Uluslararası Diplomaside Bir Yıllık Sertifika

Genel

Program açıklaması

genel bakış

Uluslararası Diplomasi Bir Yıllık Sertifikamız, resmi hükümet kanallarının dışında sunulan diplomatik ticarette en kapsamlı, derinlemesine ve uygulamalı pratik eğitim programıdır. Devlet bakanlıkları, elçilikler ve konsolosluklar, uluslararası kuruluşlar ve küresel STK'lar dahil olmak üzere diplomasi ve uluslararası ilişkilerdeki kariyerlere stajyer hazırlar. Her iki yarıyıl boyunca dört ders ve Washington'da staj içerir.

Program, kariyer elçileri ve onlarca ülkede onlarca yıldan beri hizmet veren diğer profesyonel diplomatlar tarafından verilmektedir. Kurslar, kursiyerlerin gerçek hayattan örnek olay incelemelerine, simülasyonlara, rol oynamaya ve eğitmenlerin kendi deneyimlerinden elde edilen diğer alıştırmalara katıldığı yüksek etkileşimli ve deneyimsel öğrenme için en uygun koşulları yaratır. Materyal politika oluşturma ve uygulama, diplomatik protokol, elçilik ve konsoloslukların işlevleri ve yönetimi, diplomatik raporlama ve yazma, müzakere ve arabuluculuk, siyasi ve ekonomik ticaret, kamu diplomasisi ve kültürlerarası iletişim ve diğer beceriler ve yetkinlikler hakkında fikir vermektedir. Programı başarıyla tamamlayan kursiyerlere Uluslararası Diplomasi alanında Mesleki Eğitim Sertifikası verilir. WIDA akademik dereceler vermemektedir.

Tüm öğrenciler aşağıda listelenen her sömestir için dört ders almak zorundadır. Her derste öğretim haftada 3 saattir. Stajlara katılmak isteğe bağlıdır.

Güz Dönemi Dersleri

Ulusal

Bu ders, bireysel ülkelerin ve uluslararası kuruluşların diplomatik ilişkilerini yürütmek için kullandıkları sistemlere odaklanmaktadır. Diplomatik tarih ve doktrinin yanı sıra diplomatik protokol ve dokunulmazlıkları da içeriyor. Hem iki taraflı hem de çok taraflı diplomasideki özel becerileri vurgular. Diplomasinin ulusal güvenlik araç kutusunun savunma ve istihbarat bölümleriyle ilişkilerini inceler. Amerikan, Avrupa, Rus ve Çin diplomatik başarıları ve başarısızlıkları ile ilgili vaka incelemeleri sunar.

Diplomatik Misyon Sahnelerinin Arkasında

Bu ders, elçiliklerin, konsoloslukların ve diğer diplomatik görevlerin yapılarına ve işlevlerine odaklanmakta ve diplomatların günlük yaşamlarını yakınlaştırmaktadır. Ev sahibi ülkenin hükümeti ve toplumu ile olan ilişkilerinin yanı sıra, misyon şefi rolünü ve otoritesini, karargah ile alan arasındaki ilişkiyi inceler. Ayrıca konsolosluk işlerini, yurtdışındaki kriz yönetimini ve liderliğin etik zorluklarını kapsar. Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Asya ve Amerika'da diplomatik hizmet vaka çalışmaları sunmaktadır.

siyasi

Bu ders, bir diplomatın yabancı ülkelerle olan politik ve ekonomik ilişkilerin günlük yönetimi çalışmalarını tanımlayan temel becerileri öğretir. Bütünlük dış politika sürecini inceledikten sonra, kurs elçilik politik ve ekonomik bölümlerinin rolü ve işlevlerine odaklanmaktadır. Ayrıca, siyasi ve ekonomik görevlilerin temel becerilerini de öğretmektedir - görev yerine gelmeden önce hazırlıktan yeni bir görevlinin görevlerine, günlük görev ve sorumluluklara. Bu beceriler arasında diplomatik raporlama ve yazma, diplomatik iletişim, diplomatik savunma, ikili ve çok taraflı müzakereler bulunmaktadır. Tabii ayrıca ticari diplomasi, çevre, bilim ve sağlık diplomasisi ve siber diplomasi kapsar.

Kamu Diplomasi

Bu ders kamu diplomasisinin misyon ve işlevlerini yıkmakta ve hem medya hem de kültürel ilişkilerde beceriler öğretmektedir. Bunlar arasında medya röportajları yapmak ve basın toplantılarına katılmak, krizle iletişim kurmak ve sosyal medyaya katılım için stratejiler tasarlamak yer alıyor. Kurs ayrıca büyük etkinlikler ve VIP ziyaretlerinin yanı sıra kültürlerarası iletişimin karmaşıklığı ve etkisine de odaklanıyor.

Staj (isteğe bağlı)

15-20 saat / hafta

Bahar Dönemi Dersleri

Diplomatik ve Dış İlişkiler Yazma

Bu, öğrencilere hem raporlama hem de analitik diplomatik kabloların yanı sıra diplomatik notlar, yardımcı memurlar ve bildiri yazıları dahil olmak üzere diğer diplomatik iletişim biçimlerinin nasıl yazılacağını ayrıntılı olarak öğreten ileri bir kurstur. Öğrenciler ayrıca diplomatik bir rahatsızlık getirmeyi, notlar ve brifingler yazmayı ve seçmeli makaleler hazırlamayı da öğreniyorlar.

Diplomatik Müzakere ve Arabuluculuk

Bu ileri kurs, öğrencilere diplomatik bağlamda müzakere ve arabuluculuk becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Temel kavramlar, stratejiler ve taktiklerin yanı sıra argümanları şekillendirme ve ayarlama, bir anlaşmaya doğrulama ve uygunluk gibi pratik yeterlilikler sağlar. Siyasi, ticari ve ihtilafların çözümü dahil olmak üzere farklı tür müzakerelere odaklanır.

Dış Politika Analizi ve Politika Yapımı

Bu ders öğrencileri analistler ve dış politika danışmanları olarak rollere hazırlar. Ulusal güvenlik yapılarının ve mekanizmalarının geniş ve kapsamlı bir görünümünü sunar ve bunları yönlendirmek ve politika sürecini etkilemek ve yönlendirmek için gerekli becerileri sağlar. Uluslararası güvenlik ve silah kontrolü, demokrasi ve insan hakları, göç ve mülteciler, kalkınma ve dış yardım, terörle mücadele ve yasa uygulama alanlarındaki vaka incelemelerini içerir.

İkna, Etki ve Güç Projeksiyonu

Bu ileri kurs etkili ikna ilkeleri ve teknikleri ile başlar ve diplomaside, devlet kurumlarında ve uluslararası ilişkilerde nasıl önemli bir etkiye yol açabileceğini inceler. Tek bir yabancı temsilciyi, yabancı bir ülkede bir grup insanı ve uluslararası bir organizasyonda bir grup ülkeyi etkilemeye zorluyor. Ayrıca, etkinin uygulanmasının etik zorluklarına, ayrıca sert ve yumuşak gücün araçlarına ve Avrupa, Asya, Afrika, Orta Doğu ve Amerika'daki güç projeksiyonuna odaklanmaktadır.

Staj (isteğe bağlı)

15-20 saat / hafta

Staj Hakkında

Akademi, hükümette, yabancı elçiliklerde, Washington'daki DC'deki uluslararası düşünce kuruluşlarında veya STK'larda, katılmayı seçen kursiyerlerin stajını düzenlemektedir. Staj zorunlu değildir. Kabul edildikten ve programa kaydolduktan sonra, mevcut seçenekleri sağlayacağız. Kesin saatler, ev sahibi kuruluşlarla kararlaştırılacak, ancak stajyerlerin genellikle haftada 15-20 saat çalışması bekleniyor. Staj aksi belirtilmediği sürece ödenmez.

Kimler Başvurmalıdır?

Lisans (veya daha yüksek) derecesi alan uzmanlar ve yeni mezunlar, Uluslararası Diplomasi Bir Yıllık Sertifika Programına başvurabilirler. Siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler veya ilgili alanlarda daha önce yapılan kurslar oldukça istenir ancak zorunlu değildir. Hem ABD hem de yabancı vatandaşlar başvurabilir. İngilizce'de akıcılık gereklidir.

Bu lisansüstü bir program olsa da, Akademi olağanüstü adaylar yapacak seçkin lisans ve lisansüstü öğrencileri belirlemek için çeşitli üniversitelerle birlikte çalışır. Akademi'de bir sömestrde, üniversite çalışmalarının bir parçası olarak (yurtdışında geçirilecekler gibi) eğitim almak için yarışabilirler. Lütfen üniversitenizi kontrol edin veya bilgi için bizimle iletişime geçin.

Başvuru ve Seçim Süreci

Tam iki dönemlik bir program veya sadece Güz Dönemi için başvurabilirsiniz. Ancak her iki yarıyıl için de adaylara öncelik verilecektir. Sadece Bahar Dönemi Başvuruları Güz Dönemi'ni daha önce tamamlamış veya en az üç yıl boyunca diplomat olarak görev yapmış olmalıdır.

Adım 1: Başvuru Formu, CV / Özgeçmiş, Kapak Mektubu ve Başvuru Ücreti

Lütfen, Akademinin kariyer hedeflerinize ulaşmanıza nasıl yardımcı olacağını (500 kelimeye kadar) nasıl açıklayacağını açıklayan bir özgeçmiş veya özgeçmiş, ayrıca bir kapak mektubu veya kişisel bir ifade yüklemenizi gerektiren başvuru formunu doldurun. Erken kabul için son başvuru tarihi 31 Ocak 2020'dir. Düzenli kabul için son başvuru tarihi 31 Mart 2020'dir.

95 $ başvuru ücreti var. Başvurunuzu aldıktan sonra, size banka veya kredi kartı ile ödeyebileceğiniz bir elektronik fatura göndereceğiz. Başvurunuz Seçim Komitesi tarafından gözden geçirilmeden önce ödenmelidir. Kabul edilirseniz ve programa kaydolursanız, ücretin tamamı okul harç ücretinizden düşülür.

Adım 2: Tavsiye Mektupları

Seçim sürecinin ilk aşamasını geçerseniz, yazarların doğrudan bize göndermesi için iki öneri mektubu isteyeceğiz.

Adım 3: Telefon / Skype Röportajı

Seçim sürecinin ikinci aşamasını geçerseniz, son bir karar verecek olan Seçim Komitesinin bir veya daha fazla üyesi ile bir telefona veya Skype röportajına davet edileceksiniz.

Öğrenim Ücretleri

Aşağıdaki ücretler, tüm dersler için öğrenim ücretinin yanı sıra eğitim materyallerini (önerilen kitaplar hariç) içerir.

  • Her iki sömestr için harç: 25.000 $
  • Sadece bir dönemlik öğrenim ücreti: 15.000 $

Akademi şu anda finansal yardım sağlayamamaktadır. Bununla birlikte, başvuru sahiplerinin Avrupa Birliği Erasmus programı gibi dış fon kaynaklarını takip etmeleri teşvik edilmektedir.

Konut Seçenekleri

Hem bireysel hem de paylaşımlı konutlar, yerel üniversiteler ve Washington, DC bölgesindeki diğer sağlayıcılar aracılığıyla ayda yaklaşık 1.000 ABD Doları üzerinden kullanılabilir. Programa kabul edilen kursiyerler kayıt öncesi güncel bilgiler alacaktır. Stajyerler konutlarını bağımsız olarak ayarlayabilirler.

Son Güncelleme Kasım 2019

Okul Hakkında

The Washington International Diplomatic Academy (WIDA) is an independent educational institution dedicated to strengthening global diplomacy by providing the highest-quality training, executive educat ... Devamını oku

The Washington International Diplomatic Academy (WIDA) is an independent educational institution dedicated to strengthening global diplomacy by providing the highest-quality training, executive education and professional development in diplomatic practice to government officials, NGO and business leaders from around the world. Daha Az