Keystone logo

2 Akademik Kurs programlar içinde Sahne Sanatları Film Çalışmaları Film Teorisi 2024

filtreler

filtreler

  • Sahne Sanatları
  • Film Çalışmaları
  • Film Teorisi
Çalışma alanları
  • Sahne Sanatları (2)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Popular degree type

Popular study format

Popular education type

Akademik Kurs programlar içinde Sahne Sanatları Film Çalışmaları Film Teorisi

Film Teorisi çalışmaları nedir?
Film Teorisi, sinemanın tarihini, teorisini ve eleştirisini inceler. Felsefe, Marksizm, psikanaliz, ırk veya cinsiyet gibi çeşitli yaklaşımlarla sinemanın çeşitli yönlerini nasıl tanımlayacağınızı ve değerlendireceğinizi öğreneceksiniz. İzlediğimiz filmleri daha iyi takdir etmemize ve vermeye çalıştıkları mesajları anlamamıza yardımcı olabilir.

Film Teorisi derecesi ile ne yapabilirim?
Film Teorisi derecesi ile alabileceğiniz birçok farklı kariyer yolu vardır. Film eleştirmeni, film programcısı veya film tarihçisi olarak çalışabilirsiniz. Film eğitimi alanında da çalışabilir, başkalarına sinema sanatı ve tarihi hakkında bilgi verebilirsiniz. Ya da Film Teorisi bilginizi film yapımcılığının kendisinde kariyer yapmak için kullanabilirsiniz. Hangi yolu seçerseniz seçin, Film Teorisi derecesi size başarılı olmanız için gereken eleştirel düşünme ve analitik becerileri verecektir.

Farklı Film Teorisi derece türleri
Film teorisi derecelerinin seviyesi kuruma ve programa göre değişebilir. Sektördeki bazı giriş seviyesi işler için film teorisi alanında lisans derecesi gerekli olabilir, ancak ileri düzey pozisyonlar için yüksek lisans veya doktora gerekli olabilir. Birçok üniversite, daha geniş bir beşeri bilimler veya sanat müfredatının bir parçası olarak film teorisi sunar. Film teorisyenleri ayrıca filmin tarih, eleştiri ve prodüksiyon gibi diğer yönlerini de inceleyebilirler.

Film Teorisi derecem sırasında ne çalışacağım?
Filmin tarihi ve evrimi, farklı film türleri ve filmlerin nasıl analiz edilip yorumlanacağı dahil olmak üzere film teorisi ile ilgili çeşitli konuları inceleyeceksiniz. Feminist film teorisi, Marksist film teorisi ve psikanaliz gibi film teorisine yönelik eleştirel yaklaşımları inceleyeceksiniz. Ayrıca, belirli filmleri derinlemesine inceleme ve öğrendiğiniz teorileri bu filmlere ilişkin kendi analizlerinize uygulama fırsatına sahip olacaksınız.