Keystone logo
İrlanda

Ders çalışma Akademik Kurs içinde İrlanda 2024

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  833
 • kamu hizmetleri payı

  70
 • internet aboneliği

  49
 • Yerel taşıma

  100

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  12
 • Bir bardak yerel bira

  6

Vize gereklilikleri

 • C çalışma vizesi - İrlanda'da 3 aydan daha kısa bir süre eğitim almak istiyorsanız
 • D çalışma vizesi - Kursunuz 3 aydan uzun sürerse

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Öğrenci Vizesi (C çalışma vizesi; D çalışma vizesi)

Fiyat ve para birimi

İrlanda öğrenci vizesi ücretleri, menşe ülkenize göre değişir. Standart vize başvuru işlem ücretleri, tek girişli vize için 60 € (80 ABD Doları) ve çok girişli vize için 100 €'dur (135 ABD Doları).

Vize için kimler başvurabilir?

AB veya AEA vatandaşıysanız (İzlanda, Norveç ve Lihtenştayn dahil), İrlanda'da okumak için İrlanda öğrenci vizesine ihtiyacınız yoktur. İrlanda öğrenci vizesi veya giriş vizesi istemeyen başka ülkeler de vardır ve bunlar burada listelenmiştir: http://www.citizensinformation.ie/en/moving_country/moving_to_ireland/coming_to_live_in_ireland/visa_requirements_for_entering_ireland.html

İrlanda'da okumak için gelen AEA üyesi olmayan ülkelerin vatandaşları için, Derece Programı (Yüksek Öğrenim için) veya İrlanda Dil ve Diploma Dışı Program kapsamında tam zamanlı bir kursa kaydolmaları gerekir.

İrlanda için öğrenci vizesine ihtiyacınız olsun veya olmasın, AEA üyesi olmayan bir ülkeden öğrenciyseniz, İrlanda'ya girişte giriş izni almak için bir göçmenlik memuruna bildirimde bulunmanız gerekir. Bunu yaşamayı düşündüğünüz ilçede yapmalısınız.

Lütfen dikkat: İrlanda, Schengen Anlaşmasının bir üyesi değildir. Bu nedenle, bir Schengen ülkesi için vizeniz olsa bile İrlanda vizesine başvurmanız gerekecektir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

AVATS çevrimiçi tesisi

Vize başvurunuzu AVATS çevrimiçi olanağını kullanarak çevrimiçi yapmalısınız. Çevrimiçi vize başvuru olanağı dünya çapında mevcuttur ve tüm başvuru sahipleri tarafından kullanılmalıdır.

İnternet sitesi:https://www.visas.inis.gov.ie/avats/OnlineHome.aspx

Başvuru nasıl yapılır?

Vize için online başvuru yapmanız gerekmektedir. Online başvuru işlemini tamamladığınızda, online sistem tarafından oluşturulan özet başvuru formundaki yönergeleri takip etmeniz gerekmektedir. Özet formu, destekleyici belgelerinizi nereye göndereceğiniz konusunda bilgi içerecektir. Yazdırmanız, imzalamanız ve tarih atmanız gereken özet formu, destekleyici belgelerinizle birlikte sunulmalıdır.

Vize başvurunuzla birlikte aşağıdakileri sağlamanız gerekecektir (orijinal belgeler gereklidir ve İngilizce veya noter tasdikli tercümesi eşlik etmelidir):

 • İrlanda'da tanınmış bir okuldan/kolejden/üniversiteden bir eğitim kursuna kabul edildiğinizi onaylayan kabul mektubu. Bu eğitim kursu tam zamanlı (bir akademik yıl süren) olmalı ve haftada en az 15 saat çalışma süresine sahip olmalıdır.
 • Seçtiğiniz kursu İngilizce dili aracılığıyla sürdürme konusundaki akademik yeteneğinizin kanıtı (bu bir İngilizce kursu değilse).
 • Kurs ücretinin tamamının ödendiğine dair belge.
 • Kalışınızın ilk bölümünde kendinizi geçindirmek için yeterli paraya (7.000 €) sahip olduğunuza dair kanıt.
 • Sizin veya bir sponsorun, eğitiminizin sonraki her yılı için en az 7.000 €'ya erişiminizin olduğuna dair kanıt ve bu yılların her biri için kurs ücretlerine ek olarak.
 • Özel sağlık sigortanızın olduğuna dair kanıt.
 • Eğitim geçmişinizdeki boşlukların açıklaması.
 • İrlanda'dan ayrıldığınızda daimi ikamet ülkenize dönmeyi planladığınızın teyidi.

Ne zaman başvurmalısınız?

İrlanda'ya seyahat tarihinizden 3 ay öncesine kadar eğitim vizesine başvurabilirsiniz. Öğrenci vizesi başvurunuzu İrlanda'ya seyahatinizden en az birkaç ay önce yapmanız gerekecektir.

İrlanda'da 3 aydan daha uzun bir süre eğitim almayı planlayan AEA üyesi olmayan bir ülkeden gelen öğrenciler, geldikten sonra yaşadıkları bölgenin yerel göçmenlik memuruna kayıt yaptırmalıdır. Pasaportları, kalmalarına izin verilen şartlar ve süre ile onaylanacaktır. Vizeye ihtiyaç duymayan öğrencilerin ilk kayıt olduklarında 3.000 Euro'ya sahip olmaları gerekir.

Bir İrlanda öğrenci vizesinin ülkeye birden fazla girişe otomatik olarak izin vermediğini unutmayın. Öğreniminiz sırasında ülkeyi terk edip geri dönmeniz gerektiğini düşünüyorsanız, yeniden giriş vizesine başvurmanız gerekecektir.

İşlem süresi

3 Months

iş fırsatları

Geçici Uygun Programlar Listesindeki (ILEP) bir kursa katılıyorsanız, yerel göçmenlik memurunuza kayıt yaptırdığınızda pasaportunuzda 2 numaralı damga olacaktır. Yarı zamanlı olarak haftada 20 saate kadar yarı zamanlı çalışma veya kolej tatil dönemlerinde, yani Haziran'dan Eylül'e ve 15 Aralık'tan 15 Ocak'a kadar olmak üzere haftada 40 saate kadar geçici olarak çalışmanıza izin verilecektir. .

Böyle bir kursa gitmiyorsanız, yarı zamanlı çalışma veya herhangi bir iş veya meslekle uğraşma hakkınız olmayacaktır. Daha sonra pasaportunuzda 2A numaralı damgayı alacaksınız.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

İrlanda'ya öğrenci vizesinin reddedilmesinin nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • İrlanda'daki tüm ziyareti/çalışmayı karşılamak için yeterli fon yoksa.
 • Önerilen çalışmanın mantıklı bir yolu yoksa.
 • Tutarsızlıklar, yanıltıcı bilgiler veya sahte belgeler varsa.