Keystone logo
Binghamton University, State University of New York Çeviribilim (Yandal)
Binghamton University, State University of New York

Çeviribilim (Yandal)

Binghamton, Amerika Birleşik Devletleri

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2024

USD 7.070 *

Kampüste

* New York eyaleti sakinleri için | eyalet dışında ikamet edenler ve uluslararası ikamet edenler için - 26.160 $

Tanıtım

Çeviri Araştırması ve Öğretim Programı (TRIP), Çeviribilim alanında Yandal programı sunmaktadır. Yandal, yabancı dil eğitimindeki lisans programlarını tamamlar ve bir veya daha fazla yabancı dil konusunda ileri düzeyde bilgi sahibi olan ve bir meslek veya akademik araştırma alanı olarak çeviriye ilgi duyan lisans öğrencileri için bir seçenektir.

Çeviribilim Yan Dal programı, öğrencilere pratik çeviri konusunda bir temel ve çeviri teorileri ve tartışmalara giriş sağlar. Kurs, öğrencilerin dil yeterliliklerinin yanı sıra dilsel ve kültürel bilgilerini de geliştirmelerine olanak tanır. Yandal, hem İngilizce hem de ikinci bir dilde ileri düzeyde dil becerisine sahip öğrencilerin hem pratik bir beceri hem de bir çalışma alanı olarak çeviriye yönelik takdir kazanmalarını sağlar.

Öğrenciler birçok akademik disiplindeki fakültelerden geniş bir yelpazedeki dersler arasından seçim yaparlar. Kursları, öğrencilerin disiplinlerarası becerilerini, çok disiplinli deneyimlerini ve bağımsız akademik ilgi alanlarını geliştirmeye hizmet eder.

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular