Yoğun İngilizce Kursları

Genel

Program açıklaması

Dil ve kültüre dalmış İngilizce öğrenmenin yerini tutamaz!

Pittsburg State University Yoğun İngilizce Programı, uluslararası öğrencilere çeşitli özel dil ve kültürel hizmetler sunmaktadır. BEP'nin temel hedefleri, kaliteli sınıf eğitimi yoluyla öğrencilerin İngilizce dil seviyelerini yükseltmek ve öğrencileri Pittsburg State University akademik derece programlarına devam etmeye hazırlamaktır. Ayrıca IEP, öğrencilerin Amerikan kültürünü deneyimlemesi ve öğrenmesi için fırsatlar sağlamaya çalışmaktadır.

Yoğun İngilizce Programı (IEP), akademik yıl boyunca iki 15 haftalık yarıyıl (Güz ve Bahar) ve Yaz aylarında bir 9 haftalık oturum içeren tam zamanlı bir programdır. Sınıflar orta ve ileri olmak üzere iki düzeyde sunulmaktadır. Öğrenciler haftada yaklaşık 18 saat ders vererek, gramer dersleri alarak, okuma, dinleme / konuşma, yazma ve akademik hazırlık yaparlar. Program esnektir ve bireysel öğrenci ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü çaba sarf edilmektedir.

Yoğun İngilizce Programının (Akademik Hazırlık Kursu) İleri Seviyesinin başarıyla tamamlanması 79 TOEFL puanına eşdeğerdir ve Pittsburg State University birçok lisans ve lisansüstü programın TOEFL koşulu yerine kullanılabilir.

I took this photo in a private school in Italy (Bologna) and I found beautiful these two girls studying together.

Beceri Geliştirme Kaynakları

Tüm PSU öğrencileri bu ek İngilizce beceri geliştirme kaynaklarına ve destek hizmetlerine ücretsiz erişime sahiptir:

 • Yazı Merkezi
 • Konuşma Ortakları
 • Öğrenci Başarı Merkezi
 • PSU Kütüphane Hizmetleri
 • Toastmasters
 • Pitt Pal Programı
 • Arkadaşlık Ailesi Programı

Kültür ve Dil Etkinlikleri

Yoğun İngilizce Programı, her dönem öğrencilerin Amerika Birleşik Devletleri hakkında bilgi edinmelerine ve İngilizcenizi geliştirmelerine yardımcı olacak etkinlikler düzenler. Bu etkinlikler arasında tatil kutlamaları, partiler, bovling, müze gezileri, yerel ilgi çekici yerlere geziler, alışveriş gezileri, piknikler ve büyük bir metropol alanı veya cazibe gezileri sayılabilir.

IEP öğrencileri PSU'daki raketbol sahaları, basketbol sahaları, yüzme havuzu, rekreasyon merkezi, spor salonu ve ağırlık odası gibi dinlenme tesislerini kullanabilirler. Ayrıca konserler, spor etkinlikleri ve diğer kampüs aktiviteleri BEP öğrencilerine açıktır.

Maliyet

Aşağıda, 2018/2019 akademik yılına göre bir dönem (Güz, Bahar veya Yaz) için tahmini giderler verilmiştir.

Bir dönem yurt dışı yerleşik oranı

Eğitim Ücretleri $ 6514
Yaşam giderleri $ 3889
Sağlık Sigortası $ 713
Kitaplar ve Malzemeler $500 dolar
Oryantasyon / Uyum 55 $
Toplam $ 11.671

Bir dönem ikamet izni (Kansas-Paraguay Öğrencileri)

Eğitim Ücretleri $ 3649
Yaşam giderleri $ 3889
Sağlık Sigortası $ 713
Kitaplar ve Malzemeler $500 dolar
Oryantasyon / Uyum 55 $
Toplam $ 8806

burs

Yoğun İngilizce Programı her sömestr için 1000 $ 'a kadar burs sağlarken, finansman da mevcuttur.

Ödeme planı

Ödeme, derslerin ilk haftasında yapılır. Dönem boyunca dört aylık taksitlendirme yapabilmeniz için bir ödeme planı mevcuttur.

Uygulama

Intakes

 • Güz Dönemi (Ağustos-Aralık)
 • Bahar Dönemi (Ocak-Mayıs)
 • Yaz Dönemi (Haziran-Temmuz)

IEP'ye sadece 8 hafta katılmak isteyen öğrenciler için Ocak, Mart, Haziran, Ağustos veya Ekim aylarında özel izinle katılabilirsiniz. Bu sadece Orta Seviye içindir. Öğrenciler önceki tüm ders içeriğinden sorumlu olacaklardır.

Aşama 1

Başvuru için başvuruda bulunun ve başvuru ücretini ödeyin.

 • IEP Uygulaması:
  • Online Başvuru (Tercih Edilen)
  • Yazdırılabilir Uygulama PDF
 • 60 $ başvuru ücretini ödeyin (iade edilmez)

Adım 2

Aşağıdaki belgeleri gönderin:

 • Sertifikalı banka ekstresi veya finansal garanti
 • Mali Destek Beyanı formu
 • Posta Adresi ve Posta Ücreti formu
 • Pasaport fotokopisi (varsa)

Bu belgeler i-admit@pittstate.edu adresine e-posta ile gönderilebilir.

Akademik bir programa şartlı kabul için okul transkriptlerini / akademik kayıtlarını (ve İngilizce çevirilerini) göndermeniz gerekir.

Aşama 3

Ön değerlendirme amacıyla çevrimiçi Duolingo İngilizce Testine katılın.

Lütfen bu çevrimiçi testi İnternet erişimi, web kamerası ve mikrofon / hoparlör bulunan herhangi bir bilgisayardan yapın. Test istediğiniz zaman yapılabilir ve tamamlanması yaklaşık 45 dakika sürer. Test puanları 48 saat içinde PSU'ya gönderilecektir. Teste kaydolurken Pittsburg State University seçin. Maliyeti 49 $. PSU'ya vardığınızda ve IEP'ye kaydolduktan sonra, 49 $ test ücreti size makbuz belgesi ile eğitimden feragat şeklinde iade edilecektir.

TOEFL, IELTS veya PTE puanını yalnızca ön değerlendirme amacıyla da gönderebilirsiniz.

IEP Kabul Şartları

 • Adayların kabul edilebilmesi için adayların liseyi bitirmiş olması gerekmektedir.
 • Şartlı kabul için başvuru sahiplerinin akademik programa kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Sadece bir uygulamaya ihtiyaç vardır. Şartlı kabul için lisans veya lisansüstü başvuru sürecini tamamlayınız.
Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

Looking for a university with a traditional campus feel, competitive academic programs, and an incredible surrounding community? Look no further than Pitt State.

Looking for a university with a traditional campus feel, competitive academic programs, and an incredible surrounding community? Look no further than Pitt State. Daha Az