Keystone logo
Binghamton University, State University of New York Dilbilimsel Antropoloji (Yandal)
Binghamton University, State University of New York

Dilbilimsel Antropoloji (Yandal)

Binghamton, Amerika Birleşik Devletleri

4 Years

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Aug 2024

USD 7.070 *

Kampüste

* New York eyaleti sakinleri için | eyalet dışında ikamet edenler ve uluslararası ikamet edenler için - 26.160 $

Tanıtım

Dilbilimsel Antropoloji yan dal, öğrencilere dil ve kültür araştırmalarında ve bunların birbirlerini nasıl etkilediklerinde geniş bir yelpazedeki teori ve soruları tanıtır. Bu tür bir eğitim, bölge çalışmaları (Asya ve Asya-Amerika çalışmaları, Afrika çalışmaları, Latin Amerika ve Karayipler Bölgesi çalışmaları, Musevi çalışmaları), dil bilimi, ekonomi, coğrafya, tarih, sanat tarihi, siyaset bilimi, psikoloji, sosyoloji, kadın çalışmaları ve romantik diller.

Stajlar, Araştırma Olanakları ve Daha Fazlası

Bölüm, öğrencilere antropolojik araştırmaların nasıl yürütüleceği konusunda uygulamalı deneyim kazandıran saha ve laboratuvar temelli araştırma yöntemleri üzerine dersler sunmaktadır. Bölüm özellikle, moleküler ve biyomedikal antropoloji alanında, yüksek başarılı birinci sınıf öğrencilerine yönelik, laboratuvar ortamında uygulamalı araştırma deneyimi sağlayan bir araştırma programı olan Birinci Sınıf Araştırma Daldırma (FRI) akışını geliştirdi. Bölüm ayrıca her yaz New York'un kuzey kesiminde altı haftalık bir arkeoloji saha okulu sunmaktadır ve Kuzey ve Güney Amerika ile Avrupa'da ek saha çalışması fırsatları mevcuttur. Öğrenciler ayrıca yurt dışında eğitim programlarının yanı sıra araştırma becerileri üzerine atölye çalışmalarına katılmaya teşvik edilir ve antropoloji kredisi için stajlar düzenlenebilir. Lisans Antropoloji Organizasyonu, kampüste müzelere saha gezileri düzenleyen, kariyer seminerleri düzenleyen ve antropolojideki konuları incelemek için sosyal etkinlikler ve akademik forumlar düzenleyen bir öğrenci grubudur.

Hızlandırılmış/4+1 Derece

Öğrencilerin lisans ve yüksek lisans eğitimlerini sadece 5 yılda tamamlamalarına olanak tanıyan hızlandırılmış/4+1 derece programlarımız da ilginizi çekebilir!

Burslar ve fon sağlama

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular