Keystone logo
Binghamton University, State University of New York Bilim, Teknoloji ve Tıp Tarihi (Yandal)
Binghamton University, State University of New York

Bilim, Teknoloji ve Tıp Tarihi (Yandal)

Binghamton, Amerika Birleşik Devletleri

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

May 2024

USD 7.070 *

Kampüste

* New York eyaleti sakinleri için | eyalet dışında ikamet edenler ve uluslararası ikamet edenler için - 26.160 $

Tanıtım

Bilim, Teknoloji ve Tıp Tarihindeki yandal, diğer alanlarda uzmanlaşan öğrencilerin çalışmalarını Tarihte tutarlı, tematik bir programla tamamlar. Yan dal, öğrencilere çeşitli zaman dilimlerinde, coğrafi bölgelerde ve dini ve kültürel sistemlerde bilim, teknoloji ve tıp tarihini tanıtır.

Bilim, teknoloji ve tıp alanındaki gelişmeleri belirli bir tarihsel bağlamda temellendirir ve öğrencileri bu gelişmeleri daha geniş siyasi, sosyal, kültürel ve entelektüel eğilimlerle ilişkili olarak değerlendirmeye teşvik eder. Öğrencileri tarihsel metodoloji ve tarihsel sorularla tanıştırmayı, yaşam ve doğa bilimleri, mühendislik, tıp, hemşirelik ve çevre çalışmalarındaki ilgili alanların gelişimine ilişkin anlayışlarını geliştirmeyi ve derinleştirmeyi amaçlamaktadır.

Bilim, Teknoloji ve Tıp Tarihi yan dalını tamamlayan her öğrenci, bölüm danışmanlarının danışmanlığında yan dal koşullarını sağlayacak bir program geliştirir.

Stajlar, Araştırma Olanakları ve Daha Fazlası

Tüm Tarih bölümü öğrencileri ve yan dal öğrencileri, tarihsel araştırmalarını yürütürken bir tarih profesörünün onlara tavsiyelerde bulunduğu bir son sınıf seminerine katılırlar. Tarih bölümü öğrencileri, ilgi duydukları araştırma alanında bir öğretim üyesine danışarak bağımsız olarak da çalışabilirler. Tüm öğrenciler, tarih makalelerini öğrenciler tarafından düzenlenen Binghamton Journal of History'ye yayınlanmak üzere gönderebilirler. Öğrenciler ayrıca Yunanistan, Türkiye veya Fransa gibi yerlerde fakülte liderliğindeki bir yurt dışı eğitim programına kaydolma fırsatlarını da izlemelidir. Pek çok Tarih dersi aynı zamanda öğrenci araştırması veya toplum bağlantılı hizmet-öğrenmehizmet-öğrenme hizmet-öğrenme,tarihsel dönemler hakkındatopluluk bağlantılı hizmet-öğrenmehizmet-öğrenme ve hizmet öğrenme çalışmaları için de kapsam sunar. Öğrenciler ayrıca yerel bir müze veya araştırma kütüphanesinde saha deneyimi için Harpur kredisi kazanmalarına olanak tanıyan bir staja da kaydolabilirler. Tarihte staj, hizmet öğrenimi ve yurtdışında eğitim fırsatları bulma konusunda daha fazla yardım için Fleishman Kariyer ve Mesleki Gelişim Merkezi'ni, Sivil Katılım Merkezi'ni ve Uluslararası Eğitim ve Küresel Girişimler Ofisi'ni ziyaret edin.

Bölüm aynı zamanda amacı tarih çalışmalarını teşvik etmek olan profesyonel bir topluluk olan Phi Alpha Theta'nın da üyesidir. Her baharda yeni üyeleri kabul etmek ve öğrenci ödülü kazananları kutlamak için bir tören düzenliyoruz.

Hızlandırılmış/4+1 Derece

Öğrencilerin lisans ve yüksek lisans eğitimlerini sadece 5 yılda tamamlamalarına olanak tanıyan hızlandırılmış/4+1 derece programlarımız da ilginizi çekebilir!

Burslar ve fon sağlama

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular