Keystone logo

5 Sosyal Bilimler Ön Lisansı programlar içinde Coğrafya 2024

filtreler

filtreler

  • Sosyal Bilimler Ön Lisansı
  • Doğa Bilimleri
  • Coğrafya
  • Coğrafya
Çalışma alanları
  • Doğa Bilimleri (5)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Sosyal Bilimler Ön Lisansı programlar içinde Coğrafya

Ortaöğretim sonrası eğitimde zamandan ve paradan tasarruf etmek isteyenler için ön lisans yeterlidir. Lise derecesi veya GED'den daha üst sıralarda yer alırken, iki yıl içinde tamamlanması mümkündür.

Coğrafya Sanatında Bir Ortak Nedir? Konu, haritalar gibi referans araçları oluşturarak dünyanın modellerini oluşturmaktır. Bu bilime odaklanan bir program, öğrencileri fiziksel ve kültürel coğrafya ile ilgili temel kavramlarla tanıştırır. Birçok üniversitenin dersleri fiziksel coğrafya, kültürel coğrafya, dünya bölgesel coğrafyası, coğrafi bilgi sistemlerine giriş, ekonomik coğrafya, kültürel antropoloji, CBS veri yakalama ve uzaktan algılama ve mekansal analiz içerir.

Mezunlar genellikle coğrafyanın kavramsal ve teorik modellerini tanımlama yeteneğine sahiptir ve bu da kendi çalışma modellerini geliştirmelerine yardımcı olabilir. Ayrıca, tematik haritalar ve coğrafi bilgisayar modellemesi ile ilgili uygulamalar yürüterek işverenlere bir varlık kanıtlayabilirler.

Her üniversitenin ücreti farklıdır ve kurs ücretleri ülkeden ülkeye farklılık gösterir, bu nedenle seçtiğiniz kuruma başvurarak bu derece elde etmek için genel bir maliyet tahmini elde etmek en iyisidir.

Coğrafya birimleri kariyerlerinde iki yoldan birine gidebilir: fiziksel veya beşeri coğrafya. Alan çalışmasına katılmak mezunlar için kariyerinin başlangıcında pratik beceriler geliştirmek ve işverenlerin çekici bulma deneyimlerini ellerinde tutmanın bir yolu olarak oldukça faydalı olabilir. Coğrafya çalışması, ticaret, ulaşım, eğitim, turizm ve sanayi gibi birden çok sektörde yayılmaktadır. Bu alanda, çevre danışmanı, planlama ve geliştirme araştırmacı, ticari veya konut araştırmacı, şehir plancısı, haritacılar, doğa koruma görevlisi, sürdürülebilirlik danışmanı, peyzaj mimarı, lojistik ve dağıtım yöneticisi, turizm subayı, ve ulaşım planlayıcısı. Bu kariyer tercihleri ​​zenginliği, hemen hemen herkesin iyi bir uyum bulmasını sağlar.

Bugün coğrafya alanındaki yerinizi anmaya başlayın. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.