Keystone logo
© Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology
Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology GmbH

Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology GmbH

Catalyst - Institute for Creative Arts and Technology GmbH

Tanıtım

Öğrenme

Biz ne yaptık?

Catalyst – Yaratıcı Sanatlar ve Teknoloji Enstitüsü, Berlin'in yaratıcı medya metropolündeki ikonik Funkhaus'ta yerleşik uluslararası bir yaratıcı öğrenme topluluğudur.

Lisans, yüksek lisans ve yaz kısa derslerimiz elektronik müzik prodüksiyonu ve performansı, ses prodüksiyonu, ses mühendisliği, görsel medya için ses, film yapımı, senaryo yazımı, görsel efektler ve oyunculuğu kapsamaktadır.

Öğrencilerimiz 75'in üzerinde milletten oluşan bir topluluğun parçası olarak İngilizce öğreniyorlar. Proje tabanlı öğrenme ve işbirliği yoluyla ve uzman eğitmenlerin rehberliğinde benzersiz yaratıcı kimliklerini keşfetme gücü kazanırlar.

soyağacı

Nereden geliyoruz?

Eski markalarımız dBs Music Berlin ve dBs Film Berlin altında 20 yıldır İngiltere'de ve 7 yılı aşkın bir süredir Berlin'de birinci sınıf yaratıcı prodüksiyon eğitimi veriyoruz. Rahat ve yetişkinlere yönelik bir ortamda heyecan verici, uygulamalı, ilgili ve ilgi çekici eğitim sunma konusunda köklü bir üne sahibiz.

Berlin'deki lisans ve yüksek lisans programlarımız, Birleşik Krallık'taki onay kurumumuz olan Plymouth Marjon Üniversitesi ile ortaklaşa verilmektedir. Tüm kamu denetimlerinde ve yaratıcı endüstrilerde çalışan çok sayıda mezunda eğitim sunumumuzun kalitesi için sürekli olarak mükemmel derecelendirmelere sahibiz.

Yöntem

Öğrenmemize güç veren nedir?

'Büyüklük doğmaz' inancımız, yaptığımız her şeye güç verir. Size en iyi benliğinizi oluşturmanıza ve kendi benzersiz büyüklüğünüzü en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanıyan bir öğrenme ve kendini geliştirme süreci sunuyoruz.

Çığır açan derece programlarımız proje tabanlı öğrenme üzerine kuruludur. Bir Birleşik Krallık üniversitesinin katı gereksinimlerine uyarken ilerici bir eğitim modeli kullanıyoruz. Aşamalı eğitim, yalnızca uzman yaratıcı becerilerinizi değil, aynı zamanda Catalyst'i geride bıraktıktan çok sonra bile günlük yaşamınızı dönüştürmeye devam edecek gerçek dünyadaki günlük becerileri geliştirmeye odaklanır.

En iyi öğrenmenin, donanıma sahip olmak ve 'yapmak' için harcadığınız zamanı en üst düzeye çıkarmak olduğuna inanıyoruz. Yaparak ve başkalarıyla işbirliği yaparak öğrenmek, Catalyst yönteminin anahtarıdır.

Elbette öğrencilerimiz, kendi yaptıklarını destekleyen ve zenginleştiren teoriyi de öğrenirler. Ancak yapmak her şeyden önemlidir ve Anders Ericsson'un araştırmasının hepimizin gerçek bir uzman olmamız gerektiğini önereceği on bin saatlik kasıtlı uygulamanın en azından bir kısmını onlara sağlamanın görevimizin bir parçası olduğunu düşünüyoruz.

Farklı bir yaratıcı öğrenme topluluğu

Catalyst'in büyük hayaller kurmak için güvenli bir alan olduğunu söylediğimizde gerçekten ciddiyiz. Güvenli, günümüzde aşırı kullanılan bir kelimedir ve dolayısıyla doğru şekilde tanımlanması gerekmektedir. En basitinden kastımız budur. Nereden geliyor olursanız olun (mezhep, kültür, cinsiyet, ten rengi), yaratıcı bir insan olarak kendinizi ifade etmekte özgür hissedeceğiniz bir alan yaratmayı hedefliyoruz.

Başlangıç olarak okulumuzda 75'in üzerinde farklı milletten insanı barındırıyoruz. Bu gerçekten uluslararası bir topluluktur. Ancak her zaman yapılacak daha çok iş vardır. Tepesi olmayan bir dağdır.

Ekibimiz o dağa tırmanmaya ve hepimizi zenginleştiren ve öğrencilerimizin hem yaratıcı hem de insan olarak gelişmesini sağlayan kapsayıcı bir topluluk oluşturmaya devam edecek.

Bu kabul sürecimize kadar uzanıyor. Özellikle kurslarımızın hiçbiri için “doğru uyum” yoktur. Topluluğumuz daha güçlü olacak ve içinde yaşadığımız dünyayı ve birlikte yaratmak istediğimiz geleceği yansıtan hikayeleri anlatmak konusunda daha iyi bir konumda olacak.

Her yaştan, etnik kökenden, cinsiyet kimliğinden, fiziksel yetenekten, dinden, eğitim geçmişinden, coğrafi konumlardan ve yaşam durumlarından bireyleri memnuniyetle karşılıyoruz. Bize katılın ve topluluğumuzu sizin için de zorlu ama güvenli bir alan gibi nasıl hissettirebileceğimizi bize bildirin.

Kampüs Özellikleri

Yaratıcı medya metropolü Berlin'de, Ostkreuz'dan tramvayla sekiz dakika uzaklıkta, beton fabrikaları ve elektrik santrallerinin bulunduğu endüstriyel peyzajın yanından geçen ikonik ve tarihi Funkhaus kompleksi, ufukta beliriyor.

Funkhaus'taki nehir kıyısındaki kampüsümüz, bir zamanlar Doğu Almanya'nın yayın istasyonuna ev sahipliği yapan ve Sovyet döneminde dünyanın en büyük çoklu stüdyo komplekslerinden biri olan tarihi binanın bir parçasıdır.

Endüstri standardındaki tesislerimiz tek bir şey göz önünde bulundurularak inşa edilmiştir: sevdiğiniz işi yapmaya 'uygulamalı' erişimi en üst düzeye çıkarmak. Bunu kendi teknolojik oyun alanınız olarak düşünün.

Hepsini sayfanın ilerleyen kısımlarında ayrıntılı olarak bulacaksınız, ancak zamanınız kısıtlıysa, burada her şeye hızlı bir genel bakış bulacaksınız.

 • Müzik/film için 31 kayıt ve prodüksiyon stüdyosu
 • 110 tam yüklü dijital ses Mac iş istasyonu
 • 9 adet yüksek güçlü VFX PC iş istasyonu
 • Yeşil ekranlı 1 büyük film stüdyosu
 • Synth'ler, davul makineleri, mikrofonlar, miks konsolları, preamp'lar, FX, saha kaydediciler, MIDI kontrolörleri, disk kaydediciler, CDJ'ler, gitarlar, amplifikatörler, pedallar, kablosuz sistemler, kameralar, ışıklar, sis makineleri, filtre kitleri, lensler, pikaplar dahil olmak üzere 2900 rezerve edilebilir öğe ,
 • Ücretsiz kahve ve çay sunan samimi mutfak
 • Çok sayıda güzel atmosferik konum
 • Şezlonglar ve ücretsiz güneş ışığıyla nehir kıyısında konum

  kabul

  Başvuru Tarihleri

  • Öğrenci vizesi gerektiren adaylar için son başvuru tarihi: 29 Mart 2024 Cuma
  • Öncelik son tarihi: 5 Nisan 2024 Cuma
  • Kısa Yaz Kursu son tarihi: 17 Mayıs 2024 Cuma
  • Son teslim tarihi: 31 Mayıs 2024 Cuma
  • Geç başvurular: Haziran 2024'ten itibaren

  Diğer Başvuru Sahipleri (AB/EFTA vatandaşları dahil): Öğrenci vizesine ihtiyacınız yoksa, seçtiğiniz kursta yer alma şansınızı en üst düzeye çıkarmak için öncelikli son tarihimize (5 Nisan 2024) kadar başvurmanızı önemle tavsiye ederiz. Başvurmak için son tarihimize (31 Mayıs 2024) kadar vaktiniz var, ancak hâlâ boş yer olacağını garanti edemiyoruz. Kursun dolması halinde bekleme listesine alınacaksınız.

  Geç Başvurular: Yalnızca öğrenci vizesine ihtiyacı olmayanların geç başvurularını kabul ediyoruz. Seçtiğiniz kursta hâlâ kontenjanımız kaldıysa Haziran 2024'ten itibaren geç başvuruları kabul edebiliriz. Kursun dolması halinde bekleme listesine alınacaksınız.

  Nasıl Başvurulur?

  2024 yılı kurslarımıza giriş başvuruları açılmıştır. Tüm başvurular çevrimiçi başvuru portalımız aracılığıyla dijital olarak gönderilmelidir. Ancak bağlantıya tıklamadan önce giriş koşulları, kabul süreci ve başvurunuza neleri eklemeniz gerektiği hakkında önemli bilgiler için okumaya devam edin.

  Başvuru Formu

  Kısa Yaz Kursu başvuru formu yalnızca bir sayfadır. Kişisel ve iletişim bilgilerinizin yanı sıra kısa bir motivasyon beyanı (250-300 kelime) göndermelisiniz. Orta veya ileri seviye yaz kurslarımızdan birine başvuruyorsanız, konuyla ve varsa ilgili yazılımla ilgili önceki deneyiminizi bize bildirmeyi unutmayın.

  Lisans (HE Sertifikası ve Lisans derecesi) başvuru formumuz 7 bölümden oluşmaktadır:

  • Kurs Seviyesi Seçimi
  • Kurs Seçimi
  • Kişisel detaylar
  • Önceki eğitim
  • Portföy
  • Kişisel tanıtım
  • Şartlar ve koşullar*

  Lisansüstü (MA) başvuru formumuz 7 bölümden oluşmaktadır:

  • Kurs Seviyesi Seçimi
  • Kurs Seçimi
  • Kişisel detaylar
  • Önceki eğitim
  • Yüksek Lisans Proje Teklifi
  • Portföy
  • Şartlar ve koşullar*

  *Başvuru formunun sonundaki "Gönder"e tıklayarak Şartlar ve Koşullarımızı kabul etmiş olursunuz.

  Giriş koşulları

  Yaş

  Üst yaş sınırımız yok, ancak minimum yaşımız var: 18. 2024'te bize katılabilmeniz için doğum tarihinizin 31 Aralık 2006'dan önce olması gerekir. Kurs başlangıcında hala 17 yaşında olacaksanız , size bir yer teklif ettikten sonra ebeveyninizden veya yasal vasinizden talep edeceğimiz bir onay formuna ihtiyacımız olacak.

  Dil

  Tüm kurslarımız İngilizce olarak verilmektedir ve adayların IELTS 6'ya eşit bir seviye göstermeleri gerekmektedir. Resmi sınav sonuçlarını istemiyoruz, ancak başvurunuzdaki ve destek materyallerinizdeki İngilizce standardını değerlendireceğiz. Almanca dil bilgisine ihtiyacımız yok.

  Eğitim

  Kısa Yaz Kursu: eğitim zorunluluğu yok

  BA (Hons) Derecesi / HE Sertifikası: Liseden, normalde kazanıldığı ülkede üniversiteye girişe izin verecek düzeyde mezuniyet. Bu, örneğin Birleşik Krallık'taki A Seviyeleri ve Almanya'daki Abitur olabilir. Belirli konulara veya akademik akışlara ihtiyacımız yok.

  MA: İlgili bir disiplinde Onur derecesine sahip lisans derecesi (örneğin Birleşik Krallık üniversite sisteminde 2:1).

  İster lisede ister üçüncü düzey bir kursta olsun, eğitiminizin son yılındaysanız yine de başvurabilirsiniz. Lütfen final diplomanız yerine, en son veya tahmini notlarınızın transkriptini bize gönderin. Bunun orijinal dili İngilizce veya Almanca değilse, lütfen İngilizceye çevirisini de ekleyin.

  Konumlar

  • Berlin

   Funkhaus Berlin Nalepastraße 18, 12459, Berlin

  sorular