Keystone logo
Kanada

Ders çalışma Akademik Kurs içinde Kanada 2024

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  624
 • kamu hizmetleri payı

  47
 • internet aboneliği

  58
 • Yerel taşıma

  67

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  9
 • sinema bileti

  10
 • Bir bardak yerel bira

  5

Vize gereklilikleri

Kanada'da 6 aydan daha uzun süre okumak için, kaldığınız süre boyunca Kanada öğrenci vizesi işlevi gören Kanada çalışma izni almanız gerekir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Kanada çalışma izni

Fiyat ve para birimi

CAD 150

Vize için kimler başvurabilir?

Yabancı uyrukluların çoğu çalışma izni için başvurmalıdır. Bir kez verilen çalışma izni, yabancı uyruklu bir kişinin, belirtilen kurs veya program süresince Kanada'da onaylı bir enstitüde eğitim almasına izin verir. Bazı durumlarda, Kanada'da okula gitmek için çalışma iznine ihtiyacınız yoktur:

 1. Okumayı düşündüğünüz kurs veya programın süresi 6 aydan az ise.
 2. Kanada'daki bir yabancı temsilcinin aile üyesi veya personeli iseniz.
 3. Yabancı bir silahlı kuvvetin üyesi iseniz. Ancak, Kanada'ya uçmak için yine de bir Elektronik Seyahat İznine (eTA) ihtiyacınız olacak.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Çevrimiçi/kağıt başvuru

Kanada çalışma iznine çevrimiçi olarak veya Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik (CIC) web sitesinden edinebileceğiniz basılı bir başvuru yoluyla başvurabilirsiniz.

İnternet sitesi:https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/study-canada/study-permit/apply.html

Başvuru nasıl yapılır?

1. Önce tanınmış bir yüksek öğretim sağlayıcısından standart bir kabul mektubu almalısınız.

2. Bir sonraki aşama, ya CIC web sitesinden (http://www.cic.gc.ca) ya da yerel vize ofisiniz ya da evinizdeki Kanada büyükelçiliği ya da konsolosluğu ile iletişime geçerek bir Kanada öğrenci vizesi başvuru paketi almaktır. ülke.

3. Başvuru paketinizi alabilmek için CIC web sitesinde kendinizle ilgili birkaç soruyu yanıtlamanız gerekmektedir. Bu sorular, Kanada öğrenci izni için çevrimiçi başvuruda bulunmaya uygun olup olmadığınızı ve hangi belgeleri sağlamanız gerektiğini belirleyecektir. Uygun bulunursanız, başvurunuzu çevrimiçi olarak göndermek için ihtiyaç duyacağınız 60 gün geçerli kişisel bir kontrol listesi kodu alacaksınız. İleride başvurmak için kodunuzu içeren sayfayı yazdırdığınızdan emin olun. Sayfada ayrıca bir başvuru kılavuzu, tahmini öğrenim ücreti tutarı, başvurunuzla birlikte göndermeniz gereken belgelerin bir listesi ve sonraki adımlarınız için yönergeler yer alacaktır.

4. Başvurmaya hazır olduğunuzda, kişisel kontrol listesi kodunuzu gireceğiniz bir MyCIC hesabı oluşturun. Ardından, belgelerinizi yükleyip CIC'ye göndermenizi sağlayan kişisel belge kontrol listenizi alacaksınız.

5. Belgelerinizi ve başvuru formunuzu hazırladıktan ve ücretlerinizi ödedikten sonra, tamamlanmış başvurunuzu CIC'ye sunabilirsiniz.

6. Bazı başvuru sahiplerinin yerel vize ofislerinde bir görüşmeye katılmaları gerekebilir.

7. Başvurunuz onaylandığında size bir tanıtım mektubu gönderilirken, Elektronik Seyahat İzni (eTA) ve/veya geçici ikamet vizesi gerektiren ülkelerden gelen öğrencilere, gerekirse bunlar verilecektir. eTA pasaportunuzla bağlantılı olacaktır. Öğrenim izni için başvurduğunuzda kullandığınız pasaport ile seyahat etmeniz önemlidir. eTA, hangisi önce gerçekleşirse, beş yıl süreyle veya pasaportunuzun süresi dolana kadar geçerli olacaktır.

8. Bunları pasaportunuz, mali durumunuzun kanıtı ve kabul mektubunuz (ve almanız tavsiye edilen diğer belgeler) ile birlikte Kanada'daki Kanada Sınır Hizmetleri Ajansı'na (CBSA) sunun; o, daha sonra Kanada kimlik belgenizi verecektir. çalışma izni ve Kanada'ya giriş yapmanızı sağlar. Kanada'da öğrenci vizesi için gerekli belgeler şunları içerir:

 • Doldurulmuş başvuru formu;
 • Üniversiteden alınan orijinal kabul mektubu;
 • Kendi ülkenize dönmenizi de sağlayan geçerli bir pasaport/seyahat belgesi. ABD'de yaşıyorsanız bu gerekli değildir;
 • Arkasında isim ve doğum tarihi bilgileri bulunan iki yeni vesikalık fotoğraf;
 • Öğrenim ücreti + 833 CAD/ay (Quebec hariç tüm iller için) veya öğrenim ücreti + 917 CAD/ay (Quebec)'i temsil eden öğreniminiz sırasında mali destek kanıtı;
 • Açıklama mektubu;
 • Quebec'te eğitim almayı düşünüyorsanız, belgenizin bir Certificat d'acceptation du Québec, İngilizce ve Fransızca çevirilerine, tercümandan bir beyana ve orijinal belgelerin onaylı bir kopyasına ihtiyacınız olacaktır;
 • Çalışma izni ücretini (150 CAD) ödediğinize dair kanıt.

Ne zaman başvurmalısınız?

İşlem süreleri değişkendir. Gönderdiğiniz başvurunun türüne ve nerede işlendiğine bağlıdır. Basılı başvurular genellikle çevrimiçi başvuruların yaklaşık iki katı kadar sürer. İşlem sürelerini önceden kontrol etmeniz her zaman önerilir: http://www.cic.gc.ca/english/information/times/temp.asp

Kanada çalışma izniniz olduğunda, eğitiminize devam etmeye karar verirseniz Kanada içinden vizenizi yenilemek için başvurabilirsiniz.

İşlem süresi

iş fırsatları

Üniversite yarıyıllarında 20 saate kadar kampüs içinde ve dışında, kış ve yaz tatili gibi tatillerde ise tam zamanlı olarak çalışma iznine ihtiyaç duymadan çalışabilirsiniz. Kalifiye olmak için geçerli bir çalışma iznine sahip olmanız ve tam zamanlı bir öğrenci olmanız gerekir. Ayrıca Kanada'da çalışmak veya devlet programlarından yardım ve hizmet almak için Service Canada'dan bir Sosyal Sigorta Numarasına (SIN) ihtiyacınız olacaktır. Çalışma izniniz, eğitim programınızı tamamladıktan 90 gün sonra geçersiz olacaktır, bu nedenle eğitiminizin ardından Kanada'da kalmak ve iş aramak istiyorsanız mezuniyet sonrası çalışma izni almanız gerekecektir. Bu üç yıl boyunca geçerlidir.

Haftalık saat

20

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Kanada öğrenci vizesi, vize memuru, başvuru sahibinin Kanada'ya gitme amacının yanlış beyan edildiğinden şüphelenirse - bir bireyin başvurmasının gerçek nedeni bir eğitim kursu değilse - reddedilebilir. Daha da büyük olasılıkla, sağlanan fonların kanıtı, beklenen eğitim, yemek, kira vb. giderler için yetersiz olabilir veya iddia edilen bir eğitim kursu için açıkça yeterli olmayabilir.