Keystone logo
Canadian College Of Health, Science & Technology Tıbbi Ofis Asistanı
Canadian College Of Health, Science & Technology

Tıbbi Ofis Asistanı

Windsor, Kanada

0 Weeks

Ingilizce

Tam zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Kampüste

Tanıtım

Tıbbi Ofis Asistanları (MOA), ofis operasyonlarının sorunsuz bir şekilde yürütülmesini sağlamak için doktorlar, sağlık personeli ve hastalar tarafından güvenilmektedir. İdari ve destekleyici işlevleri yerine getirmeye ek olarak, tıbbi terminolojiyi bilmeli ve çeşitli tıbbi prosedürler ve sağlık bakımı iş uygulamalarına aşina olmalıdırlar. Genellikle klinik muayeneler için tedavi odaları hazırlayarak, tıbbi prosedürlere yardımcı olarak, yaşamsal belirtileri alarak ve önleyici bakım sağlayarak doktorlara yardımcı olurlar.

MOA'lar, bir doktor ofisi, tıbbi klinik, hastane, teşhis merkezi veya sağlık hizmetleri kurumu için ilk irtibat kişisidir. Hastaları bir doktorun ofisine karşılarlar, telefonlara cevap verirler, randevuları planlarlar, reçetelerin, sevklerin gönderilmesine yardımcı olurlar ve sigorta formlarını, taleplerini ele alırlar ve ilaç üreticisi çağrılarıyla ilgilenirler.

Tıbbi Ofis Asistanları, ödemeler ve sigorta talepleri dahil olmak üzere bir hastanın dosyasındaki tüm bilgileri işler, ofis veritabanını yönetir ve doktorun programını yönetir. Raporlar yazıp hazırlarlar, tıbbi raporları yazarlar ve yazarlar, uzman sevkleri sunarlar ve teşhis testleri, tedaviler ve diğer gerekli bakımı uygun tesisler ve profesyonellerle koordine ederler.

Program Süresi: 34 hafta

Teori: 30 hafta

Staj: 4 hafta

Okul Hakkında

sorular