Yaratıcı Yazarlık Lisans Belgesi

MAPW Programı, Yaratıcı Yazarlık alanında Lisansüstü Sertifika sunmaktadır. Benzersiz bir dörtlü ders, derece dışı bir program, amacı, metro Atlanta ve Kuzey Georgia'da nitelikli yazarlık öğrencilerine, yoğun bir yaratıcı yazma eğitimi isteyen, ancak mezun olmak istemeyen bir yazar topluluğunda öğretim ve üyelik sağlamaktır. programı.

Yaratıcı Yazarlık Yüksek Lisans Belgesi:

  • Nitelikli öğrencilerin profesyonel yazarlar tarafından öğretilen lisansüstü düzeyde yazma atölyelerinde eğitim yapmalarını sağlar
  • Şiirlerini geliştirme, hikaye geliştirme, oyun senaryo yazımı veya anılarını tamamlama ile ilgilenen kişiler için tasarlanmıştır
  • Öğrencilere, yayınlanmış yazarlar ile ciddi ve üretken bir ortamda çalışma fırsatı sunar
  • Öğrencilere yüksek düzeyde bir yazarlık eğitimi verir ve yazarları, yazışmalarını keşfetmek, edebi olaylara katılmak ve kişisel ve mesleki ufuklarını genişletmek isteyen her yaştan ilgi çekici yazar topluluğuna getirir.

Lisansüstü Sertifika isteyen öğrenciler, derecesi arayan öğrencilerle aynı dersi alırlar.

Gerekli Ödev:

  • Yaratıcı Yazarlık Yüksek Lisans Sertifikası isteyen öğrenciler, sertifikayı kazanmak için sadece dört kursa kayıt yaptırırlar.
  • MAPW programında (kurgu, şiir, film / TV, oyun yazarlığı veya yaratıcı kurmaca) sunulan ve yalnızca konsantre olacakları ve yalnızca Programın sunduğu iki çalıştayda kayıt yapmalarına izin verilen yaratıcı yazım türlerinden birinde odaklanmayı tercih ediyorlar. Bu türde. Önce başlangıç ​​dersini, sonra ileri olanı seçerler. Örneğin, kurgu yazarlığına konsantre olan öğrenciler kurgu yazma dersini, daha sonra kurmaca yazma kursunu alacaklardır.
  • Öğrenciler ayrıca "Yazarlar için Okurlar" (PRWR 6100) ve "Edebi Sanatlardaki Kariyer" (PRWR 6800) derslerini almalıdırlar.
  • Yaratıcı Yazılı Yüksek Lisans Sertifikası için gerekli olan derslerin hiçbiri her dönem sunulduğu için öğrencilerin derslerini dikkatle planlamaları gerekir.

Başvuru Süreci

Yaratıcı Yazarlık Lisansüstü Sertifikası için başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler, GRE sınavına girmek zorunda olmadıkları sürece, derecesi arayan öğrencilerle aynı sürede aynı şekilde başvururlar. Belirli gereksinimler için "Ana Sayfa" ya bakın.

Program dili:
  • Ingilizce

Kennesaw State University için 10 tane daha kurs bak. »

Bu kurs bir Kampüs Okul
Start Date
Duration
Bilgi iste
Tam zamanlı
Price
290 USD
Deadline
Bilgi iste
Priority deadline: February 1st. Final deadline: June 1st.
Konuma göre
Tarihe göre
Start Date
End Date
Son başvuru tarihi
Start Date
End Date
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Priority deadline: February 1st. Final deadline: June 1st.
Location
Son başvuru tarihi
Bilgi iste
Priority deadline: February 1st. Final deadline: June 1st.
End Date
Son başvuru tarihi
End Date