitenin Yönetimi

Kalite, sağlık ve sosyal bakım hizmetlerinin temel bir bileşeni ve birçok farklı yorumu ve perspektifi olan bir kavramdır. Bu modülün amacı, öğrenicilerin sağlık ve sosyal bakım hizmet kalitesi üzerine farklı bakış açıları ve hizmet kullanıcılarını güçlendirmek ve dahil etmek için nasıl değerlendirildiğine dair bir anlayış geliştirmesidir.

Araştırma projesi

Bu modül, yüksek öğrenim programları veya mesleki gelişimleri ile doğrudan alakalı küçük bir pilot araştırma gerçekleştirerek öğrencinin bağımsız araştırma ve eleştirel analiz becerilerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Sağlık ve Sosyal Bakımda Çalışan Ortaklık

Bu modülün amacı, öğrencilerin sağlık ve sosyal bakımda başkalarıyla ortaklaşa olumlu bir şekilde çalışmanın önemi hakkında bir anlayış geliştirmelerini sağlamaktır. Öğrenciler ortaklığın doğasını üç düzeyde keşfedecekler. İlk olarak, bireyleri bilinçli kararlar alma ve bağımsızlığı teşvik etme konusunda güçlendiren hizmet kullanıcıları ile ortaklıkları inceleyecekler. İkinci olarak, sağlık ve sosyal bakım alanındaki farklı profesyoneller arasındaki ortaklıkları değerlendirecekler ve kurumlar arası çalışmayı keşfedecekler. Son olarak, öğrenciler örgütsel ortaklıkları araştıracak ve farklı ortak çalışma yöntemlerini inceleyeceklerdir.

Karmaşık İhtiyaçları Olan Hizmet Kullanıcılarıyla Çalışma

Bu ünitenin amacı, öğrencilerin sağlık, engellilik ve hastalık konularını anlamalarına ve sağlık profesyonellerinin karmaşık fiziksel ve zihinsel sağlık ihtiyaçları olan kişileri kendi bakımlarını belirlemeleri için nasıl güçlendirebileceklerini anlamalarına yardımcı olmaktır.

Kariyer yolu

Seviye 4/5 Sağlık ve Sosyal Bakım dersinin ve akredite olmuş bir Lisans Programının son yılının başarıyla tamamlanması, sağlık ve sosyal bakım hizmetlerinde profesyonel bir kariyere sıçrama tahtası olacaktır. Kurs, ilgi ortamındaki insanlarla çalışmak isteyenler için teori ve pratiği bir araya getiriyor. Sağlık veya sosyal mesleklerden birine geçmek veya seçenekleri açık tutmak isteyenler için temel olarak uygundur.

Ne kadar sürer?

Öğrenciler kendilerine uygun bir hızda öğrenebilirler. KIC'de zaman sınırı veya son tarih yoktur. Öğrenciler modülleri istedikleri zaman istedikleri sırada inceleyebilirler.

Son Güncelleme Eyl 2020

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Okul Hakkında

Affordable study programmes with exclusive online modules fast-tracking learners to a University qualification. Whether you are looking to enhance your skills, improve your team or pursue a profession ... Devamını oku

Affordable study programmes with exclusive online modules fast-tracking learners to a University qualification. Whether you are looking to enhance your skills, improve your team or pursue a professional education, the Kingsgate International College’s learning pathways can provide you with all you need. The Kingsgate International College delivers on Campus or online university pathway programmes with full Undergraduate and Postgraduate Diploma Awards to learners from all corners of the world. Learners can fast track their way through to a UK University Qualification on campus or by distance learning. Daha Az