TQUK Medya Üretimi Seviye 4 Diploması - Film Yapım Yönetimi (RQF)

Genel

Program açıklaması

TQUK Medya Üretimi Seviye 4 Diploması - Film Yapım Yönetimi (RQF)

Bu 6 aylık tam zamanlı program, öğrenciler bir MOS filmi, bir Sync-Dialogue filmi ve bir müzik videosu yazmayı, yönetmeyi, üretmeyi, çekmeyi ve düzenlemeyi öğrendikçe film yapım süreçleri üzerine yoğun keşifler sunar.

Her proje, üretimin teknik, yaratıcı ve ticari unsurlarını içerir. Öğrenciler konseptten bitmiş filmlere kadar hikayeler geliştirir ve görsel hikaye anlatıcıları olarak becerilerini geliştirir. Yaratıcılık sürecindeki değerlerine hem anlayış hem de saygı kazanmak için çoklu teknik disiplinlere katılarak tüm projelerde akranlarıyla işbirliği yaparlar. Program başarılı ve etkili genel ekip performansını kolaylaştırmak için profesyonel görgü kurallarını vurgular.


Jakob Owens / Unsplash

Üç yıllık Birleşik Krallık lisans (lisans) derece derslerinin 1. Yılına eşdeğer bir öğrenme seviyesinde, program, kolej bağlantılı ve üniversite öğrencileri için mükemmel bir boşluk yılı seçeneğidir ve aynı zamanda film yapımcılığı için kapsamlı tanıtımlar arayanlar için idealdir. diğer kariyerlerde veya yarı profesyonel veya boş zaman peşinde olarak.

Alanda yer alan özel becerilere ek olarak, öğrenciler yaratıcı bir fikir geliştirirken ve araştırma ve proje yönetimi becerileri, mevcut teknoloji ile deneyim ve üzerinde düşünme ve eleştirel düşünme yeteneği de dahil olmak üzere, onu tamamlayarak görerek etkileyici bir dizi aktarılabilir beceri kazanırlar. kendi işini analiz edebilir - herhangi bir sektörde arzulanan beceriler.

Öğrenciler, tümü zorunlu olan aşağıdaki dersleri inceler:

  • Film Yapımı Girişimcilik
  • Senaryo yazmak
  • yönetmenlik
  • üreten
  • Sinematografi ve Kamera Yönetimi
  • Ses
  • Film ve Video Düzenleme
  • Kurgu Filmi Yapımı
  • Müzik Video Prodüksiyonu

Tamamlandığında, öğrenciler Medya Üretimi - Film Yapımı Yönetimi (RQF) TQUK Seviye 5 Diplomasına ileri giriş için başvurabilirler. Mezunlar ayrıca kamera asistanları, yönetmenler ve prodüksiyon asistanları, editör yardımcıları ve ışıklandırma asistanları olarak sektörde giriş seviyesi çalışmalar isteyebilirler.

Son Güncelleme Mar 2020

Okul Hakkında

GeniusQuestTM Film Academy offers on-campus diploma and certificate courses that are specifically designed to accelerate your career in digital media and entertainment.

GeniusQuestTM Film Academy offers on-campus diploma and certificate courses that are specifically designed to accelerate your career in digital media and entertainment. Daha Az