İtalyan dilini öğrenin ve İtalya'daki en iyi üniversitelerde ve tasarım akademilerinde Sanat ve Tasarım lisans derecelerine başarıyla kaydolmak için temel becerileri geliştirin. Destekleyici bir ortamda akademik becerilerinizi geliştirirken ilgi alanlarınıza odaklanın, İtalya'da sanat, tasarım, moda ve mimarlık konusundaki bilgi ve becerilerinizi geliştirin ve kişisel portföyünüzü oluşturun.

Hazırlık Yılı, İtalya Milli Eğitim Bakanlığı akademik kredileri veren ve MADE Güzel Sanatlar ve Tasarım Akademisi'ndeki lisans programlarına doğrudan giriş hakkı veren ve İtalya'daki herhangi bir üniversite ve tasarım okuluna kabul edilmek üzere hazırlanan uluslararası kabul görmüş bir programdır.

İtalya'da Sanat ve Tasarım lisans dereceniz için ideal hazırlık

Akademik program, 600 saatlik kurs ve atölye çalışmaları ile 9 aylık bir ders olarak sunulmaktadır ve bir sınava hazırlık kursu, sanat ve tasarım pratik laboratuarları ve kültürel gezilerle tamamlanmaktadır.

Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, CILS B2 seviye sertifikasyonunu (İtalyanca'nın Yabancı Dil Olarak Sertifikalandırılması) alabilecekler ve İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış, İtalyanca lisans programlarına kayıt için geçerli olan yasal değeri olan akademik unvanlar alacaklardır.

denekler

Sanat

20 Kredi | 160 saat

 • Mimarlık ve Tasarıma Giriş
 • İtalyan Sanatı Tarihi
 • Sinema ile İtalyan Topluluğu
 • Sanat ve Tasarımda Pathway Atölyeleri

İtalyan dili

40 Kredi | 400 saat

 • İtalyanca dil kursu (360 saat)
 • CILS sınavına hazırlık

Pathway atölyeleri

Öğrenciler, sanat ve tasarım stüdyosu çalışmaları için temel beceri ve teknikleri geliştirmeye ve farklı materyallerle zanaatçılıkta ustalaşmaya yardımcı olacak uzman fakülte rehberliğinde bir dizi pratik laboratuar ve uygulamalı çalıştayda yer alacaklar .

Pathway atölyeleri, İtalya'daki tasarım lisans programlarına kayıt için gerekli olan öğrencinin portföyünü de genişletecektir .

114019_foto-720x479-1_0.jpg

İtalyan Sanatı Tarihi

İtalya, sanat ve kültürdeki en önemli keşif merkezlerinden biri ve özellikle Rönesans'tan Barok ve Neoklasik dönemlere kadar sanatının ana evreleri arasında dünyayı etkiledi ve etkiledi. Elbette, Fütürizm, Kavramsal Sanat, Arte Povera ve Transavanguardia dahil, İtalyan tarihini Orta Çağ'dan sanatın en yeni trendlerine dek karakterize eden en önemli profillerin tarihsel / teorik aşamalarının bilgisine doğru dinamik bir yol olarak tanımlanmaktadır.

Mimarlık Tarihi

Öğrenciler, 19. yüzyıl başından günümüze İtalya'daki Mimarlık ve Tasarım tarihi hakkında bilgi edinirler. Avrupa sanatsal ve kültürel bağlamına genel bir girişten sonra, kurs, İtalyan toplumunda mimar ve tasarımcının rolü ve sanayi öncesi dönemden sanayi sonrası döneme dönüşüm konularını geliştirecektir.

İtalyan dili

İtalyanca dil kursu, başlangıç seviyesinden başlayan öğrencilere, İtalyan üniversite programlarına kaydolmak için gereken üst orta (B2) seviyedeki İtalyanca dil yeterlilik seviyesine ulaşmalarını sağlayan 8 aylık yoğun bir program olarak sunulmaktadır.

Öğrencilere, 4 dilbilimsel becerinin hepsinde en iyi sonuçları elde etmek için iletişimsel yöntemi sınıfta uygulayan uzman, yüksek kaliteli yerel İtalyanca eğitmenleri tarafından öğretilir: konuşma, yazma ve okuduğunu anlama.

CILS Sınav Hazırlığı

Öğrenciler, akademik yazma için en iyi uygulamaları, CILS geçmiş makaleleri ile hazırlık testlerini ve Siena Üniversitesi CILS sınavı görevlileri olan öğretim görevlilerinin önderlik ettiği sözlü sınav simülasyonlarını kapsayan 40 saatlik yoğun bir CILS sınavına hazırlık kursuna katılırlar.

Syracuse Academy bir CILS sınav merkezidir. Öğrenciler, bahar sınavı oturumuna katılabilirler. Tüm İtalyan ve uluslararası üniversiteler ve tasarım okulları tarafından tanınan B2 CILS sertifikasını almak için Mayıs ayının sonunda .

Sinema ile İtalyan Topluluğu

Elbette, 40'lı yıllardan günümüze İtalyan sinemacılar tarafından temsil edilen İtalya'nın belli başlı tarihi olaylarında öğrencilere rehberlik edilmesi amaçlanıyor. Eleştirel bir yaklaşım ve grup tartışmasıyla, İtalyan filmlerinin geleneğini ve inovasyonunu karakterize eden temalar, yönetmenler ve aktörler olacak

Çeşitli ulusal olaylarla ilgili olarak analiz edildi, böylece İtalya'nın sosyal tarihini gösteriyor.

Öğrenci Görüşleri

“Üniversiteye başlamadan önce inanılmaz bir üniversite deneyimi! Tutkularımı keşfetmeme ve tasarım alanına olan ilgimi bulmama, takip etmek istediğim uzmanlık derecesi ve kariyer yolu hakkında net bir fikir edinmeme yardımcı oldu. Akademideki personel ve profesörler inanılmaz derecede destek verdiler ve programın ilk gününden itibaren güneşli Siracusa şehrinde kendilerini rahat hissettirdiler. Atölye çalışmaları ve dil değişim etkinlikleri sırasında İtalya'dan ve dünyanın dört bir yanındaki öğrencilerle arkadaşlıklar kurdum, bu kişisel ve profesyonel gelişimim için paha biçilmez bir deneyim! ”

114018_foto-720x479-4.jpg

Hazırlık Yılı programımıza katılmanın en önemli nedenleri

 1. İtalyan üniversitesi için boşlukları doldurmaya yardımcı olur
  • İtalyan üniversite sistemi, tüm derece programlarına kaydolmak için en az 12 tam yıllık ilk ve orta öğretime ihtiyaç duyar. Üniversiteler ve tasarım okulları, aynı zamanda İtalyanca B2 dili üst orta seviye sertifikası ve kişisel bir portföy (tasarım lisans programları için) gerektirir.
 2. Uluslararası Öğrenciler için Tasarlandı
  • Öğrencilerimiz bir dizi ülkeden, yaş grubundan ve geçmişinden geliyor. Bir sanat ve tasarım mesleğine geçmek isteyen akıllı, yaratıcı, motive olmuş insanları memnuniyetle karşılıyoruz.
 3. Size uygun uzmanlığı seçin
  • Üniversiteye başlamadan önce İtalya'nın dilini ve kültürünü tanımanıza izin vermenin yanı sıra, Hazırlık Yılı ayrıca ülke genelinde üniversiteleri ziyaret etme ve hangi okula sizin için uygun olduğuna karar verme imkanı da sunar.

Program Bilgisi

Hazırlık Yılı, öğrencilerin İtalya'da herhangi bir sanat ve tasarım lisans programına kaydolmalarına izin veriyor mu?

Hazırlık Yılı programını tamamladıktan sonra, öğrenciler dil yeterliği için gerekli ön koşulları ve İtalya'da lisans derecesine başvurmak için gereken minimum okul yılı sayısını almış olan İtalya'daki herhangi bir Üniversite veya Tasarım Akademisine başvurmayı seçebilirler. Üniversiteye bağlı olarak, öğrencilerden, seçtikleri programa kabul için ek belgeler sağlamaları veya bir giriş sınavını geçmeleri istenebilir.

Hazırlık Yılı programının tamamlanması, MADE Programında BA derslerine doğrudan giriş hakkı vermektedir | Syracuse Güzel Sanatlar ve Tasarım Akademisi.

Hazırlık Yılı'na kayıt yaptırmanın önkoşulları nelerdir?

Hazırlık Yılı programına katılmak için başvuran öğrenciler aşağıdaki belgeleri sağlamalıdır:

 • Ortaokul bitirme sertifikası veya diploma
 • İngilizce B1 (alt orta) seviye sertifikası: IELTS 4.5, Cambridge PET veya eşdeğeri)

Program ücretleri ve son başvuru tarihleri nelerdir?

Kayıt Ücreti: 2,100 €

 • program başlama tarihinden en az 30 gün önce ödenecek

NB. AB üyesi olmayan öğrenciler, vize başvurusunu işleme koymak için program başlama tarihinden en az 90 gün önce Kayıt Ücretini ödemelidir.

Öğrenim Ücreti: 5.750 €

 • Program başlangıç tarihine göre tam olarak ödenecek (Güz başlangıcı: 12 Eylül / Bahar başlangıcı: 9 Ocak)

NB. Tüm başvuru belgeleri programın başlamasından en az 30 iş günü önce admissions@syracuseacademy.org adresine gönderilmelidir.

Program tarihleri nedir?

Hazırlık Yılı, 9 aylık yoğun bir üniversite hazırlık programıdır. Öğrenciler programa Güz veya Bahar döneminde başlayabilirler.

Güz başlangıcı - program başlangıcı

 • 12 Eylül 2019 - 31 Mayıs 2020

Bahar başlangıcı - program başlangıcı

 • 9 Ocak 2020 - 6 Eylül 2020
Program dili:
Ingilizce
Italyan
Son Güncelleme April 25, 2019
Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Eyl 12, 2019
Oca 9, 2020
Duration
9 ay
Yarı zamanlı
Tam zamanlı
Price
7,850 EUR
2.100 € Kayıt Ücreti 5.750 € Eğitim Ücreti
Deadline
Ağu 16, 2019
All application documents should be sent at least 30 working days before the start of the program.
Ara 6, 2019
All application documents should be sent at least 30 working days before the start of the program.
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
Eyl 12, 2019
End Date
May 31, 2020
Son başvuru tarihi
Ağu 16, 2019
All application documents should be sent at least 30 working days before the start of the program.
Start Date
Oca 9, 2020
End Date
Eyl 6, 2020
Son başvuru tarihi
Ara 6, 2019
All application documents should be sent at least 30 working days before the start of the program.

Eyl 12, 2019

Location
Son başvuru tarihi
Ağu 16, 2019
All application documents should be sent at least 30 working days before the start of the program.
End Date
May 31, 2020

Oca 9, 2020

Location
Son başvuru tarihi
Ara 6, 2019
All application documents should be sent at least 30 working days before the start of the program.
End Date
Eyl 6, 2020

Syracuse Academy

Spring 2019 - Syracuse Academy

Syracuse

Sicily

MADE Program CABIN OUT workshop