Keystone logo
Tayland

Ders çalışma Akademik Kurs içinde Tayland 2024

Para birimini değiştir

Temel aylık yaşam maliyeti

 • Ortak bir dairede kiralık

  330
 • kamu hizmetleri payı

  21
 • internet aboneliği

  15
 • Yerel taşıma

  28

Örnek yaşam tarzı maliyeti

 • Fast food kombinasyonu

  5
 • sinema bileti

  6
 • Bir bardak yerel bira

  2

Vize gereklilikleri

Göçmenlik dışı vize ED (eğitim) - Bu tür vize, Tayland'da okumak, bir seminere, eğitim oturumuna veya staja katılmak isteyen adaylara verilir.

Ne tür bir Vizeye ihtiyacınız var?

vize adı

Göçmen olmayan vize ED (eğitim)

Fiyat ve para birimi

USD 80

Öğrenci vizesinin fiyatı ülkeye bağlıdır ve 80 USD civarında olabilir. Ücret değişebilir.

Vize ücreti yalnızca elçilikte nakit olarak veya gerekli miktarda parayı posta yoluyla göndererek ödenebilir. Vizenin fiyatı, tek veya çok girişli vize olmasına bağlıdır. Ücretler ayrıca para birimine bağlı olarak ülkeden ülkeye değişir.

Vize için kimler başvurabilir?

Tayland'da okumak için tüm yabancıların öğrenci vizesine başvurması gerekir.

Lütfen dikkat: Öğrenci vizesine sahip olmak, Tayland'da en az üç ders almanızı gerektirir. Bununla birlikte, Tayland'daki eğitiminizin sağlam bir kanıtına sahip olmanız için dört ders almanız önerilir.

Başvuruyu nereden yapabilirsiniz?

Tayland Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu

Vize başvurusunu yalnızca kendi ülkenizdeki/ikamet ettiğiniz ülkedeki Tayland Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğuna veya belirlenmiş Tayland Büyükelçiliğine yapmanız gerekmektedir.

Tayland'da 60 günlük turist vizesi ile bulunuyorsanız, vizenizin ilk 30 günü içinde ülkeden ayrılmadan vizenizi değiştirebilirsiniz - göçmen olmayan ED vizenizin işlenmesi için geri kalan 30 gün gerekebilir. Turist vizesi her halükarda en az 21 gün daha geçerli olmalıdır. Değilse, yurtdışından vize başvurusu yapmak için Tayland'dan ayrılmanız gerekecektir. Laos, Kamboçya, Malezya ve Singapur bunu yapmak için yakınlardaki seçeneklerdir.

İnternet sitesi:

Başvuru nasıl yapılır?

Öğrenci vizesine başvururken genellikle aşağıdaki belgeleri sunmanız gerekir:

 • Geçerliliği 6 aydan az olmayan pasaport veya seyahat belgesi
 • Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu
 • Başvuranın yakın tarihli (4 x 6 cm.) fotoğrafı
 • Konsolosluğa hitaben tavsiye mektubu
 • İlgili akademik kurum/kuruluştan kabul mektubu
 • Özel bir kurumda öğrenim görmek isteyenler için Tayland Milli Eğitim Bakanlığı veya ilgili diğer alt makamlardan yabancı uyruklu öğrencilerin kaydını onaylayan resmi yazı ve ilgili akademik kurumun kayıt belgesinin bir kopyası gerekmektedir.
 • Akademik kayıt ve Öğrenci Kimliği (şu anda okuyorsa)
 • Seminer, eğitim ya da staj yapmak isteyenler için ayrıca ilgili kurumdan Konsolosluğa hitaben yazılmış tavsiye yazısı da istenmektedir.

Vize türünüz ne olursa olsun, vizenizi ülkedeki ilk 90 gün içinde doğrulamanız gerekir.

Ne zaman başvurmalısınız?

Elçiliğin başvurunuzu işleme koyması, siz elçiliğe getirdikten sonra en az dört iş günü sürecektir. Bu ülkeden ülkeye değişir, bu nedenle daha fazla bilgi için kendi ülkenizdeki Tayland büyükelçiliğine veya konsolosluğuna danışın.

Öğrenci vizesi 3 ay geçerlidir. Bu vizeye sahip olan kişiler, Göçmenlik Bürosu Ofisinde kalış süresinin uzatılması için başvurabilir ve Tayland'a ilk giriş tarihinden itibaren bir yıllık bir süre için bu uzatmaya hak kazanabilir.

Tayland'da ne kadar kaldığınızdan bağımsız olarak, her 90 günde bir Göçmenlik Bürosuna bildirimde bulunmanız ve onlara mevcut adresinizi söylemeniz gerekir. Doldurmanız gereken basit bir formdur ve herhangi bir ücreti yoktur.

İşlem süresi

4 Days

iş fırsatları

Tayland'da öğrenci vizesi ile bulunduğunuzda çalışmanıza izin verilmez. İlgili vize ve çalışma izni ile resmi bir iş bulursanız, bu vize ile de eğitim alabilirsiniz, ancak tersi mümkün değildir.

Haftalık saat

0

Neden bu tür bir vizeye ihtiyacınız var?

Gerekli sayıda kurs almıyorsanız veya yanlış veya eksik belgeler sunarsanız, vize başvurunuz reddedilebilir.